Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

2 hours ago, alcesta said:

Ja sam negde čitala da se Srđan vakcinisao Fajzerom, ali možda onda nije tačno. 

Srki je zavrnuo rukav i primio Fajzera jos iz prvog kontigenta. Pisao sam o tome prosle godine i proverena je informacija.

Sto se Novaka tice.
Do mene su pre nekog vremena dosla izvesna govorkanja da je vakcinisan i da mu nekakav ponos ne dopusta da to prizna..tvrdoglav je prilicno..medjutim,istina je ipak drugacija. Novak nije vakcinisan i ne zeli da bude. Eksplicitan je po tom pitanju. Ovo je isto provereno..frisko..kao kad odes u pekaru i dobijes svez proizvod,tek izasao iz peci. 

On se nada da ce na A.Openu ipak biti dozvoljen dolazak i nevakcinisanima i da ce "odraditi" cetrnaestodnevni karantin. Sa time,toboze,nema problema i nece mu tesko pasti. Medjutim,po svemu sudeci,dobio je jasnu poruku da izuzetaka nece biti..cak sta vise..navodno organizatori vec uveliko spremaju promotivne materijale u kojima uopste nema Djokovica..sta znam..moze ovo i da se promeni,ali dosta dobra indikacija u kojem pravcu ce stvari da se odvijaju.

Sto neko napisa..(mislim @stray_cat)..ako je toliko zabrazdio u takva verovanja,ako mu cementiranje pozicije najuspesnijeg igraca svih vremena nije bitnije od zivotnih pogleda,so be it. Neka sledi svoju logiku,svoj razum ili srce..stagod..samo da bude na miru i nacisto sa svojom odlukom i njenim posledicama. Bojim se da bi jedna od posledica mogla biti i pocetak kraja njegove karijere.

Samo cu ponoviti davno izreceni stav.
U mojim ocima,Novak je prevazisao sva ocekivanja odavno. Takodje,vec sada je to - najuspesniji teniser u istoriji igre. Sto se igracke karijere tice,mogu samo reci:kapa dole majstore! Sto se mene tice,moze sutra da objavi kraj. 

Inace,i sa time cu zavrsiti post,debelo,ali debelo se precenjuju Novakovi vakcinalni stavovi u javnosti,ovde na forumu posebno. Nista Novak po tom pitanju ovde ne bi promenio,ali nista. Ovde Isus Hrist da se pojavi rekli bi mu: "Sta glumis ti budalo u tim ritama pocepanim..jesu ti te rane og igli..opet si se boo,narkomanu raspali..umesto sto prosis na ulici,nadji posao...ima posla ko hoce da radi..eno primaju u Maxiju magacionera za minimalac..ti si neki Djilasov i Solakov covek.."
Zavaravate se (savko iz svojih razloga) da bi njegova drugacija prica ovde pala na plodno tlo. Mi smo ovde doziveli veliki moralni i intelektualni pad..preveliki da bi jedan sportista,pa i od najvecih,to promenio.
 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni Bombarder said:

On se nada da ce na A.Openu ipak biti dozvoljen dolazak i nevakcinisanima i da ce "odraditi" cetrnaestodnevni karantin. Sa time,toboze,nema problema i nece mu tesko pasti. Medjutim,po svemu sudeci,dobio je jasnu poruku da izuzetaka nece biti.

Izuzetaka i ne treba da bude. Na šta bi to ličilo da se on bori za prava nižerangiranih igrača a da onda oni moraju da se vakcinišu da bi igrali a on ne mora?

 

E sad, pitanje je na šta će da liči AO u svetlu ove nove omikron varijante. Bojim se da će svi dogovoreni ustupci da padnu u vodu i da će vakcinisani igrači da prođu isto kao prošle godine kad nije bilo vakcine. Tako da možda i nije strašno da ove godine preskoči maltretiranje u Australiji, ali mora da bude svestan da rastu šanse da svi veći turniri uvedu vakcinaciju kao uslov i da će moći komotno u penziju ako istraje u svojoj tvrdoglavosti. Sam pao, sam se ubio što se mene tiče.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Tako da možda i nije strašno da ove godine preskoči maltretiranje u Australiji, ali mora da bude svestan da rastu šanse da svi veći turniri uvedu vakcinaciju kao uslov i da će moći komotno u penziju ako istraje u svojoj tvrdoglavosti. Sam pao, sam se ubio što se mene tiče.

Poenta.
Zato i napisah da je ovo mozda pocetak kraja..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alcesta said:

Izuzetaka i ne treba da bude. Na šta bi to ličilo da se on bori za prava nižerangiranih igrača a da onda oni moraju da se vakcinišu da bi igrali a on ne mora?

 

E sad, pitanje je na šta će da liči AO u svetlu ove nove omikron varijante. Bojim se da će svi dogovoreni ustupci da padnu u vodu i da će vakcinisani igrači da prođu isto kao prošle godine kad nije bilo vakcine. Tako da možda i nije strašno da ove godine preskoči maltretiranje u Australiji, ali mora da bude svestan da rastu šanse da svi veći turniri uvedu vakcinaciju kao uslov i da će moći komotno u penziju ako istraje u svojoj tvrdoglavosti. Sam pao, sam se ubio što se mene tiče.

Sad jedino da vakcine ne deluju na omikron, pa dok za 100dana ne izidju nove, pa distribucija, pa ovo pa ono,...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Izuzetaka i ne treba da bude. Na šta bi to ličilo da se on bori za prava nižerangiranih igrača a da onda oni moraju da se vakcinišu da bi igrali a on ne mora?

 

E sad, pitanje je na šta će da liči AO u svetlu ove nove omikron varijante. Bojim se da će svi dogovoreni ustupci da padnu u vodu i da će vakcinisani igrači da prođu isto kao prošle godine kad nije bilo vakcine. Tako da možda i nije strašno da ove godine preskoči maltretiranje u Australiji, ali mora da bude svestan da rastu šanse da svi veći turniri uvedu vakcinaciju kao uslov i da će moći komotno u penziju ako istraje u svojoj tvrdoglavosti. Sam pao, sam se ubio što se mene tiče.

a vrlo je verovatno da ce, jedna po jedna, sve zemlje uvesti obaveznu vakcinaciju (USA mozda nece za svoje gradjane, ali ce svaki stranac koji hoce u USA morati da se vakcinise).

pa ako je budala da se i dalje ne vakcinise, ako mu je prece lupetanje Nestorovica i likova s Balkan Info-a od sopstvene profesionalne karijee - so be it. Sam pao, sam se ubio.

Link to comment
Share on other sites

Edit: upala mi wwww, ovo je odgovor na prethodne postove.

 

E samo bi još to falilo!

U svakom slučaju to nema veze sa trenutnom situacijom u Australiji, a ni do AO neće da se raščisti stanje po tom pitanju. Uostalom nije omikron jedina varijanta, zasad su još aktuelne ove na koje vakcina deluje.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

A ako EMA odobri i rusku do NG, moci ce da se pelcuje i da igra makar RG ................... mene vise brine, sto ce svojom nepromisljenoscu sada omoguciti Rafi da se taba sa Medvedevim i Zverevim za tu dugo zeljenu drugu titiulu na AO i sto bi u konacnici on mogao da zavrsi trku ispred Novaka ......................

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wwww said:

a vrlo je verovatno da ce, jedna po jedna, sve zemlje uvesti obaveznu vakcinaciju (USA mozda nece za svoje gradjane, ali ce svaki stranac koji hoce u USA morati da se vakcinise).

pa ako je budala da se i dalje ne vakcinise, ako mu je prece lupetanje Nestorovica i likova s Balkan Info-a od sopstvene profesionalne karijee - so be it. Sam pao, sam se ubio.

Mislim da će turnirima sada čak i lakše biti da to uvedu, jer će ogromna većina igrača biti već vakcinisana zbog AO. Tako da ostaje par njih uglavnom od ovih koji nisu ni za kvalifikacije dovoljno rangirani, a ne verujem da u vrhu ima još mnogo budala Novakovog kalibra.

 

Iskreno, ako izgubi trku s Rafom zbog vakcinacije, tako mu i treba, neće mi biti žao uopšte. To bi doduše bilo originalnije čak i od Agasijevog propuštanja Vimbldona :ajme:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, wwww said:

polako s vakcinama i omikron sojem. tek treba da se proveri kako tu stvari stoje.

odmah da ti kazem, mrka kapa ................ cuo sam se danas sa mojom dobrom prijateljicom koja radi kao biohemicar u jednom faramceutskom gigantu u Nemackoj, ali necu vise o tome ........................ takodje, ne bi Kon tek tako nesto izgovorio, on koji je glavni zagovornik vakcinacije u Srba ...........................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, wwww said:

polako s vakcinama i omikron sojem. tek treba da se proveri kako tu stvari stoje.

Nema nista od tog, ove vakcine nece raditi na omikronu, i trebat ce nove vakcine. ne bi oni iz fajzera to sad pricali na sva zvona. pored toga gradjane treba drzati u neizvesnosti i panici. nisi valjda mislila da ce vakcinisani dugo uzivati blagodeti slobodnog sveta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne verujem da ce se u EU nesto menjati po pitanju ruske vakcine: niti Rusima gori pod nogama da tu vakcinu prizna EMA (ne mogu da proizvedu dovoljno vakcine ni za sebe), niti EU da se sad preganjaju s Rusima oko posete fabrikama (EU sad ima sasvim dovoljno vakcina od drugih proizvodjaca te im nesto nije zapelo da obezbede i eventualnu isporuku iz Rusije)

 

12 minutes ago, jevrem69 said:

odmah da ti kazem, mrka kapa ................ cuo sam se danas sa mojom dobrom prijateljicom koja radi kao biohemicar u jednom faramceutskom gigantu u Nemackoj, ali necu vise o tome ........................ takodje, ne bi Kon tek tako nesto izgovorio, on koji je glavni zagovornik vakcinacije u Srba ................

pa kako moze ta tvoja prijateljica to da zna kad ni Biontech jos uvek ne zna (treba im 2 sedmice da isproveravaju u laboratoriji)?

druga je stvar sto na osnovu mutacija koje su u ovom soju oni sumnjaju na tako nesto, ali to jos uvek nije dovoljno da se kategoricki to tvrdi.

A Kon se nije uvek pokazao kao pouzdan izvor informacija niti komunikator tokom ove pandemije.

 

pored toga, omikron se u Juznoafricoj Republici do sada sirio medju nevakcinisanom omladinom tako da i tu treba jos mnogo toga da se vidi i ispita (na svu srecu juznoafricke zdravstvene vlasti rade odlican posao, pa cemo znati u najskorije vreme kako stvari stoje).

7 minutes ago, Tomiprunet said:

Nema nista od tog, ove vakcine nece raditi na omikronu, i trebat ce nove vakcine. ne bi oni iz fajzera to sad pricali na sva zvona. pored toga gradjane treba drzati u neizvesnosti i panici. nisi valjda mislila da ce vakcinisani dugo uzivati blagodeti slobodnog sveta. 

a ti to kao vrhunski strucnjak u obalsti virusologije bas onako znas pouzdano, bolje od svih drugih svetskih strucnjaka?

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

ne verujem da ce se u EU nesto menjati po pitanju ruske vakcine: niti Rusima gori pod nogama da tu vakcinu prizna EMA (ne mogu da proizvedu dovoljno vakcine ni za sebe), niti EU da se sad preganjaju s Rusima oko posete fabrikama (EU sad ima sasvim dovoljno vakcina od drugih proizvodjaca te im nesto nije zapelo da obezbede i eventualnu isporuku iz Rusije)

 

pa kako moze ta tvoja prijateljica to da zna kad ni Biontech jos uvek ne zna (treba im 2 sedmice da isproveravaju u laboratoriji)?

druga je stvar sto na osnovu mutacija koje su u ovom soju oni sumnjaju na tako nesto, ali to jos uvek nije dovoljno da se kategoricki to tvrdi.

 

 

Obrati paznju, rekao sam da je u pitanju farmaceutski gigant, a ne tamo neki mali Biontech .................. 😗 ..............................                         moze EU da radi sta god hoce (i ti sada zvucis kao neki pragmaticni zapadnjak kojima je politicki interes iznad interesa zdravlja nacija u Evropi/ Svetu), ali Sputnjik V je od svih trenutno raspolozivih vakcina najmanje problematicna, kada je delta soj u pitanju ................. videcemo sta ce da se desi kada dodje omikron ................ glavno, nije trenutno tesko predvideti situaciju, da ce od proleca sledece godine, igraci ponovo morati u karantin, uprkos tome sto su vakcinisani ................... e onda bi voleo da vidim izraze lica politicara iz AUS  ....................

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Don Radonja said:

Ako je odlucio da se nevakcinise onda nek trpi posledice svoje odluke stoicki.A ne da se njegovi zale kako ga ucenjuju.

Ocekujem naslove tipa: "Svetski mocnici ucenjuju Novaka" "Kad ne mogu na terenu,Novaka zaustavljaju izvan" "Novaku ne daju da igra jer je Srbin" "Obavezna vakcinacija uvedena da Srbina spreci u novim rekordima"..(naravno,ja sam i u pokusaju amater za novinare i urednike domacih toaletoida)

U svakom slucaju..gorece tema "Serbia against the World" :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ocekujem naslove tipa: "Svetski mocnici ucenjuju Novaka" "Kad ne mogu na terenu,Novaka zaustavljaju izvan" "Novaku ne daju da igra jer je Srbin" "Obavezna vakcinacija uvedena da Srbina spreci u novim rekordima"..(naravno,ja sam i u pokusaju amater za novinare i urednike domacih toaletoida)

U svakom slucaju..gorece tema "Serbia against the World" :lol_2:

neka Srbin sledece godine uzme jos jednom RG ako moze (da Rafi malo natrlja nos), pa ako ga budu odbili za Vimbldon, neka se baci na manje turnire, taman da stigne Federera i po tom kriterijumu 😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jevrem69 said:

Obrati paznju, rekao sam da je u pitanju farmaceutski gigant, a ne tamo neki mali Biontech .................. 😗 ..............................                         moze EU da radi sta god hoce (i ti sada zvucis kao neki pragmaticni zapadnjak kojima je politicki interes iznad interesa zdravlja nacija u Evropi/ Svetu), ali Sputnjik V je od svih trenutno raspolozivih vakcina najmanje problematicna, kada je delta soj u pitanju ................. videcemo sta ce da se desi kada dodje omikron ................ glavno, nije trenutno tesko predvideti situaciju, da ce od proleca sledece godine, igraci ponovo morati u karantin, uprkos tome sto su vakcinisani ................... e onda bi voleo da vidim izraze lica politicara iz AUS  ....................

pa ne moze neko u Bayeru (veliki farmaceutski gigant koji se uopste ne bavi razvojem vakcina) da zna bolje od firme koja je "smislila" vakcinu. :wink2:  takodje, neko ko je biohemicar ne mora nuzno da se razume u vakcine i to bolje od onih kojima je to bukvalno dnevni posao. :classic_biggrin:

cak i druga, veoma etablirana firma koja se bavi proizvodnjom vakcina novim tehnologijama (CureVac, firma koju je Tramp hteo da kupi) nije uspela da nadje "dobitnu formuli" za covid vakcinu (dobili su premali % efikasnosti). Po teoreticarima zavere bi i CueVac trebalo da dobije dozvolu za proizvodnju te vakcine proso jer je "zapadna" vakcina. No, ta vakcina je stavljena ad acta (kao i jedna francuska koju je njihov farmaceutski gigant nameravao da proizvede).

 

od kud ti informacija da je Sputnik V najmanje problematican od svih vakcina, pogotovu kad je delta u pitanju (ne racunaju se Clashove objave na temi corona :classic_biggrin: ) ? Objavljeno neko istrazivanje negde? ja samo vidim informacije od tih pokvarenih zapadnjaka koji ispituju i prate sta se desava s njihovim vakcinama i obavestavaju svoj narod, pa i o svim propratnim negativnim efektima. nemoguce da je Sputnik toliko savrsen i idealan da apsolutno nema nikakvih nezeljenih efekata ni u jednom ljudskom bicu koje je primilo tu vakcinu. a posto je bazirana na istom principu kao AZ (cak jedna doza koristi isti adeno virus) za ocekivati je da ima bar neke slicne nezeljene propratne efekte kao i AZ (i JJ). no, oni o tome ne pisu nigde (sto ne znaci da toga i nema).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, wwww said:

pa ne moze neko u Bayeru (veliki farmaceutski gigant koji se uopste ne bavi razvojem vakcina) da zna bolje od firme koja je "smislila" vakcinu. :wink2:  takodje, neko ko je biohemicar ne mora nuzno da se razume u vakcine i to bolje od onih kojima je to bukvalno dnevni posao. :classic_biggrin:

cak i druga, veoma etablirana firma koja se bavi proizvodnjom vakcina novim tehnologijama (CureVac, firma koju je Tramp hteo da kupi) nije uspela da nadje "dobitnu formuli" za covid vakcinu (dobili su premali % efikasnosti). Po teoreticarima zavere bi i CueVac trebalo da dobije dozvolu za proizvodnju te vakcine proso jer je "zapadna" vakcina. No, ta vakcina je stavljena ad acta (kao i jedna francuska koju je njihov farmaceutski gigant nameravao da proizvede).

 

od kud ti informacija da je Sputnik V najmanje problematican od svih vakcina, pogotovu kad je delta u pitanju (ne racunaju se Clashove objave na temi corona :classic_biggrin: ) ? Objavljeno neko istrazivanje negde? ja samo vidim informacije od tih pokvarenih zapadnjaka koji ispituju i prate sta se desava s njihovim vakcinama i obavestavaju svoj narod, pa i o svim propratnim negativnim efektima. nemoguce da je Sputnik toliko savrsen i idealan da apsolutno nema nikakvih nezeljenih efekata ni u jednom ljudskom bicu koje je primilo u vakcinu. a posto je bazirana na istom principu kao AZ (cak jedna doza koristi isti adeno virus) za ocekivati je da ima bar neke slicne nezeljene propratne efekte kao i AZ (i JJ). no, oni o tome ne pisu nigde (sot ne znaci da toga i nema).

Ok, pokusavas da budes duhovita, prihvaticu tvoj true believer stav kao lepu prednovogodisnju salu ...................  Sto se giganata u Nemackoj tice, blizu si, a mozda i nisi (ima ih jos), a ima nekih koji su pametno shvatili da ce u dogledno vreme pilule i vakcine u spreju imati prevagu u odnosu na sadasnje stanje stvari .................... sto se Sputnjika V tice, imam neke podatke koje govore tome u prilog, ali to ne mogu da objavim, jer su deo jedne studije u kojoj ucestvuje nekoliko hiljada dobrovoljaca. Ko zna, mozda su ovi iz EMA vec nesto slicno procitali, ali su im iz politickih razloga ruke vezane. Nastavi da pises, jako volim tvoje postove, ali iskljucivo one koji se odnose na tenis.

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

Novak je dovoljno uradio u karijeri i ne treba da prihvata ovakve ucene ako se kose sa njegovim stavovima. Iskreno, ako odluci da se ne vakcinise i ne ode na AO, odusevice me.

 

Ne vidim razlog zasto bi neko ko je vakcinisan imao slobodan prolaz u Australiju? Vakcinisan ili ne, ako dobije covid, "ugrozava" njihovo stanovnistvo jednako.

 

Ako stvarno zele da se izoluju, test pre polaska, karantin 14 dana po dolasku i testiranje na svakih par dana u karantinu. I to bi trebalo uraditi za sve, bili vakcinisani ili ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jevrem69 said:

Ok, pokusavas da budes duhovita, prihvaticu tvoj true believer stav kao lepu prednovogodisnju salu ...................  Sto se giganata u Nemackoj tice, blizu si, a mozda i nisi (ima ih jos), a ima nekih koji su pametno shvatili da ce u dogledno vreme pilule i vakcine u spreju imati prevagu u odnosu na sadasnje stanje stvari .................... sto se Sputnjika V tice, imam neke podatke koje govore tome u prilog, ali to ne mogu da objavim, jer su deo jedne studije u kojoj ucestvuje nekoliko hiljada dobrovoljaca. Ko zna, mozda su ovi iz EMA vec nesto slicno procitali, ali su im iz politickih razloga ruke vezane. Nastavi da pises, jako volim tvoje postove, ali iskljucivo one koje se odnose na tenis.

 


 

Spoiler

 

Bayera sam navela kao jedan primercic velikog farmaceutskog giganta koji ne radi s vakcinama (sto ce reci: to sto neko radi u farmaceutskoj industrije nije garant da ima pojma o svakoj oblasti farmakoindustrije).

 

A vidis, ti ostavljas utisak velikog antizapadnjaka i rusofila koji apriori odbacuje sve sto dolazi s "trulog zapada", a prihvata sve sto je rusko bez ikakave provere.

 

Ja nemam problem da kazem da su Rusi npr. bili pametniji od AZ da tako dizajniraju Sputnik V da koriste 2 razlicita adeno virusa za 2 doze (jer se posle prve doze mogu razviti i antitela na taj adenovirus, pa ce se time smanjiti efikasnost druge doze). Pa da je u tom smislu pametno da se posle 2 doze AZ ne prima kao buster jos jedna doza AZ, vec da se uzme neka vakcina koja je drugacija (kod nas se daju mRNA vakcine). Rusi za vakcinisane Sputnik V vakcinom preporucuju da se tu daje ono sto je davano kao 1. doza - sto ima logike: da ne bi "terao" organizam da pojaca antitela na adenovirus koji je poslednji "upao" u taj organizam (verovatno bi idealno bilo da se sad koristi neki treci adeno virus).

 

Hm, interesantno je da ti kao neko ko ne ucestvuje u toj nekoj studiji (ako sam dobro shvatila) imas uvid u podatke pre zavrsetka i objave rezultata studije. Ja koliko sam shvatila takve studije se rade tako da se do kraja studije ne zna ko je primio placebo, a ko pravu vakcinu, da onaj ko belezi rezultate ne bi "terao vodu na svoju vodenicu". Ili su to observacijske studije koje su onda podlozne BS (no, posto si pominjao dobrovoljce onda verovatno nije to u pitanju). U svakom slucaju ta studija prvo treba da se zavrsi (da se desifruje ko od dobrovoljaca je primio placebo, a ko vakcinu, pa da se onda razvrstaju i analiziraju podaci) i da posle pisanja izvestaja/rada neko nezavisan odradi kontrolu (peer review).

 

Pre neki dan sam na corona temi stavljala link na izvestaj EMA na 105 strana o Fajzer vakcini

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_en.pdf

gde ocenjuju podatke koje im je firma dala na raspolaganje (sve s poredjenjem s placebo probantima), a svi mi mozemo da procitamo i tumacimo kako nam drago. Ja ne vidim ista slicno od ikakvog regulatornog tela koje ispituje Sputnik V.

 

I EMA nije obavezna da ispituje sve zive vakcine koje se pojave na svetskom trzistu, vec samo one za koje se preda dokumentacija za priznanje u okviru EU. Druga je stvar s WHO, koja bi na globalnom nivou trebalo da bude nekakvo telo koje garantuje da su vakcine u redu.

Slican je slucaj npr. s patentima: ne aplicira se za patentnu zastitu (predaje patentna dokumentacija) u svim mogucim zemljama sveta da bi se zatitio tvoj produkt, vec svaka firma strateski bira zemlje u kojima ce traziti patentnu zastitu (prosto: bilo bi preskupo da se to radi u svakoj mogucoj zemlji sveta). Npr. biraju se zemlje u kojima bi konkurent mogao da proizvodi taj proizvod koji pokusavas da zastitis jer tamo ima fabrike za to, ili koji ima sirovine koje su neophodne za taj tvoj proizvod, ili kojima bi se taj proizvod prodavao itd. - svaka firma pravi strategiju patentiranja.

 

Sto se tice EMA: oni daju strucnu ocenu podataka koji su im stavljeni na raspolaganje, konacnu odluku o odobrenju vakcine na teritoriji EU daje Evropska komisija (i ot je ste politicka odluka, ali do sada su odobrili sve vakcine koje je i EMA ´redlozila za odobrenje).

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wrach said:

Novak je dovoljno uradio u karijeri i ne treba da prihvata ovakve ucene ako se kose sa njegovim stavovima.

Aman kakve ucene?! Pravila su jednaka za sve, ako ti se ne svidja i ako ti ne odgovara niko te ne bije po ušima da im se povinujes ali ne možeš da kukas kako je nepravda ili nekakva ucena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:

Aman kakve ucene?! Pravila su jednaka za sve, ako ti se ne svidja i ako ti ne odgovara niko te ne bije po ušima da im se povinujes ali ne možeš da kukas kako je nepravda ili nekakva ucena.

Oni ucenjuju SVE da se vakcinisu da bi igrali. Nepravdu nisam pominjao.

 

Ponavljam, ne vidim razliku izmedju vakcinisane i nevakcinisane osobe koja nije bila u karantinu i nije uradjeno mnogo testova pre nego sto se slobodno krece. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...