Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Novak je na zalost morao da ode iz Srbije da bi nastavio sa tenisom, a Rafa i Fed u svojoj domovini (mozda i gradu, nisam trazila detalje) pa napustili skolu.. Sad sam nasla da je Fed sa 16 rekao ocu da nece vise da ide u skolu i ovaj mu dao 3 godine sanse ako nista ne napravi u tenisu da se vrati u djacku klupu. Za Rafu sam nasla da je zavrsio ono sto je bilo obavezno u Spaniji, valjda osnovnu. 

To sto bi Novak zeleo da se bavi naukom uopste nike neizvodljivo. Na zapadu ljudi zavrsavaju fakultete pod stare dane, a on je jos mlad covek, vijuge ima, zelju takodje, pare da ne pominjem tako da moze sebi da priusti skolu koju pozeli i da je i zavrsi. 

27 minutes ago, alcesta said:

To je potpuno nebitno jer za razliku od njega oni nemaju pretenzija da se bave "naukom" :classic_rolleyes:

Znaju svoje mogucnosti valjda zato :classic_rolleyes:

U clanku koji sam nasla pominje se Ancic koji je zavrsio pravo, Izner takodje fax telekomunikacije, nas Janko Menadment u sportu, Radvanjska turizam, Anderson odustao na zadnjoj godini faksa. 

Link to comment
Share on other sites

ma naravno, neka plese i nag na mesecini pevajuci pesme tap 011 ako ce to da mu pomogne
ovde je sprdnja usmerena ka pokusajima da se ovo podrumarenje predstavi kao nauka sto ruku na srce ako sam dobro ispratio on licno jos uvek i nije pokusao da uradi sem indirektno nazivanjem onog semira arheologom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CheshireCat said:

Ja razmišljam o još jednom aspektu, možda bitnijem od imidža među plebsom. Imidž među sponzorima. Koliko se ovde gubi potencijalnog profita?

 

To je super. Ako gubi kod sponzora moraće da se potrudi to da nadoknadi na terenu...od nagrada :default_coffee: 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NMX said:

Dok se ne otvori topic za Rim samo da kažem da Novak u R1 igra sa Evansom :lol_2:

gresis: igra s pobednikom meca strasnog Fritza i Evansa :lol_2:

a i Tim, Beretini, Rubljov i Tsitsipas su mu u polovini (Medvedev, Schwartzman, Gofan  i Zverev kod Nadala).

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da dobije strasnog Fritza Novaku je trebalo 5 setova u Australiji, jos je morao da pribegava glumi i psiholoskim igricama (kako kaze popularni narativ) 😉

Edited by wwww
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wwww said:

Pa da dobije strasnog Fritza Novaku je trebalo 5 setova u Australiji, jos je morao da pribegava glumi i psiholoskim igricama (kako kaze popularni narativ) 😉

 

Pa dobro, tada je morao da folira jer je naspram njega stajao kombo Federera i Rod Lejvera. :classic_rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CheshireCat said:

Ja razmišljam o još jednom aspektu, možda bitnijem od imidža među plebsom. Imidž među sponzorima. Koliko se ovde gubi potencijalnog profita?

O tome se ne pise u stranim medijima, u francuskim nikad nista nije pisalo, na tu temu. To sto on meditira i jogira to mu je vise plus nego minus, sto je vegetarijanac takodje, takve stvari pominju onda kada pominju njegovu mentalnu jacinu; Jecu nikad ne pominju to spada u njegov privatan zivot, familiju generalno takodje.

Link to comment
Share on other sites

Novak nema nase sponzore koliko ja znam? Ne znam ovi u Srbiji koji kupuju Lacoste koliko ih je i koliko kupuju ili ne kupuju zbog Novaka a vezano za to sto pise u tabloidima? Sumnjam da neko u Srbiji (ne)kupuje Peugeot zbog Novaka ? Sve u svemu sumnjam da su Novakovim sponzorima ciljna grupa srbi. Rekla bih da je za sponzore glavna ciljna grupa najvise Kina i slicno, njima sigurno ne smetaju ovakve stvari , naprotiv :wink2:

 

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Crni Bombarder said:

Obzirom na losu formu ovog proleca i na visinske pripreme koje su prethodile turniru,zaista nemam posebna ocekivanja od njega u Vecnom gradu.

Ustvari...preciznije je reci "nizinske",podzemne pripreme :lol_2:

Kako god ih covek nazvao, bile su to neobicne i unikatne pripreme pred Rim i RG, to sigurno.😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...