Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Ko neće da pristane na ucenu, ne mora digra. Ako se vakcinacija kosi sa NĐovim stavovima i uverenjima, ne treba da igra niti treba specijalno zbog AOa da se vakciniše. Ako se i na ostalim turnirima uvede obavezna vakcinacija, onda je on završio karijeru. Mislim, i to je OK, sve je OK, dovoljno je on osvojio, ali razlog završetka karijere će biti vrlo budalast.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da je on toliko dosledan u svojim stavovima i uverenjima završio bi karijeru pre 4 godine sa 12 slemova i gledao bi na TV-u kako se Fed i Rafa takmiče za titulu GOAT-a. Tako da se stvarno nadam da neće sada biti veća budala nego tada. Ako bude, šta da se radi, njegova odluka.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wrach said:

Oni ucenjuju SVE da se vakcinisu da bi igrali. Nepravdu nisam pominjao.

 

Ponavljam, ne vidim razliku izmedju vakcinisane i nevakcinisane osobe koja nije bila u karantinu i nije uradjeno mnogo testova pre nego sto se slobodno krece. 


To nije nikakva ucena nego pravila ili uslovi za učešće na turniru, kao sto imaš neke druge uslove lupam minimalan rejting tako imaš i vakcinaciju kao parametar. 
Ne teraju oni nikog da se vakcinise.

 

A o razlici izmedju vakcinisane i nevakcinisane osobe stvarno ne bih, X puta do sada obradjeno i prezvakano na korona temi

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Da je on toliko dosledan u svojim stavovima i uverenjima završio bi karijeru pre 4 godine sa 12 slemova i gledao bi na TV-u kako se Fed i Rafa takmiče za titulu GOAT-a. Tako da se stvarno nadam da neće sada biti veća budala nego tada. Ako bude, šta da se radi, njegova odluka.

Bojim se da to nije isto za Novaka - ranije je imao problema sa zdravljem i radio je ono sto je trebalo da bi se popravilo a sada je on savrseno sa zdravljem (po njegovom) i nece da rizikuje da ga ugrozi. Njemu je ocigledno vise frka od vakcine nego od virusa

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da ce u 2022.vakcina biti obavezna za sve turnire (Nemacka i Austrija uvode obaveznu vakcinaciju, pitanje je nedelje/meseca kada ce to uraditi i USA, Francuska i UK). Shodno tome, no vaccine - no Grand slam titles.

18 minutes ago, berti said:

Koje vakcine u Australiji priznaju?

Pfizer, Moderna, JJ i Astra.

 

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, leki bg said:

Siguran sam da ce u 2022.vakcina biti obavezna za sve turnire (Nemacka i Austrija uvode obaveznu vakcinaciju, pitanje je nedelje/meseca kada ce to uraditi i USA, Francuska i UK). Shodno tome, no vaccine - no Grand slam titles.

Pfizer, Moderna, JJ i Astra.

 

Odakle ti to da nemacka uvodi? Oni uveliko diskutuju koliko znam ali nista nisu odlucili. Sto se Francuske tice to se jos ne pominje, mislim da bi to tesko proslo, videcemo dalji razvoj dogadjaja

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ciao said:

Odakle ti to da nemacka uvodi? Oni uveliko diskutuju koliko znam ali nista nisu odlucili. Sto se Francuske tice to se jos ne pominje, mislim da bi to tesko proslo, videcemo dalji razvoj dogadjaja

Zato sto mi je posao da znam sta koja drzava planira vezano za vakcine. 

Just now, leki bg said:

Zato sto mi je posao da znam sta koja drzava planira vezano za vakcine. 

Svakako, Monte Carlo masters mi u mailu pominje da ulaz nece biti moguc bez green passa, te da nisu odgovorni ako me zbog toga ne puste da udjem (no refund).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Bojim se da to nije isto za Novaka - ranije je imao problema sa zdravljem i radio je ono sto je trebalo da bi se popravilo a sada je on savrseno sa zdravljem (po njegovom) i nece da rizikuje da ga ugrozi. Njemu je ocigledno vise frka od vakcine nego od virusa

 

Nikakav problem sa zdravljem Noksa nije imao, imao je problem s igranjem tenisa na vrhunskom nivou, pa ga je, recimo 2017, nakon polugodišnjeg vrdanja, rešio hirurškom intevencijom i nastavio da igra (tenis na vrhunskom nivou).

 

Rizik da ugrozi zdravlje zato što će da primi vakcinu nije veći od rizika bliskih susreta sa mnogobrojnim fanovima u zadnjih godinu ipo.

 

 

Edited by stray_cat
pažljivije razumevanje citiranog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, leki bg said:

Zato sto mi je posao da znam sta koja drzava planira vezano za vakcine. 

Svakako, Monte Carlo masters mi u mailu pominje da ulaz nece biti moguc bez green passa, te da nisu odgovorni ako me zbog toga ne puste da udjem (no refund).

u Nemackoj se jos diskutuje (sto je bitna promena u odnosu na pre nekoliko meseci kad se kategoricno odbijala pomisao o obaveznoj vakcinaciji). za sada se prica da ce se bar za medicinske radnike i one po starackim itd. domovima uvesti obavezna vakcinacija (a onda verovatno to prosiriti na ostale), ali ni to jos nije odluceno.

Austrija uvodi od februara obaveznu vakcinaciju (dakle, turnir u Becu sledece jeseni nece moci bez vakcine).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ridji said:


To nije nikakva ucena nego pravila ili uslovi za učešće na turniru, kao sto imaš neke druge uslove lupam minimalan rejting tako imaš i vakcinaciju kao parametar. 
Ne teraju oni nikog da se vakcinise.

 

A o razlici izmedju vakcinisane i nevakcinisane osobe stvarno ne bih, X puta do sada obradjeno i prezvakano na korona temi

 

Zaista mi je tesko naci na tolikoj temi sta jw razlika izmedju vakcinisane i nevakcinisane osobe u smislu pretnje po drugu osobu- ako te ne mrzi, ili bilo koga, voleo bih da znam?

 

Jedina razlika je da je sansa da je nevakcinisana osoba zarazena veca. Ali opet se vracam na Australiju koja zeli sa svede sanse na 0- kako onda dozvoljava vakcinisanim osobama da udju bez strogog karantina??

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leki bg said:

 

Svakako, Monte Carlo masters mi u mailu pominje da ulaz nece biti moguc bez green passa, te da nisu odgovorni ako me zbog toga ne puste da udjem (no refund).

To je normalno, tako je bilo i za ulaz u Parizu na Masters turnir , u Francuskoj ne mozes ni u kafanu ni u muzej ni bilo gde sto je "neobavezno" bez green passa ali ne moras da se vakcinises za ono sto spada u redovan zivot tipa - ides u skolu, na posao, gradski prevoz, radnje i slicno. Tako je vec mesec dana, to ce i ostati, mislim green pass

59 minutes ago, stray_cat said:

 

 

 

Rizik da ugrozi zdravlje zato što će da primi vakcinu nije veći od rizika bliskih susreta sa mnogobrojnim fanovima u zadnjih godinu ipo.

 

 

Ja se naravno sa tobom slazem, i ja sam se naravno vakcinisala ali pricam o Novaku, ja mislim da on to misli a ja bih volela da se on vakcinise ako mene pitas

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

@leki bg pazi se kad budes dolazio ako imas srpsku vakcinu, mi smo ovde u Francuskoj dobili nova pravila za green pass od pre par dana - postaje nevazeci sedam meseci posle druge vakcine ako nema bustera i sl, moze to jos da se promeni a i ne znam da li priznaju greenpass srpski, ali to sve moze jos i da se promeni do pocetka turnira u Monaku, pretpostavlajm da Monako drzi ista pravila kao francuska, sto rece Medvedev Monako je Francuska :classic_biggrin: Za ulaz u drzavu znam da vazi ali ne znam da li je cod bar stvarno ocitljiv za srsku vakcinu da bi mogao d audjes u kafanu, na turnir i slicno

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, wrach said:

 

Zaista mi je tesko naci na tolikoj temi sta jw razlika izmedju vakcinisane i nevakcinisane osobe u smislu pretnje po drugu osobu- ako te ne mrzi, ili bilo koga, voleo bih da znam?

 

Jedina razlika je da je sansa da je nevakcinisana osoba zarazena veca. Ali opet se vracam na Australiju koja zeli sa svede sanse na 0- kako onda dozvoljava vakcinisanim osobama da udju bez strogog karantina??

 

Odavno Australija nije ni blizu nula slučajeva (dnevno). U zadnjih dva ipo meseca, vakcinisali su skoro 35% pučanstva i stigli do cifre preko 70%, kriva i dalje raste. Znači, ima smisla što je obavezno pelcovanje za strance.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ciao said:

@leki bg pazi se kad budes dolazio ako imas srpsku vakcinu, mi smo ovde u Francuskoj dobili nova pravila za green pass od pre par dana - postaje nevazeci sedam meseci posle druge vakcine ako nema bustera i sl, moze to jos da se promeni a i ne znam da li priznaju greenpass srpski, ali to sve moze jos i da se promeni do pocetka turnira u Monaku, pretpostavlajm da Monako drzi ista pravila kao francuska, sto rece Medvedev Monako je Francuska :classic_biggrin: Za ulaz u drzavu znam da vazi ali ne znam da li je cod bar stvarno ocitljiv za srsku vakcinu da bi mogao d audjes u kafanu, na turnir i slicno

Primio ja i booster u avgustu, cenim da cu do tad i cetvrtu, spreman k'o zapeta puska 😄..jedino mi dete puni 12 do turnira pa pratim sta ce njemu trebati. 😭😭

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, stray_cat said:

 

Odavno Australija nije ni blizu nula slučajeva (dnevno). U zadnjih dva ipo meseca, vakcinisali su skoro 35% pučanstva i stigli do cifre preko 70%, kriva i dalje raste. Znači, ima smisla što je obavezno pelcovanje za strance.

Ja sam mislio na to da zele da je sansa da osoba koja ulazi u Australiju ima virus jadnaka 0.

 

Jedan jedini nacin za to je 14 dana karantina iz kog mozes da izadjes samo ako su ti 3 uzastupna pcr-a negativna. Bio ti vakcinisan ili ne.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, wrach said:

 

Zaista mi je tesko naci na tolikoj temi sta jw razlika izmedju vakcinisane i nevakcinisane osobe u smislu pretnje po drugu osobu- ako te ne mrzi, ili bilo koga, voleo bih da znam?

 

Jedina razlika je da je sansa da je nevakcinisana osoba zarazena veca. Ali opet se vracam na Australiju koja zeli sa svede sanse na 0- kako onda dozvoljava vakcinisanim osobama da udju bez strogog karantina??

 

Spoiler

nevakcnisani mnogo cesce zavrse u bolnici i na intenzivnoj (recimo 9x cesce, manje-vise) cime npr. "oduzimaju" krevete pacijentima koji bi trebalo da imaju neku transplantaciju, ili operisu tumor ili imaju neki  drugi tretman koji im je bitan za prezivljavanje. to se trenutno desava u Nemackoj.

kod nevakcinisanih bolest i zaraznost traje duze nego kod vakcinisanih - kod vakcinisanih vec postoje antitela koja odmah krcu da se bore s virusom, kod nevakcinisannih antitela tek treba da pocnu da se stvaraju kad virus prodre u organizam.

postoje razlicita misljenja o zaraznosti vkcinisanih i nevakcinisanih, postoji odredjeni brojj vakcinisani koji "emituju" istu kolicinu virusa kao nevakcinisani, ali nisu dati detalji oko toga koje su to tacno osobe. on sto se zna je da se kod nekih ljudi vakcina ne primi bas dobro, npr. kod ljudi koji imaju umanjeni imunitet (sto zbog bolesti, sto zbog starosti). pretpostavljam da ti ljudi emituju vise virusa nego oni s dobrim imunim odgovorom.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wrach said:

@wwww hvala!

 

Sve u svemu, ne vidim razliku izmedju vakcinisanog i nevakcinisanog Novaka kao opasnost po Australiju - ja bih ga svakako stavio u karantin 14 dana 🙂

stvar je u principu.

 

Spoiler

A Australija je posebna prica i inace sto se tice ove pandemije. Oni forsiraju strategiju "0 covid", pri cemu za samo par slucajeva u mestu zatvaraju ceo grad/drzavu. I posle toga sve zivo otvore kao da nema pandemije. Idu iz jedne krajnosti  u drugu.

Takodje, nisu dobro organizovali ni taj hotelski karantin, vec im virus uspeva i odatle da "pobegne", plus nemaju ni dobar sistem s pracenjem kontakata.

Npr. oni su od pocetka apsolutno ogranicili ko im moze uci u zemlju /ne daju ni sopstvenim gradjanima da se vrate) i svakog su slali u 14-dnevni karantin u hotel bez ikakve mogucnosti izlaska iz sobe (bukvalno 14 dana zatvora u samici) i ipak je virus usao u zemlju. Delta soj im je usao, a koji je nastao negde drugde, nije se sam od sebe razvio u samoj Australiji, sto je dokaz da im karantin ne radi kako treba (a u teoriji bi trebalo jer je 14 dana dovoljno da se bude sigurno da neko vise nije zarazan).

 

No, svaka zemlja, pa cak i pokrajina/administrativna jedinica smislja svoja pravila i odlucuje koje rizike ce da prihvati, a koje ne. Svedska je cuvena po svom modelu koji znaci: svako nek se brine za sebe. Srbija ima svoj "put", UK je letos takodje izabrala svoj "put" i "prihvatila" da ce imati odredjeni broj mrtvih.

 

U teoriji trebalo je da neko tenisko telo koje organizuje npr. slemove kaze: ako ne mozete da orgnizujete turnir tako da svi nasi igraci mogu da ucestvuju onda se turnir ni nece orrgnizovati. Razumela sam da je tako F1 odlucila. No u tenisu stvari ne funkcionisu tako.

 

A opet, vakcina je najefikasniji "lek" koji imamo protiv corone, te izbegavanje vakcinacije koje Novak radi je totalno suludo. I moze da se desi da je on jedini od igraca koji bi igrli AO koji ima ovu filozofiju.

 

Razumela sam da ima nekoliko igraca koji imaju "lekarsko uverenje" da ne mogu da se vakcinisu, te ce dobiti izuzece. Nagadjam/spekulisem da je jedno Serena (ako ima problema s zgrusavanjem krvi ili zbog tog pije neke lekove ili sta vec), drugo je mozda Medvedev koji mozda ima nekih zdravstvenih problemcica, mozda nesto oko srca ili sta vec (negde sam procitala da je prevremeno rodjen, pa da zbog toga mozda ima neka stanja ili sta vec), a neke od vaakcina mogu da izazovu miokarditis/perikarditis kod muskaraca ispod 30 godina, te je za pretpostaviti da mu mozda njegov lekar nije savetovao vakcinaciju (a on je i onako vec prelezao covid pre pola godine). Ili je to neko sasvim treci koji takodje ima neka stanja ili rizike zbog kojih mu je lekar preporucio da se ne vakcinise. Pod ovim ne podazumevam razloge koje srpski lekari navode, a koji su totalna glupost (alergija na penicilin, polen, prasinu, ili slicno).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, wrach said:

@wwww hvala!

 

Sve u svemu, ne vidim razliku izmedju vakcinisanog i nevakcinisanog Novaka kao opasnost po Australiju - ja bih ga svakako stavio u karantin 14 dana 🙂

I da potpise da ako se zarazi i bude trebalo da ide u bolnicu nece da zauzima mesto u bolnici nekom nego ce da sedne u privatni avion i ode u najblizu drzavu tj bolnicu koja bude htela da ga primi - i eto tj voila

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leki bg said:

Primio ja i booster u avgustu, cenim da cu do tad i cetvrtu, spreman k'o zapeta puska 😄..jedino mi dete puni 12 do turnira pa pratim sta ce njemu trebati. 😭😭

Ne verujem da ce detetu nesto trebati u smislu da mora, ovde je kao sto verovatno znas trenutno pravilo da se za decu 12-17 godina preporucuje vakcinisanje ali nije obavezno, s tim da deci do 16 treba saglasnost jednog roditelja, a preko 16 dete ima pravo da odluci samo.  Ne verujem da ce u roku od par meseci ovo da se promeni.

Ali treba pcr test da bi usao u zemlju

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...