Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

ja bih rekao da je on potpuno prevazisao pritisak oko izjednacavanja/postavljanja rekorada cemu u prilog ide ova '21 do sad (narocito pobedjivanje rafe na rg i osvajanje potom)
ono sto ce mu verovatno doci glave na us openu je umor i cinjenica da u toj bari pliva vise gladnih krokodila koji ga mogu ugroziti :cigar:
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Evo još malo o taktici u finalu:

https://www.atptour.com/en/news/djokovic-berrettini-wimbledon-2021-final-brain-game

 

Kad smo kod protokola, ne može se od random sportista očekivati da sve to znaju, na organizatorima je da ih upute ako je baš toliko važno. Ako ih unapred ne upute  šta da rade, očigledno da nije.

Za razliku od toga diplomatama je to posao, majku mu, šta drugo rade ceo život, i neoprostivo je da se neki visoki zvaničnik onako ispali na najvišem nivou :frusty:

 

 

Meni je najinteresantniji ovaj deo:

'As with most tennis matches, the match winner hit fewer winners overall, with Djokovic hitting just 31 to Berrettini’s 57. Committing fewer errors is the secret sauce to winning matches at all levels of our sport" 

Cini mi se da ni svi koji pisu na ovom forumu (i prate tenis) nisu svesni ove cinjenice. Ili kako je meni prijatelj (koji je i teniski trener u lokalnom klubu) rekao : "prvi protivnik ti je mreza"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nssa said:

 

 

Meni je najinteresantniji ovaj deo:

'As with most tennis matches, the match winner hit fewer winners overall, with Djokovic hitting just 31 to Berrettini’s 57. Committing fewer errors is the secret sauce to winning matches at all levels of our sport" 

Cini mi se da ni svi koji pisu na ovom forumu (i prate tenis) nisu svesni ove cinjenice. Ili kako je meni prijatelj (koji je i teniski trener u lokalnom klubu) rekao : "prvi protivnik ti je mreza"

Nije to nista novo niti nepoznato ali govori pre u prilog da ostali nisu dorasli tom izazovu, nego sto je pohvala Novaku. Pre 10 godina je i jedan Beneto mogao po 40 puta da prebaci mrezu bez problema, pa je uvek bilo onih koji ce uspesno skratiti poen bez greske. Sad ne da nema tih drugih, nego nema ni Benetoa.

Link to comment
Share on other sites

Fina slika :classic_smile:

 

 

1 hour ago, nssa said:

 

Meni je najinteresantniji ovaj deo:

'As with most tennis matches, the match winner hit fewer winners overall, with Djokovic hitting just 31 to Berrettini’s 57. Committing fewer errors is the secret sauce to winning matches at all levels of our sport" 

Cini mi se da ni svi koji pisu na ovom forumu (i prate tenis) nisu svesni ove cinjenice. Ili kako je meni prijatelj (koji je i teniski trener u lokalnom klubu) rekao : "prvi protivnik ti je mreza"

Ovo je Rafa doveo do perfekcije, ali nije ništa novo i nepoznato.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tačno. Nikad se ne zna šta se može desiti. Zato bih i volela da proba na OI, jer ako izgubi u Njujorku ostaće mu to kao neiskorišćena prilika do kraja karijere.

S druge strane treba mu i odmor, pvo su strašni napori u kontinuitetu, tako da je zdravlje na prvom mestu, da se ne bi povredio u najgore vreme.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Nije to nista novo niti nepoznato ali govori pre u prilog da ostali nisu dorasli tom izazovu, nego sto je pohvala Novaku. Pre 10 godina je i jedan Beneto mogao po 40 puta da prebaci mrezu bez problema, pa je uvek bilo onih koji ce uspesno skratiti poen bez greske. Sad ne da nema tih drugih, nego nema ni Benetoa.

 

 

Kako ti masis poentu.

2 hours ago, McLeod said:

Nije to nista novo niti nepoznato ali govori pre u prilog da ostali nisu dorasli tom izazovu, nego sto je pohvala Novaku. Pre 10 godina je i jedan Beneto mogao po 40 puta da prebaci mrezu bez problema, pa je uvek bilo onih koji ce uspesno skratiti poen bez greske. Sad ne da nema tih drugih, nego nema ni Benetoa.

 

Covek koji je pisao tekst je napravio karijeru na onome sto ti propustas ovde.

Poenta nije da samo prebacis preko mreze nego da oponenta drzis u "nekomfornoj zoni" pa nece moci cesto da skrati uspesno poen. Da ne bi ovo bukvalno shvatio, brojevi su sve u sportu danas, ne samo u tenisu. Ako znas da ti protivnik teze vraca lopte is kretanja (trka) onda se trudis da mu vrcas (saljes) takve lopte. Naravno da ce neke da vrati i to ce biti efektni vineri verovatno, ali ce ih biti mnogo manje nego gresaka. Ono sto dosta ljudi vidi su efektni vineri i zanemaruje drugu stranu igre. Ali efektnost i lepota ne donosi pobedu. Sapo je izgledao izuzetno u petak sa svim njegovim vinerima. Kako to da je izgubio mec? Pa napravio vise gresaka iznudjenih i neiznudjenih. Steta sto se ne prikazuje i ta kategorija u statistickom prikazu meca. Bilo to verovatno tada jasnije.

Izmedju ostalog i @zoran59 je pisao o tome kako igra stalno bekhand slajs jer se to teze kontrolise i vraca (a njemu lakse da igra nego topspin).

Naravno, potrebno je sve to pre meca ili u toku meca izanalizirati i (sto je najteze) primeniti, a truditi se da te ne pomere ni trenutni rezultat ni protivnikovi, eventualni vineri.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nesto sam razmisljao, cela ta Novakova generacija srpskih tenisera i teniserki ( Tipsa,Viktor, Ana,Jeca ) je uveliko u penziji, uzevsi u obzir i to da su Nole i Ana nesto mladji. A Novak za to vreme rutinski uzima slemove, razgiban i spreman kao guster, penzija mu nije ni na kraj pameti. Mislim da ni najludji optimista ovo nije ocekivao 2007, 2008, 2011, pa ni 2015. i na pocetku 2016. kada je bio kaznena ekspedicija

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barker said:

Ovo je bas lepo napisano. Sve je uzeto u obzir i objasnjeno na najjednostavniji nacin.

Kakav renome ima Gardijan ovih dana/godina?

Recimo da autor nije baš poznat kao fan Đokovića, tako da ovo znači :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E vala je stvarno najveći Srbin svih vremena. 😄  Sad me @Kosjan Willavić ovom retrospektivom podseti na 2008. i Novakov prvi GS. Ja sam tad još bila u osnovnoj školi, ako me sećanje dobro služi - a valjda nisam stvorila izmenjeno ili lažno sećanje, mada ne bi bilo čudno nakon svih ovih godina - finale je bilo u jutarnjim časovima, pa sam bila sva srećna što sam druga smena. Kakva je to histerija u kući bila, moja keva je verovatno najveći Noletov fan nakon ove bakice koja je putovala iz Škotske sa njegovom slikom. Do njegovog "breakout-a" u top 3, ona i ja smo bile podeljene - ja za Rafu, ona za Rodžera. Kako se Novak pojavio normalno da nas je ujedinio. 😄  Od tada ne propušta nijedan meč, pripremi se pakla cigareta i kafa i gleda se apsolutno svaki. Tako joj sada tokom trećeg seta u finalu ja šaljem SMS sadržine: Ide Nole lagano i oslobođeno ka 20. GS. Da bi mi odgovorila: Nema opuštanja, nema lagano. Ima još teško da radi da bi zaradio trofej. Tom Kruz u publici, kako li je došao do karte?

 

Ne znam šta mi je da večeras ovo podelim sa vama, ali eto došlo mi je, kapiram da svi imamo i nervozne i tople uspomene stvorene svih ovih godina koliko pratimo Novaka. ❤️

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

finale je bilo u jutarnjim časovima, pa sam bila sva srećna što sam druga smena.

Biće da se to sećaš polufinala sa Federerom, finale je bilo u nedelju :classic_smile:

 

Ja se sećam da nam je kum bio u gostima i na kraju smo se svi izgrlili kao za Novu godinu :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...