Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Mene stvarno ne interesuje previše hoće li neko da ga proglasi za kozu TM na kraju, ali vi ste stvarno tako ubeđeni da samo od broja slemova zavisi da mu svi priznaju da je GOAT? Pa evo čim su počeli da se približavaju on i Rafa krenula je priča da se ne može objektivno odrediti ko je GOAT i da tu igra previše činilaca, bla bla bla... što je sve naravno tačno ali se nije pominjalo dok nije Fedov rekord došao u opasnost. Neka Rafa osvoji još par slemova, i nevezano za Novaka, odmah će takve priče da prevladaju. Čisto sumnjam, kad bi Rafa završio sa recimo 23 slema, da bi mu to nešto pomoglo u ovoj priči.

Mislim da se previše ljudi opterećuju brojevima, treba ostaviti njima da jure rekorde, naše je da gledamo i uživamo :classic_cool:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji dosta kriterijuma za GOAT, ali broj slemova i broj nedelja na ATP listi su verovatno najvažniji.

 

Mislim da Novaku lično OI dosta znače, tako da ne verujem da će tamo kalkulisati.

 

Realno je da ove godine osvoji još Vimbldon, sve preko toga (mislim na slemove i zlato na OI) je dodatni plus.

 

Eventualni RG bi bio ogroman korak u trci za GOAT, iz više razloga (objašnjeno već u ranijim postovima).

Link to comment
Share on other sites

Citam malo tekstove sta francuzi pisu o finalu, hvalospevi za Novakovu igru potpini - potpuna dominacija, kako je izgledalo da su mlade snage pogotovo Medvedev pristigli ali da se pokazalo ko je big boss na turu sa pobedom osvojenom bez ikakvog oklevanja, dileme itd itd, samo pozitivino i to naklon do poda otprilike.

 

naprimer lep tekst iz L'equipe koji nije uvek bas naklonjen Novaku blago receno

 

https://www.lequipe.fr/Tennis/Actualites/Novak-djokovic-remporte-l-open-d-australie-en-dominant-facilement-daniil-medvedev-en-finale/1225595

 

U nekim tekstovima pisu i o Medvedevu kako je izuzetno fer pogotovo  u govoru posle gde se otprilike izvinio za to sto nije uspeo da mec bude duzi da bi publika duze uzivala u tenisu ali kazu i kako Medvedev jako hvali Novaka kao osobu uz zakljucak novinara ; " Ako neko ko licno poznaje Novaka , odmah posle izgubljenog meca od njega kaze da je Novak divna osoba mozda bi i mi ostali mogli malo da korigujemo ono sto pisemo o njemu" :thumbsup:

 

 

PS da se zahvalim moderaciji dobila sam dodatne smajlice za lajkovanje jesssss

Edited by ciao
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vanjabarsa said:

novak se odrekao 1 mil.dolara za nizerangirane kolege :23:

Misli li se to na onu preraspodelu iznosa nagrada pre turnira ili baš na novac od finala?

 

Just now, We lose every week said:

Paziće alcesta šta piše sledeći put, jer...

 

4ywqqn.gif

 

:classic_biggrin:

Zato je moja mačka pobegla na vreme :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

uz zakljucak novinara ; " Ako neko ko licno poznaje Novaka , odmah posle izgubljenog meca od njega kaze da je Novak divna osoba mozda bi i mi ostali mogli malo da korigujemo ono sto pisemo o njemu" :thumbsup:

Tu neko prepisuje :classic_biggrin:

Quote

But if a player who knows him personally, and who just lost to him in a major final, can find a moment to praise him, maybe, someday, the rest of us can, too.

https://www.tennis.com/pro-game/2021/02/through-pain-and-criticism-djokovic-holds-next-generation-ao/93037/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, NMX said:

Uli ❤️

 

Meet the most important man in Novak Djokovic’s camp in Melbourne: Ulises Badio

 

https://www.tennismajors.com/news/australian-open-news/australian-open-2021-novak-djokovic-melbourne-ulises-badio-most-important-man-camp-322838.html

 

 

Sad sam tek ovo stigla da pročitam. 

Quote

Miljan is my godfather and a very dedicated physiotherapist too. One thing that I like about Uli and Miljan is that they complement each other with their skills. Although they have different approaches to some extent, the bottom line is that they always make me feel good and ready,” observes Djokovic.

Čini mi se da ne može da se kaže godfather za ovu vrstu kuma, ili grešim? Oni su valjda venčani kumovi a ne kršteni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...