Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

 

 

Čovek je prosto pelcovan, nema drugog objašnjenja za njegovo generalno ponašanje.

Samo što bi bilo lepo s njegove strane da to negde naglasi isto kao što je rekao onomad da se ne bi pelcovao tada neispitanim vakcinama.

 

Nit bi time pozvao nekog da se pelcuje, nit je onomad nekoga odvraćao, ali da da još tu jednu izjavu prosto bi bila celina ( iz "ne bih" u "jesam" ).

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

Brutalan u smislu rezultata, ne u smislu nacina igre.

Nemam volje da se raspravljam oko Medvedeva ali baš me zanima šta imaš da zameriš Rafinim rezultatima na RG, sve i da je igrao sa samim pacerima koji ne umeju ništa na šljaci. Može li se biti dominantniji od toga na nekom slemu?

 

Link to comment
Share on other sites

Za Novakovo pelcovanje i antivaxerstvo -  na dva turnira koja je njegov brat bio organizovao u beogradu je bilo organizovano i ponudjeno pelcovanje svakom ko je hteo, neki su se i pelcovali - po meni to je dovoljan dokaz da on nije antivaxer, jedan antivakser ne organizuje pelcovanje kolegama. To naprimer nisam nigde procitala kao neku pozitivnu informaciju izuzev na nasim portalima, mnogo je jednostavnije reci da je antivaks na osnovu potpuno bezazlene izjave na samom pocetku pandemije dok vakcine nisu bile spremne ni u najavi a Moresmo htela da vec za sledeci AO bude obavezna vakcinacija tj par meseci kasnije, tj da se tenis ukine dok vakcina ne bude pronadjena i svi se vakcinisu da bi ucestvovali. On je , ko se seca, i na tu skroz besmislenu izjavu i pricu odgovorio da misli da ne bi pristao na to obavezno vakcinisanje sutra otprilike sa vakcinom koja jos ne postoji ali da ne zna , morao bi da razmisli. Na osnovu te glupave price njemu (ko hoce) nabijaju na nos antivakserstvo.

 

Ja sam ubedjena da on takoreci svakog dana sebi kontrolise antitela i da ih ima dovoljno, da li ih ima zbog toga sto se pelcovao ili zbog toga sto je prelezao koronu a posle se "prokuzavao" dodatno donekle spontano u kontaktu sa ljudima sto se izgleda takodje desava to za sada ne znamo ali po meni on nece sebi dozvoliti da zbog pozitivnosti ili zarazavanja propusti neki turnir koji hoce da igra. Jednog dana kada njegova (nova) knjiga bude objavljena mozda cemo saznati :classic_smile:

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

On nikad nije izjavio da je protiv vakcinisanja kao sto sam i napisala vec i kao sto se zna ko je slusao sta je izjavio.

Mozda se i nije vakcinisao jer nije imao potrebe zbog dovoljnog broja antitela a i ako jeste to je privatna stvar. Ko hoce da zna da li je antivakser ili nije moze da zna ako hoce.

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

To sve spada u njegov privatan zivot, nista od toga sto on radi ili ne radi nije kaznjivo zakonom a hejteri hejtuju bez obzira sta on uradio ili ne uradio, rekao ili ne rekao, diskusija potpuno besmislena. Nije u redu flejmovati Novakovu temu besmislenim postovima milion puta

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Andrej said:
 

 

 

Definitivno rastanak nije bio na obostrano zadovoljstvo. Sta je tu bilo - samo oni znaju. Ali O'Shonnesy poslednjih bar pola godine vrlo intenzivno ima ne preterano lepe komentare o Novaku.

Ovde je argumentovao kako je Novakov bes kriv sto je Novak izgubio najvazniji mec u karijeri (sto nije tacno, izgubio ga je iz drugih razloga), dodajuci ulje na vatru na generalni narativ da je Novak najbesnija i najodvratnija teniska osoba koja je ikada zivela na planeti Zemlji (a i sire :classic_biggrin: ) .

U twitovima ispod je istakao kako je on sertifikovani teniski trener vec milion godina (znaci, nije ga Novak napravio - a ja mislila da je on statisticar), da on svoje ucenike uci da ne iskazuju frustraciju i emocije na terenu itd. Koliko sam ja shvatila iz dugogodisnjeg pracenja tenisa, suzbijanje iskazivanja emocija i nije bas najbolji nacin da se nesto postigne, pravilno kanalisanje frustracije jeste. Na stranu to sto se vec milion puta desilo da Novak (i jos mnogi drugi teniseri) razlupa reket i gotovo odmah posle toga zaigra bolje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod vakcina, šta je bilo s onom pričom da će AO tražiti da svi učesnici budu vakcinisani? Moralo bi se to objaviti na vreme ako će biti nešto od toga, da bi svi koji nisu mogli to da odrade na vreme u međusezoni. Svakako ne dolazi u obzir da se takvi kriterijumi postave krajem decembra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

los ugovor je novak potpisao sa njim, drugi stave klauzulu da nema kenjanja posle razilazenja ....

a sto se tice slobodnog vremena  , sa kim i kako ga provodi, njegov licni izbor. svidjali se to nekome ili ne , druga je stvar.makar mu sponzori ne odredjuju sa kim ce da provodi vreme i da se kao "druzi ".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, wwww said:

 

Definitivno rastanak nije bio na obostrano zadovoljstvo. Sta je tu bilo - samo oni znaju. Ali O'Shonnesy poslednjih bar pola godine vrlo intenzivno ima ne preterano lepe komentare o Novaku.

Ovde je argumentovao kako je Novakov bes kriv sto je Novak izgubio najvazniji mec u karijeri (sto nije tacno, izgubio ga je iz drugih razloga), dodajuci ulje na vatru na generalni narativ da je Novak najbesnija i najodvratnija teniska osoba koja je ikada zivela na planeti Zemlji (a i sire :classic_biggrin: ) .

U twitovima ispod je istakao kako je on sertifikovani teniski trener vec milion godina (znaci, nije ga Novak napravio - a ja mislila da je on statisticar), da on svoje ucenike uci da ne iskazuju frustraciju i emocije na terenu itd. Koliko sam ja shvatila iz dugogodisnjeg pracenja tenisa, suzbijanje iskazivanja emocija i nije bas najbolji nacin da se nesto postigne, pravilno kanalisanje frustracije jeste. Na stranu to sto se vec milion puta desilo da Novak (i jos mnogi drugi teniseri) razlupa reket i gotovo odmah posle toga zaigra bolje.

 

Ti koji pocnu da ogovaraju bivse saradnike koje su hvalili onoliko me zesce nerviraju.

Bila je prica, mislim da je O'Shonnesy izjavio da je do njihovog rastanka doslo kada je Goran postao trener i da je Goran rekao da je glupo slepo se povinovati njegovim ciframa i slicno i da ga je Novak poslusao. Koliko se secam rastanak se i poklapa otprilike sa dolaskom Gorana u tim.

Pretpostavljam da sada kada postaje izvesno da je Novak GOAT ili ce biti (sem za fedfanove za koje nikad nece biti to znamo :classic_smile:) ga nervira to sto nece moci da se hvali da je zahvaljujuci njemu Novak goat itd jer i od kad nije vise u timu Novak osvaja GS ove; Nisam sigurna da se dobro secam ali cini mi se da je bila Agasijeva ideja da se O'Shonnesy ubaci u tim?

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, CheshireCat said:

 

Čovek je prosto pelcovan, nema drugog objašnjenja za njegovo generalno ponašanje.

Samo što bi bilo lepo s njegove strane da to negde naglasi isto kao što je rekao onomad da se ne bi pelcovao tada neispitanim vakcinama.

 

Nit bi time pozvao nekog da se pelcuje, nit je onomad nekoga odvraćao, ali da da još tu jednu izjavu prosto bi bila celina ( iz "ne bih" u "jesam" ).

 

1 hour ago, Boxy said:

Zasto onda ne kaze da se vakcinisao ili da je za vakcine, kao sto je tada izjavio da je protiv?

iskreno, nemam pojma da li je vakcinisan. nadam se da jeste (jer bi to bilo pametno, pa makar i jednom buster vakcinom da "podeblja" imuniteet), ali me uopste ne bi iznenadilo da nije (bez obzira na ponasanje). ili je mozda vakcinisan kineskom jer je ona "klasicna", pa mu nece "menjati DNK".

verovatan mi je i scenario da je ipak vakcinisan, ali sad iz inata nece da kaze jer su ga razapinjali toliko po novinama (kao sto prstom ne mrda da opovrgne mnoge druge gluposti koje se o njemu pisu po raznoraznim novinama, a negativno uticu na njegov imidz), kao i da nije jer je to protivno njegovoj "zivotnoj filozofiji"  da hoce da sve bude "prirodno".

 

11 minutes ago, ciao said:

To sve spada u njegov privatan zivot, nista od toga sto on radi ili ne radi nije kaznjivo zakonom a hejteri hejtuju bez obzira sta on uradio ili ne uradio, rekao ili ne rekao, diskusija potpuno besmislena. Nije u redu flejmovati Novakovu temu besmislenim postovima milion puta

 

Medvedev je imao odlican komentar kad su ga pitali o proceni % vakcinisanih na turu (pretvori se ovo u Novak-Medvedev temu :lol_2: ) . Izmedju ostalog je rekao da on zna mnoge koji su se vakcinisali ali nece da kazu, kao i da on (i mnogi) ne zele da otkrivaju svoju medicinsku istoriju (razoge zasto jesu ili nisu se vakcinisali) jer to protivnicima moze dati neku korisnu informaciju tokom meca. U skladu s ovim je i njegovo skrivanje grceva u finalu USO

 

1 minute ago, alcesta said:

Kad smo kod vakcina, šta je bilo s onom pričom da će AO tražiti da svi učesnici budu vakcinisani? Moralo bi se to objaviti na vreme ako će biti nešto od toga, da bi svi koji nisu mogli to da odrade na vreme u međusezoni. Svakako ne dolazi u obzir da se takvi kriterijumi postave krajem decembra.

 

mene u celoj ovoj prici nevira hajka koja se vrsi na tenisere (novinari i fanovi), pri cemu se "priznaju" samo vakcine koje su odobrene na Zapadu, znaci nista Sputnik ili kineska itd. Na stranu to sto razlicite zemlje priznaju jedne vakcine, ali ne i druge, a tu ATP/WTA7ITF/GSovi nemaju ama bas nikakav uticaj. Time bi trebalo da se pozabavi WHO (s zdravstvenim organizacijama svih zemalja sveta), a ne teniska tela i novinari/fanovi.

 

Takodje, iz komentara novinara i fanova koji proganjaju tenisere se vidi da ni sami nemaju mnogo pojma o samoj temi. Npr. da se po primanju vakcine par dan mora napraviti pauza od bilo kakvih ekstremnih fizickih aktivnosti, u sta spada trening i takmicenje profesionalnih sportista, sto znaci da vakcinisanje u sred turnira ne dolazi u obzir (sto neki predlazu). Na stranu "ideje" da treba prisilno vakcinisati igrace (imalo je i takvih bisera).

 

Cela tema oko vakcinisanja (i maski) je toliko ispolitizovana (narocito u USA) da je to strasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ciao said:

Ti koji pocnu da ogovaraju bivse saradnike koje su hvalili onoliko me zesce nerviraju.

Bila je prica, mislim da je O'Shonnesy izjavio da je do njihovog rastanka doslo kada je Goran postao trener i da je Goran rekao da je glupo slepo se povinovati njegovim ciframa i slicno i da ga je Novak poslusao. Koliko se secam rastanak se i poklapa otprilike sa dolaskom Gorana u tim.

Pretpostavljam da sada kada postaje izvesno da je Novak GOAT ili ce biti (sem za fedfanove za koje nikad nece biti to znamo :classic_smile:) ga nervira to sto nece moci da se hvali da je zahvaljujuci njemu Novak goat itd jer i od kad nije vise u timu Novak osvaja GS ove; Nisam sigurna da se dobro secam ali cini mi se da je bila Agasijeva ideja da se O'Shonnesy ubaci u tim?

 

Mislim da je O'Shonnesy bio deo tima i pre epizode s Agasijem. Znam da je u doba Bekera Novak takodje koristio statisticke analize. On je tokom ovog USO odsedao kod onog tipa koji ima "pametni" teren, gde se vrse nekakve analize pokreta i udaraca igraca itd. (a tu je odsedao i dok je Beker bio u timu).

 

O'Shonnesy se dugo hvalio kako je on pomogao Novaku da osvaja GS-ove (bilo je nekoliko clanaka na ATP sajtu i sire gde je ovako predstavljen - sto ce reci da mu je to bila stavka u CV-u kad je "aplicirao" kod novih klijenata). E sad, mozda saradnja s novim klijentima (Italijani npr.) nije urodila toliko plodom koliko je on obecavao, pa je sad red da malo nadje neko opravdanje za to. :smiley33:

 

Sto Vanja rece, Novak (odnosno njegov tim) nije napravio najbolji ugovor s saradnicima gde im se zabranjuje da pljuju po njemu kad ga napuste. Tako i Beker laje na sva usta (a sad je kao na ES izjavio kako je nepravda da se Novak toliko kritikuje i da je uvek "los momak") .  Milion puta sam ga slusala kako se pravi pametan i prica kako je eto ON GOVORIO Novaku da se ne treba tako ponasati itd. ali ga, jelte, ovaj nije slusao. Da ne pricam o tome kako sebi pripisuje zasluge za sve zivo sto se tice Novakovih uspeha, kao da ovaj ni pre ni posle njega nije osvojio nista zivo niti je znao da igra tenis.

 

No, svako gleda prvenstveno svoje interese (Beker je npr. u onom dokumentarcu povodom 50. rodjendana i rekao da on prvenstveno gleda svoje interese, kakv Nemacka, kakvi fanovi i ostali bakraci) .

Link to comment
Share on other sites

Vidim Novak tradicionalno ne propusta da bude majmun i slika se sa kojekakvim olosima sirom sveta. Sad neka paravojska iz rata u BiH..prelepo.


Mislim, on ce se slikati ko god mu trazi ali druze imas milione plati jebenog PRa da ri kaze sta je no no

Link to comment
Share on other sites

To mora da hejteri podmecu, spijuniraju planove i slicno tj rade sve moguce ne bi li Novaka naterali da prestane sa dolascima u Visoko :classic_sleep::lol_2:

videli smo kako prolazi ako ne svrati kod dr semira pred turnir cccc

 

Edit : btw Ne znam uopste o cemu pricate niti me mnogo interesuje niti mislim da to interesuje bilo koga van Srbije.

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ciao said:

To mora da hejteri podmecu, spijuniraju planove i slicno tj rade sve moguce ne bi li Novaka naterali da prestane sa dolascima u Visoko :classic_sleep::lol_2:

videli smo kako prolazi ako ne svrati kod dr semira pred turnir cccc

 

Edit : btw Ne znam uopste o cemu pricate niti me mnogo interesuje niti mislim da to interesuje bilo koga van Srbije.

“Problem” je sto Novak nema problem ni sa nekim Milanom, niti nekim Jozom niti nekim Mustafom…i tako i djeluje i radi…e sad sto se to ne uklapa u nase vizure jebiga…

Edited by Gistro Bančo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako sam ja dobro shvatila, Novak je bio na svadbi dzudiste Srbije (olimpijca) Nemanje Majdova:

Quote

Био је двоструки шампион Европе за јуниоре 2014. и 2016. године.

Освајач златне медаље на Светском првенству у џудоу 2017. године у Будимпешти у категорији од 90 килограма. Након 37 година донео је прву светску златну медаљу за Србију.

Био је проглашен за најбољег младог спортисту Србије од стране Олимпијског комитета 2014. године. Проглашен је за најбољег спортисту СД Црвена звезда за 2017. годину, исте године је био најбољи спортиста Републике Српске. Мајдов је освојио сребрну медаљу на Европском првенству 2018. у Тел Авиву у дисциплини до 90 килограма.

На Медитеранским играма 2018. у Тарагони је освојио сребрну медаљу у дисциплини до 90 килограма. Освојио је златну медаљу 2019. године на Гран прију у Маракешу, у Мароку.

Освојио је другу сребрну медаљу на Европском првенству 2020. у Прагу у категорији до 90 килограма. У мају 2021. године освојио је бронзану медаљу на турниру у Казању.

 

a koji je rodjen u Sarajevu (i tu valjda zivi, ako je verovati podacima s sajta OI Tokio 2020) i tu ocigledno pravio svadbu. A medju zvanicama je bio i Dodik (koji je jos uvek valjda clan predsednistva BIH ili kako se to telo zove - prakticno ko-predsednik BIH).

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...