Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Ako sada nema motivaciju da se sprema i trenira, nema ni smisla da zapuca na drugi kontinent forme radi. Neka odigra nešto do kraja godine kad se spremi, a bolje i sve da preskoči nego da se pojavi s pristupom kao u Beču. Neka igra šta mu se igra, mada se nadam da neće to biti baš DC pošto bi trenutno to bilo potpuno besmisleno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mislim da to nije razlog, vec da mu se ne ide ponovo preko okeana u drugu casovnu zonu (+9sati, ako se ne varam) zbog samo jednog turnira, gde ne moze da vodi zenu i decu (sto zbog uslova koji su u  IW/US, sto zbog skole Stefanove), pa da se ponovo vraca u Evropu za ostatak sezone.

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da uopšte više neće igrati u Kini do kraja karijere, ipak ima tamo baš veliku bazu navijača. Osim naravno u slučaju da se situacija s kovidom do kraja njegove karijere ne vrati u normalu, što trenutno izgleda sasvim moguće :default_sofa:

Link to comment
Share on other sites

pa ne znam koliko je pametno odigrati AO, pa onda 3 meseca nista, do MC (jer tu valjda oseca obavezu prema knezevini).

a verovatno ce ponovo igrati Peking i Shangaj, kad se situacija normalizuje. Ipak je Kina veliko trziste (sponzori, fanovi...)

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, wwww said:

mislim da to nije razlog, vec da mu se ne ide ponovo preko okeana u drugu casovnu zonu (+9sati, ako se ne varam) zbog samo jednog turnira, gde ne moze da vodi zenu i decu (sto zbog uslova koji su u  IW/US, sto zbog skole Stefanove), pa da se ponovo vraca u Evropu za ostatak sezone.

Stefan će ići u školu narednih 15+ godina. Ako mu je to razlog da ne ide da se takmiči, onda neka se povuče i neka ga svako jutro vozi u školu.

 

Novak ima još 2-3 dobre godine karijere, sad mu ostaje da zagrize još to malo što ima, kasnije može da digne sve četiri u vis i napravi vikendicu pored piramida itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dracarys said:

Stefan će ići u školu narednih 15+ godina. Ako mu je to razlog da ne ide da se takmiči, onda neka se povuče i neka ga svako jutro vozi u školu.

 

Novak ima još 2-3 dobre godine karijere, sad mu ostaje da zagrize još to malo što ima, kasnije može da digne sve četiri u vis i napravi vikendicu pored piramida itd.

pa sve ja to znam, ali njemu je trenutno ocigledno vrlo bitno da bude tu kad je Stefan krenuo u prvi razred (a zbog posla nije bio u BG 1. septembra da tome licno prisustvuje). Ko sam ja da njemu propisujem kako ce on da se odnosi prema svojoj deci?

Mozda za koji mesec promeni misljenje, kad shvati da ce Stefan narednih 15+ godina da se skoluje, a on ne moze svo to vreme da sedi kuci i ceka ga da se ovaj vrati iz skole :classic_biggrin:

 

Mislim da sam negde vec bila napisala da bih ja licno volela da on igra IW (meni taj turnir nekako drag) ako nema neku povredu i oporavio se (nije iscrpljen). No, Novak je doneo drugu odluku (ne znam koji su sve faktori uticali, ali ono gore sto napisah su verovatno bili presudni).

 

Ja licno bih volela da on sledece godine recimo posle Australije ( neki pripremni turnir i AO) igra IW i Majami (mada verujem da ce ici i kod sheika), pa onda recimo Rim (bez MC, mada mislim da ce to tesko izbeci - ostatak sljake da izbaci), RG, Wimbldon, pa onda masterse u Kanadi/Sinsinatiju (nek proceni da li mu je bolje da igra oba ili samo jedan od njih - meni draza Kanada, ali njemu mozda sad vise odgovara Sinsinati), pa onda USO, Azija, Pariz i WTF (valjda ce se ponovo kvalifikovati). To je 12-14 turnira. Ako nije povredjen to bi jos uvek trebalo da bude izvodivo. Ne znam sta ce biti s turnirom u Beogradu (ove godine su dobili licencu umesto Budimpeste, ali ne znam da li ce i naredne), ali to definitivno ne bi trebalo da igra i gubi energiju (eventualno kao pripremni turnrir, mada on ne ume to da igra onako rekeativno). I da se penzionise iz DC (dost mu je, nek mladji sad podmetnu ledja ako hoce) - mada ni za ovo ne verujem da ce preskociti.

Link to comment
Share on other sites

lepo ja napisah pre neki dan da je on jos prosle godine napravio ogromnu "gresku u koracima" sto nije angazovao profesionalni PR tim da hendluje citavu pricu oko vakcina i te njegove "alternativne" filozofije.

Filozofiraj, brate, privatno koliko hoces i sta hoces, ali ti si javna licnost i javni nastupi imaju svoje posledice (narocito ako zna da je vec u klincu s zvanicnicima oko organizovanja PTPA).

 

A i trebalo je da pocne da tuzi raznorazne za sirenje laznih vesti o njemu kao i defamation licnosti (poredjenje s Hitlerom, vojnim ministrom Irana, crvenim brigadama i slicno). Kao sto je Nadal tuzio onu francusku ministarku.

 

(cekam sad da vidim sta ce Zverev da uradi s Rotenbergom, tj. njegovi advokati)

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kao, Oziji dali neke rokove za prvu I drugu vakcinu, baš da vidimo da li se već vakcinisao ili će tek ili možda i neće.

 

@wwww u pravu 101%, kad se pogleda unazad, loš je bio PR, a nije bilo ništa nerazrešivo, samo (malo) je trebalo da profesionalci odrade svoj posao (a ne ekipa i rodbina).

Link to comment
Share on other sites

Ko bese javno rekao (za razliku od Novaka) da se nije vakcinisao i da nema nameru tj radije ne bi jer profi sportisti ... - jel bese Meda ili Cicipas ili obojica? Niko da ih prozove.

Nesto mislim bas bi bio fazon da Novak izjavi da se vakcinisao jos pre x meseci, time bi bolje nego bilo cim drugim zatvorio usta hejterima za sve ostale lazi i gluposti koje su pisali o njemu a bilo ih je onoliko

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cicipas je rekao pa porekao kad su svi skočili na njega počev od grčke vlade. 

Za Medvedeva mi se čini da je na USO rekao da neće da se izjašnjava ili je pričao o igračima koji neće, sad se ne sećam tačno...

Novak se kasno setio da bi mogao manje da priča, kad je šteta već napravljena. Ako se nije vakcinisao sad bi verovatno bilo pravo vreme za prvu dozu u ovoj pauzi, ukoliko stvarno budu tražili drugu dozu pre decembra.

 

Link to comment
Share on other sites

A sta ako je neko upravo prelezao covid pa ima dovoljno antitela, ta varijanta se ne pominje? Mada koliko ja vidim jos uvek nema nista od zvanicnog zahteva za vakcinisanjem tenisera ucesnika iz drzava van Australije

Link to comment
Share on other sites

Cicipas je rekao da on nece da se vakcinise ako nije obavezna jer je cuo za nezeljene efekte vakcine kod nekih ljudi (verovatno je cuo za Chardija, verovatno preko Moratoglua), stoga on smatra da mu je manji rizik da se zarazi. Pa su onda svi skocili na njega.

Medvedev je rekao da on nece da daje informacije o svom medicinskom statusu, a takodje da zna da je mnogo vise tenisera vakcinisano nego sto priznaju (tad su ga pitali da komentarise 50% vakcinisanih medju teniserima).

 

Iz onog gore clanka se vidi da se ti rokovi za 1. i 2. dozu odnose na stanovnike Australije (tacnije drzave Viktorije) odredjenih profesija (medju koje spadaju i profesionalni sportisti). Ali da se pretpostavlja da ce se nesto uvoditi i za tenisere. Sta - jos uvek se ne zna.

 

Pored obaveze vakcinacije odnosno obaveze strogog karantina za nevakcinisane, ostaje nejasan status onih koji su se zarazili. Npr. hoce li Sabalenki zabraniti ulazak u Australiju ili ce joj "priznati" imunitet (posto sad ima virus)? Nisam sad bas ispratila poslednje radove: da li su dosli do saznanja koliko dugo traje imunitet posle zarazavanja, odnosno posle kog vremena za koje grupe ljudi se racuna da vise nemaju dovoljno imuniteta? 6 meseci je minimum koji se za sada priznaje da imunitet posle prelezanog covida traje.

 

Takodje, hoce li onima koji su se vec zarazavali biti dovoljna jedna vakcina da bi se smatrali potpuno vakcinisanima, ili ce ih tretirati kao one koji nikada nisu dosli u dodir s virusom? Moje shvatanje nauke je da bi trebalo da im je dovoljna samo jedna doza, kao buster onog imuniteta koji su stekli posle zaraze. Ali ne znaci da ce politicari raznoraznih zemalja imati isto misljenje.

 

I na kraju, koje vakcine ce Australija da priznaje? Hoce li Sputnik biti priznat? Cime su se vakcinisali ruski (+ sateliti) teniseri i hoce li morati da se 3 puta vakcinisu (zapadnom, ruskom i kineskom vakcinom) da bi mogli da igraju turnire po svetu?

 

Ne znam da li iko u ATP/WTA krugovima ima dovoljno znanja da postavi ovakva pitanja nadleznima, a da se razjasni (a tek ne verujem da su igraci dovoljno informisani da registruju sve ove potencijalne probleme).

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se čini kako sada stvari stoje da se te booster vakcine uopšte ne priznaju za putovanja ako prve dve doze nisu od neke priznate vakcine :classic_sad: moraće to nekako bolje da se reši ali mi deluje da se na međunarodnom nivou niko nešto specijalno ne trudi oko toga.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

ovde je dokument WHO o statusu vakcina: koje su gde razvijene/odobrene:

https://extranet.who.int/pqweb/sites/default/files/documents/Status_COVID_VAX_19August2021.pdf

 

Na sajtu australijskog ministarstva zdravlja stoji da oni koriste 3 vakcine: Fajzer, AZ i Modernu, a u ovoj tabeli WHO je samo navedeno da su odobrili AZ. JJ nije navedena kao odobrena u Australiji.

Indijci imaju neke svoje vakcine, jedna je vec odobrena, a druga je u procesu odobrenja, treca u nekoj medjufazi.

2 Kineske su tu, navedene kao odobrene, dve u procesu odobrenja.

Sputnik je na cekanju (Godoa :classic_rolleyes: ) - da se dostave potpuni podaci i da se odobri inspekcija mesta proizvodnje (valjda).

Novavax i Sanofi u procesu odobrenja, kao i Curevac - mada se meni cini da su Sanofi i Curevac "napustene" kao nedovoljno efikasne ili sta vec.

pa se pominju i jos neke: jos jedna ruska, pa kubanska, pa neke kineske - to je sve u zacetku razvoja.

 

dakle: koje vakcine ce Australija da prizna: samo ove 3 koje  oni daju, ili ce da priznaju i JJ, ili i 2 kineske koje je priznala WHO? Sta s Sputnikom koje su takodje mnogi primili?

Link to comment
Share on other sites

https://sport.blic.rs/tenis/novak-djokovic-najnovije-vesti-igrace-u-parizu-i-u-turino-dejvis-kup/51b6p8t

 

ona bi trebalo da je dobar novinar, mada ne pise odakle joj informacije

 

Quote

Za Novaka Đoković je odmor završen. Bio je na moru sa suprugom i od ponedeljka bi trebalo da počne da trenira.

Najbolji teniser sveta će, kako sada stvari stoje - mada situacija uvek može da se promeni - odlučio da igra na mastersu u Parizu, a potom i na Završnom mastersu u Torinu i Dejvis kupu (grupna faza se igra u Insbruku, a polufinale i finale u Madridu).

Novak bi od ponedeljka trebalo da počne da trenira u Beogradu na terenima svoje Akademije na Dorćolu. On će se u glavnom gradu Srbije zadržati do kraja oktobra, a potom sledi odlazak u Pariz. Masters počinje 1. novembra.

 

mozda je samo izvela zakljucak na osnovu entry liste za Pariz (na koju se teniseri automatski stavljaju).

 

na sport klubu upravo ovo i komentarisu: da je Novak automatski na entry listi za Pariz, a da posle toga preostaju jos WTF i DC.

Link to comment
Share on other sites

Meni je fascinantno što postoji običaj ili nepisano pravilo da tako duboki veterani iznose mišljenja i utiču nekako na javno mnjenje. 

 

BJK ima 78g. U kojoj oblasti 78 godišnjaci imaju "pravo glasa"? Politika i finansije.

Retko kojeg trenera ili bilo kako aktivnog 43će godište imate po sportovima... Možda neki počasnI predsednik nečega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...