Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

@wwwwnista ja tebi ne prebacujem niti imam bilo kakav problem sa tvojim stavovima o novaku i njegovim vanteniskim aktivnostima niti negiram njegove donacije i td. 

ali naravno da i ja imam svoje misljenje o tim stvarima a sad dali se nekome dopada ili ne je druga stvar.niko nije savrsen, ni on ni mi koji pisemo ovde .

 

Link to comment
Share on other sites

Auh kad se setim Bergama i onih videa pevanja uvece kroz prozor u znak podrske, i slicno, gde niko nista nije razumevao o cemu se radi sem da se umire naveliko - kao da je bilo u nekoj epidemiji pre mase godina recimo variola vera, kad ono ni dve godine, neverovatno

Link to comment
Share on other sites

Nesto razmisljam, Novak obzirom na svoj nacin zivljenja i komunikacije sa ljudima gde se druzi, grli, peva i slicno sa svima ukljucujuci i slucajnog prolaznika otprilike, ili je fasovao drugi put koronu, ili se vakcinisao ili je stvorio milion antitela malo po malo, a ako ima masu antitela kao sto sigurno ima iz bilo kog razloga on se nece vakcinisati izuzev ako nije vec vakcinisan , a mislim i da nije ni dobro vakcinisati se ako vec imas antitela u kolicinama. Sve u svemu mozda on stvarno ne ode na AO. Pa dobro, nek igra samo u evropi, znaci osvaji RG i W , i to je nesto :classic_sleep:

Mozda ce postojati neki minimum broja antitela kao kriterijum ? :smiley33: Bilo je neko istrazivanje u Fra ja sam ga kacila na temi korone svojevremeno ali to je bilo samo francusko istrazivanje nista zvanicno priznato u vezi broja antitela i zastite

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

41 minutes ago, vanjabarsa said:

@ciaosta se pise o fr vakcini valneva , jel ona uopste u planu da se u skorije vreme kod vas pusti u opticaj ??,

Takoreci je ne pominju, nesto su se posvadjali valjda svi ucesnici medjusobno, to su francuzi, austrijanci i englezi :twak:

Danas kazu kako je najbolja moguca, pre tri dana je bila otprilike ni 50%, uopste mi nije jasno sta se tu desava 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, wwww said:

E pa sad!

Nije valjda Vucicu onako u sred noci palo onako na pamet da ponudi vakcinaciju stranim teniserima i njihovim timovima koji ucestvuju na Serbia Openu! Vucic radi samo one stvari od kojih ce on licno profitirati (na izborima u Srbiji). On nema nikakve koristi od vakcinisanja tamo nekih stranih tenisera, a koje pri tom jos i nije medijski ispraceno. Pa valjda znamo kako funkcionise rezim u Srbiji.
Pa moze valjda da se za nesto pohvali i taj Novak Djokovic i brat mu Djordje (ogranicila bih se na njih dvojicu, jer ne verujem da je Srdjan dosao na ovu ideju) za neke stvari koje su dobro uradili tokom pandemije. A moglo je da ih boli .... za vakcinisanje tamo nekih tenisera (to ne spada u obaveze oganizovanja turnira), pogotovu ako je Novak antivaxer.


Pa ako je mogao, tj drzava ali ovde svi znamo da je drzava = Vucic, da ponudi i omoguci vakcinisanje privrednicima (a samim tim bilo kome ko dodje) iz Makedonije sto je mnogo manje popularno i manje moze medijski da se isprati sto ne bi mogao i svetskim teniserima? 
Naravno da obojica brace mogu da se pohvale, i treba ih pohvaliti, sto je bilo vakcinacije na turniru ali nije to nikakav argument kad se pokrene debata o tome da (li) je Novak antivaxer ili da li se vakcinisao. 

Ako ne gresim, posto nisam bas toliko pratio delovanje Jelene Djokovic ali koliko znam ona je od ranije potvrdjeni antivaxer na temu vakcinacije dece. Je l tako? 
Ukoliko jeste sanse su minimalne da to prolazi mimo Novaka i da ne dele stavove na temu, a onda su sanse jos manje da su oni revidirali svoje stavove po pitanju vakcine za koronu. 

Ponovicu se sa teme o Koroni, Novakov sam fan i ostacu to dok ne zavrsi karijeru, verovatno sva ova halabuka oko korone i vakcine nece da utice na to, ali sto se ove situacije tice za mene on se idiotski ponasa. 
Plus sto se slazem sa tobom da ga dodatno unistava odsustvo bilo kakvog PRa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:


Pa ako je mogao, tj drzava ali ovde svi znamo da je drzava = Vucic, da ponudi i omoguci vakcinisanje privrednicima (a samim tim bilo kome ko dodje) iz Makedonije sto je mnogo manje popularno i manje moze medijski da se isprati sto ne bi mogao i svetskim teniserima? 
Naravno da obojica brace mogu da se pohvale, i treba ih pohvaliti, sto je bilo vakcinacije na turniru ali nije to nikakav argument kad se pokrene debata o tome da (li) je Novak antivaxer ili da li se vakcinisao. 

Ako ne gresim, posto nisam bas toliko pratio delovanje Jelene Djokovic ali koliko znam ona je od ranije potvrdjeni antivaxer na temu vakcinacije dece. Je l tako? 
Ukoliko jeste sanse su minimalne da to prolazi mimo Novaka i da ne dele stavove na temu, a onda su sanse jos manje da su oni revidirali svoje stavove po pitanju vakcine za koronu. 

Ponovicu se sa teme o Koroni, Novakov sam fan i ostacu to dok ne zavrsi karijeru, verovatno sva ova halabuka oko korone i vakcine nece da utice na to, ali sto se ove situacije tice za mene on se idiotski ponasa. 
Plus sto se slazem sa tobom da ga dodatno unistava odsustvo bilo kakvog PRa. 

Ne pratim sta ona pise (osim ako neko ne prenese, pa ja vidim), ali moj je utisak da je i ona 100% u tim vodama, nema tu razlike. Ja se samo nadam da su regularno vakcinisali decu vakcinama koje su bile "po rasporedu" do sada (da maloletna deca ne ispastaju zbog gluposti roditelja). A ona bar nema "opravdanje" da je imala neregularno skolovanje, koliko znam regularno je zavrsila i osnovnu i srednju i (nekakav) fakultet u Italiji.

 

U principu se uzdrzavam od kritikovanja zena poznatih (da ne bude kao ono: Mira je kriva sto je Zloba takav i takav, ona ga izmanipulisala i slicne budalastine koje su se cule 90-tih). Svi su odrasli i svako odgovara za sebe.

 

Sto se tice vakcinacije generalno, na zalost znam mnogo ljudi (a i jedna osoba je previse) koji su iz ovih ili onih razloga resili da se ne vakcinisu. Probala sam da objasnim zasto treba da se vakcinisu (koristila sam razne metode: od racionalnog objasnjvanja i iznosenja cinjenica o vakcinama i nihovom delovanju, pa do nekih drugih metoda koje su udarale na sentiment itd.) ali na zalost nisam uspela da promenim misljenje tih nekih. Navode se razni razlozi: od toga da vakcine nisu dovoljno ispitane (sad su svi odjednom strucnjaci za ispitivanje lekova i vakcina :classic_rolleyes: ) pa do toga da se ne zna sastav vakcina :classic_rolleyes: , da farmaceutska industrija samo hoce da zaradi na nama a mi svi smo zamorcici i slicni standardni izgovori. Mislim da sam prosle godine pominjala jednu osobu koja je zavrsila masinski fakultet (znaci, tehnicki fakultet, koji se bazira na suvim, opipljivim cinjenicama, a ne na "osecanjima") koja je s odusevljenjem citirala Nestorovica i njegove "bisere" :ajme::twak: i naravno postovala njegove "savete" jer je on "strucnjak" - pulmolog! :classic_rolleyes:

 

Na kraju meni je bilo samo bitno da se moja bliza familija vakcinisala, da sam ih informisala o stvarima i cinjenicama o virusu i pandemiji do kojih sam dosla citajuci razne stvari, a koje im mogu pomoci da na najbolji nacin prodju kroz ovu pandemiju zivi i zdravi. I to je to (totalni Puzigaca mod) . Na ove ostale ni Ceca ni Novak ni Sekler, a ni svetski strucnjaci ne mogu da uticu i sta ja sad tu da radim? Bice im kako im bude.

Link to comment
Share on other sites

Zar nije u Srbiji obavezna vakcina za decu da bi se upisala u osnovnu skolu? Ako jeste onda je i Novakov sin vakcinisan jer je upisan u skolu u Bg koliko sam shvatila. Koliko se secam takodje Srki se vakcinisao medju prvima, a i Novak je eksplicitno rekao da on nije protiv vakcina ja ne mislim da su oni antivakseri, to sto Novak (mozda) nece da se vakcinise jer misli da ima dovoljno imuteta za covid bez vakcine - sto je rekao nekad davno to ne znaci da je on antivakser. Za mene je antivakser neko ko je u principu protiv svih vakcina sto Novak istice da nije njegov slucaj. Jedan pravi antivakser ne bi "nudio" teniserima vakcinaciju na turnirima jer u njih ne veruje nego je protiv vakcina. Bio je sad skoro i neki tekst da Novak zajedno sa bracom Brayan (jednim od) ulaze pare u razvoj nekih vakcina ili slicno. Mozda da definisemo sta mislimo kada kazemo antivakser

 

Nezavisno od Novaka, i ja imam slucaj ljudi meni relativno bliskih koji nece da se vakcinisu protiv covid-a - svi se vakcinisu protiv tetanusa i slicno znaci po meni nisu antivakseri. Takodje nisam uspela da ih ubedim da se vakcinisu, nema tu nekih argumenata s anjihove strane, niko nije pricao o chipovanju ili misli da je zemlja ravna ploca, nego su u pitanju prakticno sto posto mladji ljudi koji se ne osecaju ugrozeno, njima je odnos rizik-benefit u korist nevakcinacije, ne vide zasto bi se vakcinisali kad i ako se zaraze to ce za njih biti nivo gripa pa posto se ne vakcinisu za grip zasto bi se vakcinisali za covid a - mozda ima i nekih drugih posledica vakcine, nikad se ne zna - to je njihov narativ

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stray_cat said:

Znači navijaš za idiota 😀.

Nije idiot, samo se ponaša idiotski. Može tako? :classic_biggrin:

 

Ne mogu da shvatim taj strah od posledica vakcine za koje se ne zna kad ima toliko posledica kovida za koje se zna. Pogotovo sad kad toliko mladih ima ozbiljne simptome. Ali sam pao, sam se ubio, šteta samo što ugrožavaju i druge. To je isti princip kao onaj slučaj kad žena u redu ispred kovid ambulante kašlje okolo bez maske i kaže pa ja sam već zaražena, ništa mi ne može biti što ne nosim masku :ajme:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ciao said:

Zar nije u Srbiji obavezna vakcina za decu da bi se upisala u osnovnu skolu? Ako jeste onda je i Novakov sin vakcinisan jer je upisan u skolu u Bg koliko sam shvatila. Koliko se secam takodje Srki se vakcinisao medju prvima, a i Novak je eksplicitno rekao da on nije protiv vakcina ja ne mislim da su oni antivakseri, to sto Novak (mozda) nece da se vakcinise jer misli da ima dovoljno imuteta za covid bez vakcine - sto je rekao nekad davno to ne znaci da je on antivakser. Za mene je antivakser neko ko je u principu protiv svih vakcina sto Novak istice da nije njegov slucaj. Jedan pravi antivakser ne bi "nudio" teniserima vakcinaciju na turnirima jer u njih ne veruje nego je protiv vakcina. Bio je sad skoro i neki tekst da Novak zajedno sa bracom Brayan (jednim od) ulaze pare u razvoj nekih vakcina ili slicno. Mozda da definisemo sta mislimo kada kazemo antivakser

 

Nezavisno od Novaka, i ja imam slucaj ljudi meni relativno bliskih koji nece da se vakcinisu protiv covid-a - svi se vakcinisu protiv tetanusa i slicno znaci po meni nisu antivakseri. Takodje nisam uspela da ih ubedim da se vakcinisu, nema tu nekih argumenata s anjihove strane, niko nije pricao o chipovanju ili misli da je zemlja ravna ploca, nego su u pitanju prakticno sto posto mladji ljudi koji se ne osecaju ugrozeno, njima je odnos rizik-benefit u korist nevakcinacije, ne vide zasto bi se vakcinisali kad i ako se zaraze to ce za njih biti nivo gripa pa posto se ne vakcinisu za grip zasto bi se vakcinisali za covid a - mozda ima i nekih drugih posledica vakcine, nikad se ne zna - to je njihov narativ

 

Za kovid19 su sigurni da je "samo" nivoa gripa i da osim toga nema drugih posledica, a vakcinu nisu sigurni kakve sve ima posledice.

 

Meni je to knjiška definicija zatucanih budal(ic)a.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alcesta said:

Nije idiot, samo se ponaša idiotski. Može tako? :classic_biggrin:

 

Ne mogu da shvatim taj strah od posledica vakcine za koje se ne zna kad ima toliko posledica kovida za koje se zna. Pogotovo sad kad toliko mladih ima ozbiljne simptome. Ali sam pao, sam se ubio, šteta samo što ugrožavaju i druge. To je isti princip kao onaj slučaj kad žena u redu ispred kovid ambulante kašlje okolo bez maske i kaže pa ja sam već zaražena, ništa mi ne može biti što ne nosim masku :ajme:

 

Nije pod obavezno da se navija za NĐa ako neko misli da se ponaša idiotski, mislim zašto, zato što je naš ili zato što pobeđuje?

 

Mnogo ima postova gde ljudi otkucaju navijam za NĐa ali ovo ono.

 

Doktor @Eddard  čak počeo da mu razdvaja psihu na tenisku i netenisku, na teniski i neteniski softver.

 

Jbg, malo je to licimerno, poštenije da se otkuca mnogo me nervira NĐ i ne(ću da) navijam za njega jer to to i to i sve OK.

 

Mislim, i dok je osvajao RG i Vimbldon ove godine i tad nije 'teo da se vakciniše i nije 'teo da kao javna ličnost sa ogromnim uticajem poziva na vakcinaciju i time spase neke ljude da ne umru.

 

Itd.

Link to comment
Share on other sites

Ne učitavaj, molim te. Ako nisi znao, veoma je moguće biti pametan i super inteligentan u jednom, a totalni duduk u drugom polju.

 

A ti i dalje ne shvataš da to što je on uspešan u tenisu, ne govori ništa o tome da li je njegov stav o nekim drugim oblastima života ispravan ili ne.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije svaka mačka žensko, stray je muško :classic_tongue:

18 minutes ago, stray_cat said:

 

Nije pod obavezno da se navija za NĐa ako neko misli da se ponaša idiotski, mislim zašto, zato što je naš ili zato što pobeđuje?

 

Mnogo ima postova gde ljudi otkucaju navijam za NĐa ali ovo ono.

 

Doktor @Eddard  čak počeo da mu razdvaja psihu na tenisku i netenisku, na teniski i neteniski softver.

 

Jbg, malo je to licimerno, poštenije da se otkuca mnogo me nervira NĐ i ne(ću da) navijam za njega jer to to i to i sve OK.

 

Mislim, i dok je osvajao RG i Vimbldon ove godine i tad nije 'teo da se vakciniše i nije 'teo da kao javna ličnost sa ogromnim uticajem poziva na vakcinaciju i time spase neke ljude da ne umru.

 

Itd.

Ne shvatam kako je to u kontradikciji. Pa imam gomilu ljudi u okolini koji su idioti za nešto pa ih nisam omrzla zbog toga, niti prekinula sve kontakte. O familiji tek da ne pričam. Tebe nikad mnogo ne nerviraju ljudi iz tvoje okoline, jesi li se svih takvih odrekao? 

Ne vidim u čemu je problem reći da se teniser za koga navijam ponaša idiotski ako se tako ponaša, to nema nikakve veze s njegovim tenisom, pogotovo što smatram da mu je srce na mestu i da je idiot iz najboljih namera. Samo kažem da sve što ga snađe (bilo kao posledica nevakcinisanja ili odbijanja da kaže je li vakcinisan) sam će na sebe navući i neće mu biti krive nikakve svetske zavere, medijski spinovi ili ATP-ova anti-PTPA PR ofanziva.

Ja neću zato prestati da navijam za njega, nisam ni imala iluzije da je savršen, ali šta sad, ne sme niko od njegovih navijača da kaže da mu se nešto ne sviđa u Novakovom ponašanju? Kako je s jedne strane to licemerno, a ovamo se na drugoj strani Fedovim navijačima spočitava da ga smatraju božanstvom i kritikuje se kult Federera?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam da poznajem lično više doktora nauka u raznim oblastima koji ne veruju u virus i neće da se vakcinišu, a jedva su i maske počeli da nose, tako da idiot može biti svako, nezavisno od društvenog statusa, obrazovanja i uspeha u karijeri.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, wwww said:

..............  farmaceutska industrija samo hoce da zaradi na nama ......................

 

Ovaj stav koji si opisala ce cesto moze cuti/procitati.

Zato ga treba raskrinkati ponovo i ponovo i opet, najbolje na gornjoj namenskoj temi.

 

Prvo, svaka industrija, svaka firma hoce da zaradi na nama (tj. svima ostalima) i to je najnormalnije, tako svet zivi - da posluje i zaradjuje.

Ali to veze nema sa vakcinama i u stvari ide im u prilog! Vakcine su stvar javnog zdravstva a ne profita.

 

Ta famozna farmaceutska industrija najbolje zaradjuje na bolesnima a ne na zdravima!

Kad nekoga smestis na intenzivnu negu, cene lekova se mogu meriti i hiljadama $ dnevno. To je biznis, bato!

 

Doza vakcine kosta koliko i par kafa u malo boljem hotelu. Zato se tu uplicu drzave i placaju razvoj vakcina - tj. nadoknadju GUBITKE. Razvoj vakcine je skup, a zarada na njima minimalna. Ali drzavi se isplati da ljudi budu zdravi, rade i placaju porez, pa sada za vreme epidemije dele vakcine badava.

 

Dakle, ta antivakserska prica o maltene mafijaskoj farmaciji koja hoce da nas bode zbog para uopste nema smisla.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, zoran59 said:

 

Ovaj stav koji si opisala ce cesto moze cuti/procitati.

Zato ga treba raskrinkati ponovo i ponovo i opet, najbolje na gornjoj namenskoj temi.

 

Prvo, svaka industrija, svaka firma hoce da zaradi na nama (tj. svima ostalima) i to je najnormalnije, tako svet zivi - da posluje i zaradjuje.

Ali to veze nema sa vakcinama i u stvari ide im u prilog! Vakcine su stvar javnog zdravstva a ne profita.

 

Ta famozna farmaceutska industrija najbolje zaradjuje na bolesnima a ne na zdravima!

Kad nekoga smestis na intenzivnu negu, cene lekova se mogu meriti i hiljadama $ dnevno. To je biznis, bato!

 

Doza vakcine kosta koliko i par kafa u malo boljem hotelu. Zato se tu uplicu drzave i placaju razvoj vakcina - tj. nadoknadju GUBITKE. Razvoj vakcine je skup, a zarada na njima minimalna. Ali drzavi se isplati da ljudi budu zdravi, rade i placaju porez, pa sada za vreme epidemije dele vakcine badava.

 

Dakle, ta antivakserska prica o maltene mafijaskoj farmaciji koja hoce da nas bode zbog para uopste nema smisla.

Hoces da kazes da Pfizer i Biontech i Moderna ne zaradjuju pare na vakcini? Zaradjuju zesce tu dileme nema, AZ ne zaradjuje kao ni J&J ali ovi da i to ozbiljne pare, otkud to da ovi ne zaradjuju? 

Drzava je drugo

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Hoces da kazes da Pfizer i Biontech i Moderna ne zaradjuju pare na vakcini? Zaradjuju zesce tu dileme nema, AZ ne zaradjuje kao ni J&J ali ovi da i to ozbiljne pare, otkud to da ovi ne zaradjuju? 

 

Zaradjuju, ali minimalno - tj. zaradjuju manje nego od proizvodnje i prodaje tableta protiv glavobolje i slicnog. Dakle, ne zaradjuju "zesce" i mozda ne bi zaradili uopste da nije uletila drzava.

 

Ja sam uboden dva puta Modernom, nisam platio nista. Ali skupo placamo razne gluposti, kremice i sta ja znam sta. Na tome je najveci profit.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vakcina je za nas sve besplatna ali koliko ja znam drzave placaju proizvodjacima poprilicno, bile su cifre objavljene, zestoko su zaradile ove dve , malo po vakcini ali to su milioni i milioni doza. U svakom slucaju to je mnogo korisnije nego kremice tu nema dileme :classic_smile::thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam godinama pisao o stetnom uticaju "filozofije" koju Djokovic, a pogotovo njegova zena prate. O ljudima koje su promovisali na instagramu, a koji bukvalno treba u zatvoru da budu (ko ne zna, neka gugla David Avocado Wolfe),

 

Ovo oko Kovida je samo nastavak slicne price, samo sto se sada tice svih i problem je u fokusu. A zapravo je mnogo siri.

 

I inace ovo sto je on izjavljivao nije preterano strasno, bar meni, u svetlu svega onoga sto znam o ljudima sa kojima se vidja po drustvenim mrezama i te "zivotne filozofije".

 

Bilo bi lepo da je iskoristio svoj uticaj da pozove ljude da se vakcinisu, ali razlozi zbog kojih nije su slicni razlozima zbog kojih Vucic i kamarila propisuju ovakve "mere".

 

I jedan i drugi znaju sastav svoje fan baze i shodno tome ne zele da ih izgube. Vaxere ce tesko izgubiti, a tesko i da vecina ljudi koji su u materiji ne znaju za njegovo sarlatanstvo, Imaza, bosanske piramide i slicno, mozda su mu samo gledali kroz prste jer je to manje-vise bezopasno (mada ti ljudi grese, ali ajde da ne sirimo pricu).

 

Licno bi me iznenadilo da se nije vakcinisao. Kad dotera cara do duvara i kad mu se predoci i pretoci njegova potencijalna odluka u broj osvojenih turnira ide on i pod noz sto verujem da mu je bio najveci stres u karijeri, a nece da primi jednu malu bocu.

 

Ili dve tri.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Ne učitavaj, molim te. Ako nisi znao, veoma je moguće biti pametan i super inteligentan u jednom, a totalni duduk u drugom polju.

 

A ti i dalje ne shvataš da to što je on uspešan u tenisu, ne govori ništa o tome da li je njegov stav o nekim drugim oblastima života ispravan ili ne.

 

 

 

 

Vrlo nadugačko je @wwww pokušala da objasni, a ja to vidim ovako: nije neobično što Noksa, osvajač 20 slemova, neće da primi vakcinu (ili ima negativan stav prema njoj). Bilo bi neobično da Noksa, osvajač 3-5 slemova (ko zna, možda i samo tog jednog od pre 13 godina) bude antivakser, ali pošto je 19 slemova osvojio otkad je počeo da se ponaša, hrani i tretira svoje zdravlje neobično/neuobičajno, onda je to što je antivakser sasvim normalno i, bar ja, to prihvatam tako kako je, jer, da nije grlio drveće, primao vanzemaljsku energiju u piramidama, jeo travčice, filozofirao sa raznoraznim guruima o glupostima, da sve to nije radio (a svašta je radio, po meni glupo i zatucano), onda on ne bio šampion kakav jeste/je postao.

 

Skraćeno, prodao Noksa dušu đavolu da bi osvojio 20 slemova.

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ja sam godinama pisao o stetnom uticaju "filozofije" koju Djokovic, a pogotovo njegova zena prate. O ljudima koje su promovisali na instagramu, a koji bukvalno treba u zatvoru da budu (ko ne zna, neka gugla David Avocado Wolfe),

 

Ovo oko Kovida je samo nastavak slicne price, samo sto se sada tice svih i problem je u fokusu. A zapravo je mnogo siri.

 

I inace ovo sto je on izjavljivao nije preterano strasno, bar meni, u svetlu svega onoga sto znam o ljudima sa kojima se vidja po drustvenim mrezama i te "zivotne filozofije".

 

Bilo bi lepo da je iskoristio svoj uticaj da pozove ljude da se vakcinisu, ali razlozi zbog kojih nije su slicni razlozima zbog kojih Vucic i kamarila propisuju ovakve "mere".

 

I jedan i drugi znaju sastav svoje fan baze i shodno tome ne zele da ih izgube.

 

Licno bi me iznenadilo da se nije vakcinisao. Kad dotera cara do duvara i kad mu se predoci i pretoci njegova potencijalna odluka u broj osvojenih turnira ide on i pod noz sto verujem da mu je bio najveci stres u karijeri, a nece da primi jednu malu bocu.

 

Ili dve tri.

Ovo kod Novaka nema veze s fanovima, vec iskljucivo s licnim uverenjima ("zivotnom filozofijom") : nece da primi ista "strano" u svoje telo (gde mu je bitno da je sve "cisto", prirodno i nije "toksicno" ) . Da su u pitanju fanovi vec bi se pojavila neka PR kampanja koja bi ispeglala gluposti koje pravi (pa da fanovi budu i ovi koji se vakcinisu i ovi koji ne).

 

A malo je truba da se fanovi Novaka Djokovica karakterizuju kao antivaxeri.

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...