Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

20 hours ago, ciao said:

 

Nije mi jasno za dedu kako je toliko zeznuo svoja kolena obzirom na svoj nacin igre, nije valjda sve zbog setnje dece u parku i kupanja istih u kadi, dosla mu deca glave tj kolena ispasce

 

Ljudi u njegovim godinama koji nisu profesionalni sportisti kidaju ligamente i kilave se na najtragikomicnije nacine. Povrede su neminovnost u tim godinama.

 

Pravo je cudo kako su Djokovica zaobisle, imajuci u vidu stil igre, i dokle ce to trajati.

Link to comment
Share on other sites

ko kaze da su novaka povrede zaobisle , ako nista drugo sigurno ima tkz. mikrotraume u njegovim godinama.

e sad , koliko ce i do kad izdrzati bez vecih trauma po vezivno i kostano tkivo , je pitanje .... neka ga zaobidju jos neku godinu jer oni svi pri kraju karijere nadrljaju , svako na svoj nacin i na odredjenim zglobovima ....

Edited by vanjabarsa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Novaku tesko da se teze povredi, jer on pola treninga provede u istezanju. Ko od danasnjih tenisera zna da uradi spagu, a kamoli neke druge vratolomije. To telu posebno znaci na duge staze.

 

I ta povreda koju je vukao Novak, to je samo on kriv sto je dopustio toliko da ga muci, umesto da je resio sve odmah operacijom.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Gledajte da mu nabaksuzirate sad :mad:

Nikad se ne zna šta se može desiti. I manja povreda može da ugrozi velike rezultate ako se desi u nevreme. Na AO je imao sreće što ono nije ispalo mnogo gore i što je igrao odmah posle toga s Raonićem koji je stalna mušterija. Na RG u finalu umalo da se razbije o onu reklamu, mogao je i gore da prođe. Pretprošli USO morao da preda zbog povrede, mada verujem da bi od Vavrinke i zdrav izgubio. Pre toga ono finale USO koje je igrao protiv Vavrinke ceo njegov tim se čudio kako je dotle stigao, neverovatnim spletom okolnosti i zato što mu se Monfis našao u polufinalu. Prema tome uvek iza ugla nešto vreba, nije kao da je iko od njih zdrav i prav sve vreme. Zato i ne treba toliko potencirati taj GS sad, idemo jedno po jedno, samo da on ostane zdrav. I naravno da ne zakači negde koronu onako nevakcinisan.

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.netkolumne.com/2021/05/ljubomir-zivkov-izgubljeni-navijac.html?fbclid=IwAR01FV73xOBJcozP8g-P-2G4k1UVd4NtF-XytgcQ-BLc62QZPxi4jtWnyNg

"družeći se sa bivšim julovcem koji se prometnuo u osobu priblizhenuiu k novomu imperatoru, Đoković je poručio da stanje u svojoj postojbini smatra normalnim, izgubio je zauvek jednog navijača o kome se s pravom može reći da i nije bio neki, ali ipak".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

https://www.netkolumne.com/2021/05/ljubomir-zivkov-izgubljeni-navijac.html?fbclid=IwAR01FV73xOBJcozP8g-P-2G4k1UVd4NtF-XytgcQ-BLc62QZPxi4jtWnyNg

"družeći se sa bivšim julovcem koji se prometnuo u osobu priblizhenuiu k novomu imperatoru, Đoković je poručio da stanje u svojoj postojbini smatra normalnim, izgubio je zauvek jednog navijača o kome se s pravom može reći da i nije bio neki, ali ipak".

Licno poznajem Ljubu Zivkova, ali ova prica je totalni promasaj sa njegove strane ....................... 

Ima Djokovic svojih gafova, verujem da je mozda i imao nacina da izbegne susret sa ovim sabanom, ali cini mi se da se radi o tome da je MUP pomogao organizaciju turnira na Dorcolu .............. meni vise smeta njegovo preterano lizanje sa onim djilkosima iz hrvatske repke koji slave pobede uz jednog ustasoida Tomsona ......................

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam zašto je nekom čudno da Đoković stanje u Srbiji smatra normalnim. Pa ja rođene roditelje ne mogu da ubedim da Vučić nije najbolje što se Srbiji moglo desiti, jeste da ne živimo u Srbiji ali sva naša rodbina tamo ga obožava. Ne smeš reč reći protiv njega, digla sam ruke odavno. A neko ko decenijama u Srbiji ne živi sad treba da se nešto udubljuje u političku scenu kad mu sigurno iz dobro ušemljene familije niko neće reći da vlast ne valja. A i da mu kaže, ne znam šta se očekuje da on uradi. Šta bi tačno popravilo u Srbiji da se on nije našao s tim Vulinom? Verovatno se ne bi održali ti turniri do kojih mu je bilo stalo.

 

Neverovatno mi je šta sve ljudi projektuju na vrhunske sportiste. Ako su najbolji u onome što rade nisu nekakve mesije i moralne vertikale, niti na kraju krajeva prosečno pametniji od većine koja dovodi na vlast ovakve specimene na izborima. Eno onomad kolika se povika digla na Ivanu Španović kad se pre par godina zahvalila vlastima jer više ulažu u atletiku. Devojka samo rekla ono što vidi i misli iz svoje vizure i odmah drvlje i kamenje. Na stranu kako se i zašto ulaže, po mom mišljenju pogrešno, njoj je bilo dobro i smatrala je da je adekvatno nagrađena za svoje napore. To što drugima nije bilo dobro ne znači da je ona sad tu da za njih ispravlja krive Drine.

 

Šta god mislili o Novaku, on će uvek uraditi kako misli da je ispravno OSIM ako bi to naštetilo interesima njegove familije. Izložiće se popriličnim neprijatnostima za druge ako je samo on na tapetu (primer PTPA i podrška Čiliću i Troickom kad je to bilo jako nepopularan potez, o Gimelstobu da ne pričam) ali neće uraditi ništa što mu njegovi kažu da bi im škodilo. Na kraju krajeva da nije te iste familije danas on ne bi bio tu gde jeste. A volela bih da vidim sve te vajne kritičare da li su spremni da se odreknu svojih familija radi apstraktnih viših društvenih interesa koji su golub na grani, pogotovo ako mogu da doprinesu na druge načine.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Bas tako, evo mnogi mu zameraju sto su mu pevaljke bile na proslavi titule, za mene to jeste bljak, ali ko sam ja da sudim o tome? Covek cini neverovatne stvari na sportskom planu za ovu zemlju, i prosto zbog svoje finansijske moci ne mora da se preterano udubljuje u ovaj cemer ovde ...........................

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nismo stavljali ovaj tekst od Matsa povodom RG a. Obzirom da nije suvise dugacak stavljam ga u originalu koji imam iz elektronske verzije  L'Equipe povodom RGa

 

Ukratko : Mats se divi Novaku sto je posle dva sata igre u finalu jasno analizirao i potpuno promenio taktiku i ubzao igru i toga se drzao do samog kraja sto je kaze neverovatan napor i fizicki i mentalno i igrao se gem u proseku 4 udarca umesto 6 kao sto se igralo u prva dva seta, i to je ocigledno Novak bio odlucio i toga se drzao.

To ima dve velike posledice po njemu, jednu sto je "odsekao noge" next gen" a drugo sto mu daje ogromne sanse po Matsu da osvoji 4 GSa u nizu ove godine. Za W je on glavni prakticno jedini favorit jer je Fed koji mu je u principu glavna konkurencija za W ipak dve godine stariji u odnosu na prethodni W. Kaze Mats - ja odavno mislim da je on jedini koji to moze da uradi jer je jedini teniser dominantan na svim podlogama. Objektivno jedini problem za osvajanje "Velikog Slem-a" je Rafa u Parizu a to je odradjeno.

 

Nadajmo se da Mats nece biti maler

 

 

 

L'Équipe - lundi 14 juin 2021
« Après son “toilet break”, Djokovic acomplètement modifié sa manière de jouer »
l’oeil de Mats Wilander


«Tsitsipas a entamé le match comme s’il était le patron sur le court. Mais le vrai tournant de cette finale, ce sont évidemment les premiers jeux du troisième set. Il s’est passé exactement la même chose que face à Lorenzo Musetti en huitièmes de finale : lorsqu’il est revenu de son“toilet break”, Djokovic a complètement modifié sa manière de jouer. Il a changé de stratégie, il s’est mis à prendre plus de risques. Comment ? En décidant de disputer des échanges plus courts. On est passé de six coups en moyenne au premier set à quatre coups en moyenne aux troisième et quatrième. Ce n’est pas Tsitsipas qui a impulsé ce changement, c’est Djokovic. Au bout de deux heures, il avait clairement analysé la situation. Il a donc proposé un autre jeu àTsitsipas, en lui disant : “Et maintenant, tu fais quoi ?” Et Tsitsipas n’a rien pu faire. Réussir une telle bascule sur terre battue, c’est incroyable. En fait, ce qui m’épate le plus est qu’il soit parvenu à le faire trois sets d’affilée, sans jamais baisser sa garde.
“On est passé de six coups en moyenne au premier set à quatre coups en moyenneaux troisième et quatrième,,
Je trouve que c’est un effort surhumain, tactiquement et mentalement. Il faut avoir le courage de se dire : “Peu importe si je perds, il faut absolument que je change mon approche du match.”Sur les trois derniers sets, on sent qu’il est 100 % sûr que sa stratégie est la bonne. À la fin, il ne semblait pas fatigué, contrairement à Tsitsipas. Ce match revêt une importance capitale.D’abord, parce qu’il coupe les pattes de la Next Gen. Ensuite parce qu’il ouvre en grand les portes pour Novak pour le restant de l’année. Il sera évidemment le grand favori de Wimbledon.

D’autant que, par rapport à la dernière finale, Federer a deux ans de plus... Voilà Djokovic au milieu d’un Grand Chelem. Ce qui n’est pas une surprise pour moi. J’ai toujours pensé que si un joueur pouvait le faire, ce serait lui. Parce qu’il est le seul à maîtriser les quatre surfaces du Grand Chelem. En fait, le seul obstacle réel, c’était Nadal à Paris. Une fois passé, c’est comme si Djokovic avait fait le plus dur. »

Edited by ciao
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Novak ima negativan skor na slemovima protiv Nadala, cini mi se 7:10. Valjda ce i ovo da se preokrene....

 

Novak-Rafa na slemovima:

7:10

na AO: 2:0

na RG: 2:7

na Wimbldonu: 2:1

na USO: 1:2

 

bilo bi fino da popravi skor na USO, ali to ne zavisi samo od Novaka.

Link to comment
Share on other sites

Samo da preživi prvu nedelju Vimbldona.

 

Prvo da vidimo žreb.

 

2 hours ago, berti said:

Novak ima negativan skor na slemovima protiv Nadala, cini mi se 7:10. Valjda ce i ovo da se preokrene....

 

Teško, videćemo (već na sledećem Us openu) koliko će Rafu uopšte da boli uvo da se trudi van šljake do kraja karijere + da li će uopšte da stigne do moguće runde sa Noksom.

Ako se i desi meč, to će opet biti na RG-u, gde su se najveći broj puta i do sada sreli.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...