Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

On 7/23/2021 at 9:39 PM, alcesta said:

Pa nisam sigurna da bih stavila košarku ili bilo koji drugi sport ispred atletike na OI, to mi je baš onako nategnuto. Posle atletike plivanje pa sve ostalo.

Ali imaju tu ulogu i lične preference naravno.

Gospodin opravdava moju konstataciju da je komičar-staviti fudbal kao nebitan a košarku kao najvažniji sport na OI je dokaz tome...inače ne znam gde su ovde smajlići, fali mi onaj što se valja od smeha....

 

I Novak kao GOAT nije zvezda ni u prvih 10.🤣🤣🤣

 

Fefdanovi su nenadmašni....🥳

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Helena said:

Gospodin opravdava moju konstataciju da je komičar-staviti fudbal kao nebitan a košarku kao najvažniji sport na OI je dokaz tome...inače ne znam gde su ovde smajlići, fali mi onaj što se valja od smeha....

 

I Novak kao GOAT nije zvezda ni u prvih 10.🤣🤣🤣

 

Fefdanovi su nenadmašni....🥳

 

Fudbal je nebitan sport na OI, isto kao sto je i tenis, mada je naravno uvek lepo osvojiti olimpijsku medalju.

 

To zna svako ko prati sport, voli sport i razume sport.

 

Nije sramota biti van te grupe, ali je transfer blama citati ovakve stvari.

 

A iskazani bezobrazluk govori o kucnom vaspitanju.

 

Licno mi ne smeta, ali ako je vec tebi kao klonu dozvoljeno pisanje na ovom forumu iz ne znam kojih razloga, bar bi trebalo da cenis tu cinjenicu.

Link to comment
Share on other sites

Fala @McLeodu što sam saznao ko su Kejti Ledecki i Simon Bils, priznajem da nikad pre nisam čuo za njih, svaka čast za devojke.

A nisam čuo jer ne pratim plivanje i gimnastiku, samo muškarce na vratilu, to mi je jedino interesantno.

 

E sad: ne pratim ni košarku, pa ipak nisam mogao da izbegnem da znam ko je Kevin Durant, njegovo ime mnogo često izleće, kako u ovde u Srbiji, tako verovatno i svuda u svetu, što znači da on jeste velika zvezda.

 

Dalje, analogno bi moralo da važi i za NĐa, košarka i tenis su mnogo popularniji sportovi od plivanja i gimnastike; mnogo češće se dešavaju utakmice (NBA košarka) i turniri (tenis) u odnosu na sportske manifestacije na kojima su plivanje i gimnastika.

 

Koji sport je olimpijski bitan, a koji nije, to veze nema s tim ko je velika zvezda.

 

I da se vratim na početak ove mini teme: kao što organizatori nisu namestili prvi nastup američkih košarkaša za dan posle svečanog otvaranja, tako su isto mogli da stave prvi Noksin meč dva dana posle otvaranja, pa bi se Noksa (možda) pojavio na otvaranju (kao što su mogli da pomere Osakin prvi meč).

 

Ja i dalje mislim da je NĐ morao da nosi našu zastavu, mi nemamo (ubedljivo naj)uspešnijeg sportistu od njega (to što je već nosio zastavu pre 9 godina nije razlog da je opet ne nosi).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smorili ste za zlatnu medalju.

2 minutes ago, stray_cat said:

Koji sport je olimpijski bitan, a koji nije, to veze nema s tim ko je velika zvezda

Ovo smo ponovili najmanje 5 puta. Zašto se onda i dalje polemiše kad je jasno da nema veze?

 

Što se zastave tiče, onda ne bi niko drugi mogao da dođe do nje osim Novaka, a Srbija ipak ima više sportista koji zaslužuju tu čast. Zašto da im bude uskraćena, sigurna sam da bi se on prvi za to založio. Kao da nije dovoljno što je samo on u 90% vesti o srpskim olimpijcima, a o drugima će se pričati par dana ako osvoje medalju i to je to. On iskače iz frižidera cele godine, potpuno zasluženo razume se, ali barem na OI je vreme da se istaknu neki drugi sportovi koji su samo tamo i vidljivi. Kad prođu OI opet će svi reflektori biti na njemu, pa pustimo drugima bar tih par minuta ceremonije da izađu iz njegove senke.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kažem ja, iconic picture, po ovome će da se pamti Tokio :classic_biggrin: zamalo si me pretekla dok sam ovo stavljala. U svakom slučaju i zvanični nalozi odlepili :classic_biggrin:

 

 

Nije njemu potrebno da nosi zastavu da bi bio ispoštovan, vidljiv je sasvim dovoljno i bez toga.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim (a možda i grešim) da nema bolje reklame za ovu zemlju (i sve naše sportiste) od srpske zastave u Noksinim rukama, u fazonu, evo sada (na TV ekranima) gledamo olimpijski tim Srbije čiju zastavu nosi NĐ.

 

Mada naslućujem (pomalo sam svestan) da tenis i nije baš toliko bitan.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milica said:

 

Nole je ozbiljan car. 😄  Ako ne krene da se bavi još nekim sportom pored tenisa nakon OI... 😄  

 

Inače trenirao je sa Endijem, 100% sam sigurna da je on zvao i bio u fazonu da sparinguju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stray_cat said:

Ja mislim (a možda i grešim) da nema bolje reklame za ovu zemlju (i sve naše sportiste) od srpske zastave u Noksinim rukama, u fazonu, evo sada (na TV ekranima) gledamo olimpijski tim Srbije čiju zastavu nosi NĐ.

 

Mada naslućujem (pomalo sam svestan) da tenis i nije baš toliko bitan.

Pa evo Novaka u svim mogućim medijima i bez zastave, a samo uz ovu sliku milion članaka na raznim jezicima i sigurno nema članka u kome se nije pomenulo za koju zemlju nastupa u Tokiju. Samo to će videti više ljudi nego što je uhvatilo 15 sekundi prolaska srpske zastave na ceremoniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Priznajem, cesto me Djokovic iritirao.

 

Navijao sam za njega kao outsidera kad je poceo da rastura "fedal" dominaciju.

Onda me iritiralo njegov krst i rituali (ateista sam), ali mi se dopala zajebancija - kao one slavne imitacije drugih.

 

Bez veze, nedavno sam naleteo na video. I rastopio se, jer sam i sam filantrop.

 

Pogledajte:

 

 

Kako da ga covek ne voli?

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šta ja znam, kako ono ide: čovek nikada ne može da bude dovoljno bogat i dovoljno mršav; tako isto nikad nije dovoljno reklame.

 

Švajcarska je mnogo poznatija zemlja, i (recimo da je 🙂 ) Federer mnogo poznatiji, pa su ipak platili i De Nira da je reklamira.

 

To što je Noksa skroman, pa kao neće (opet) da nosi zastavu, to nije dovoljan razlog da je ne nosi, nema bolje reklame od neplaćenog prajma (otvaranje OI na TVu; povezivanje zemlje (manje poznate) sa osobom (mnogo poznatijim)). U tom smislu, Tviter i Instagram su druga liga. Zar Češka nije htela da uprosti svoje ime na stranskom, ili već jeste (samo zbog što bolje prepoznatljivosti)?

 

Potpuno druga tema bi bila (kad uporedim Marijevu plemićku titulu i recimo ceo Split na obali i ulicama posle jednog jedinog Ivaniševićevog slema) koliko smo mi razmaženi uspesima, pa nam sve nešto dovoljno (je i to, neka, nema veze...)

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Tennis star Novak Djokovic may just be the most popular man in the Olympic Village in Tokyo

https://www.usatoday.com/story/sports/olympics/2021/07/24/novak-djokovic-tokyo-olympics-tennis-social-media/8080036002/

 

Quote

"We are here as representatives of our country and we also represent our sport when we’re amongst other athletes in our village and it’s a very unique experience to be around the best athletes in the world, observe how they train in the gym, how they recover, what they eat, what they think about life, sports, just exchange experiences and knowledge. It’s wonderful. It’s a lot of fun.”

 

Edited by Milica
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...