Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Vrti mi se u brojka 130+/- nešto  za pojedine sezone sa 70+ mečeva.

 

Ponudila sam  uz suve brojeve ,koji zna se ne govore celu istinu, objašnjenje kako gledajući mečeve vidim  problem sa početnim udarcem.

 

 

Ekstremni primer problema je vidjen u prvom setu F RG kada je ubacio 42%  osvojio 27% poena na 1 servis.

Jasno je da forsira drugi  i otud više DF ali nije ni drugi sjajan.

Primetila sam da je u meču protiv Tima ponovo servirao kick na 2 servis, Nekada veoma uspešna strategija kod Novaka .Kick duže vreme veoma retko servira (od operacije lakta). Medjutim  i u taj je protivnik lako ulazio pa se nije isplatio 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  

On 11/26/2020 at 1:44 AM, wwww said:

evo i ove:

ako se ne varam, negde 2007 ili tako nesto je bio neki klip kako su neki juznoamericki (verovatno argentinski) novinari doneli Novaku Maradonin dres, a ovaj poslao Maradoni svoj s potpisom.

EnxGJLGXUAAXmZX?format=png&name=360x360

 

Edited by wwww
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Novak je jedan izuzetno radoznao i svestran momak za razliku od Rafa koji ne planira ni decu dok ne zavrsi karijeru, na jedvite jade se i ozenio, znaci njemu je tenis sve u zivotu. Sta drugo da ocekujes od takvog covek nego maksimalnu posvecenost tenisu i svakom trenutku provedenom na terenu. Jednostavno on je takav, a ovaj nas ko majmunce, sve zivo ga zanima i naravno odvlaci paznju i dovodi u situaciju da se preispituje da li da batali tenis (svakodnevni treninzi, putovanja, karantini, kzš sa nebuloznim i smarajucim pitanjima) i baci se na more drugih stvari koje ga cine srecnim, trenutno mozda i srecnijim nego igranje tenisa.. Ja ga razumem i ne zameram mu ama bas nista, cak ni Bosanske piramide :smiley2: covek hoce da uziva u zivotu, a ne da robuje tenisu. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milica said:

znaci njemu je tenis sve u zivotu.

 

7 minutes ago, Milica said:

covek hoce da uziva u zivotu, a ne da robuje tenisu. 

Jeste Rafa kupio onu jahtu da mu stoji bzv :lol_2: 

Predrasuda je da u Nadalovom zivotu ne postoji nista osim tenisa, pa ako nista igrao je pre mesec dana turnir u golfu, da li je to meni zanimljivo je drugo pitanje ali da je covek lisen svakog hedonizma nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, zoe Bg said:

 

Jeste Rafa kupio onu jahtu da mu stoji bzv :lol_2: 

Predrasuda je da u Nadalovom zivotu ne postoji nista osim tenisa, pa ako nista igrao je pre mesec dana turnir u golfu, da li je to meni zanimljivo je drugo pitanje ali da je covek lisen svakog hedonizma nije.

Nisam rekla da ne postoji nista drugo, ali da mu je tenis daleko bitniji od svega ostalog mislim da se sa tim slazes. On je dan posle svadbe ili dva, izasao da trenira.. Meni to nije bas normalno kao sto ni vama nisu pitamide u Visokom. 

Link to comment
Share on other sites

Rafa je u zadnjih 10 godina osvojio 8 RG-a i 3 US opena, a u zadnjih 5 godina 4 RG-a i 2 US opena. Vimbldon zadnjih put 2010, AO 2009. godine.

On je izraziti favorit za osvajanje sledećeg RG-a a za US open - ne znam šta da kažem, videćemo. Ne ubacujući Noksu u jednačinu, u četvrtfinalu i polufinalu prvo treba da pobedi Zvereva ili Cicipasa ili Medvedeva ili Tima ili još po nekog. Svi su oni u dvadesetim i ulazi u tenisku zrelost, za razliku od Rafe (i Nokse).

Ali nek' on osvoji RG - sasvim dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milica said:

Novak je jedan izuzetno radoznao i svestran momak za razliku od Rafa koji ne planira ni decu dok ne zavrsi karijeru, na jedvite jade se i ozenio, znaci njemu je tenis sve u zivotu. Sta drugo da ocekujes od takvog covek nego maksimalnu posvecenost tenisu i svakom trenutku provedenom na terenu. Jednostavno on je takav, a ovaj nas ko majmunce, sve zivo ga zanima i naravno odvlaci paznju i dovodi u situaciju da se preispituje da li da batali tenis (svakodnevni treninzi, putovanja, karantini, kzš sa nebuloznim i smarajucim pitanjima) i baci se na more drugih stvari koje ga cine srecnim, trenutno mozda i srecnijim nego igranje tenisa.. Ja ga razumem i ne zameram mu ama bas nista, cak ni Bosanske piramide :smiley2: covek hoce da uziva u zivotu, a ne da robuje tenisu. 

 

Samo cinjenice i kod tebe.

Rafa je apsolutno neharizmatican i antipatican.

Kao projekat iz laboratorije.

Bilo bi preterivanje reci da nema nikakav hobi van tenisa, al ni to nije daleko od istine.

Link to comment
Share on other sites

Postoji termin za koji nema nekog adekvatnog prevoda na naše jezike, postoji objašnjenje ali 

ne tako jasno određeno sa dve reči  kao -recency bias. U Holivudu krilatica  glumac je dobar koliko i njegov  poslednji film

 

Djokovic je napravio nekoliko krupnih grešaka u karijeri ove 2020 ,dve zapravo Adria Tur i diskvalifikacija sa USO a koje su kumulativno pokvarile utisak sezone u kojoj je bio favorit za najmanje 3 GS u normalnim uslovima a nakon što  tur zamrznut zbog korone i Wimbledon otkazan na jednom od dva .

 

Mentalna snaga sportiste  nije  jednostavno merljiva, opipljiva kategorija ,i kao takva sklona je individualnom tumačenju.Obuhvata  čitav spektar radnji od treninga, načina života, sposobnost prilagodjavanja okolnostima koje su teže predvidive, uslova koji su ih formirali  i dalje imaju uticaj na razvoj ličnosti

Ipak često se za mentalnu snagu  veže za pojam pobeda u odlučujućem setu a tu je (uzimajući približni kvalitet igrača) Djokovic ispred Nadala. (tu  je i Andy pre Nadala pa postoji mogučnost da laska sebi , (ne)svesno:classic_biggrin:

 

Što se Endija tiče, gledala sam malo taj Monfilsov Twitch kanal kada je to što su tamo ćaskali  tabloid b92 (ranga Blicka) izvukao kao vest. Meh, ništa od toga što su pričali ne bih uzela za ozbiljno več kao zabavu a smejali su se kao da izvode skeč  . Treba uzeti u obzir i Endijev status u odnosu na vršnjaka Novaka, trenutna razmimoilaženja u teniskoj politici itd.

 

A ko če biti najblolji  na kraju samo vreme če pokazati. Toliko je puno nepoznanica

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ih kuda vi odoste...

Ovo zvuči kao da Novaku treba neko opravdanje što nije poosvajao sve slemove na kojima je bio favorit nego je "pustio" da ga Rafa pretekne i sad je sam kriv.

Ne može niko svaki turnir da osvoji, lako smo mogli da i prošlogodišnji W upišemo Federeru, a šta bi se tek onda pisalo kako je pustio da ga deda pobedi i ostale dedamrazovske metafore, ne smem ni da zamislim.

Po mom mišljenju troši previše energije na političke zavrzlame dok se druga dvojica mudro čuvaju za ono što im je najbitnije, teren. Ali s druge strane mislim da Novak i tu borbu za bolji položaj tenisera vidi kao svoju zaostavštinu, kao deo teniske istorije gde takođe želi da ostavi trag. Njegove navijače to nervira ali mnogim teniserima to što on radi sigurno znači mnogo, dok ih zabole ko će da osvaja velike titule i obara rekorde. Bojim se da će se debelo razočarati, ali će makar znati da je i tu pokušao i uradio sve što je mogao, pa i ako ga to košta par titula manje.  Šta je njemu bitnije kad se podvuče crta, to samo on zna. Sigurno će žaliti zbog nekih odluka na kraju, kao i svi.

 

Što se tiče Rafe, ne bih mu ja otpisala još poneki USO ako se potrefi žreb, evo da se rešio da dođe ove godine u Njujork mogao ga je osvojiti peške, sa svim što se izdešavalo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...