Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

24 minutes ago, alcesta said:

A zamislite samo da se još Rafa nakanio da doputuje u Njujork, jeste je sve podredio RG-u ali sigurno se bar 10 puta pokajao dok je gledao ono finale :classic_biggrin:

 

Nisam tako sigurna da će priča o nedeljama da se završi ako se lista opet zamrzne, ali nećemo sad i to još da preračunavamo, zasad su mu valjda sigurne bar ove nedelje do Nove godine.

ovo uopste ne mora da bude sigurno. ako ne bude australijskog leta sigurno ce da zamrznu listu vec koliko sad posle WTF.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Pa ne znam koji im može biti izgovor da se zamrzava lista pre početka nove sezone, ionako se ništa normalno ne bi igralo.

pa koji je izgovor/obrazlozenje da se i za WTF sad racuna bolji rezultat od 2019 i 2020? a jos su ovu promenu uveli onako inkognito, nigde nije bilo zvanicne objave, vec su ljudi slucajno uocili.

s ovakvim ATP-om nista nije iznenadjenje, rade sta hoce i kako hoce, narocito sad kad im je pandemija dobar izgovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma preblizu je Novak, sada ima 295, ako ostave do NG imaće 301 nedelju i barem 1300 bodova u plusu. Dovoljno da vozi na leru i posmatra situaciju, ako zatreba samo će malo pritisnuti gas (odlaskom na neki Beč or smth) i prebaciće 310. To je rešeno, nema tu priče. Osim Yolitine teorijske.

 

A i ako budu zamrzavali - onda će morati i da ne skidaju bodove odmah, što je opet na Novakovoj vodenici.

Link to comment
Share on other sites

Jedna dosta tanka sezona, jest da je osvojio 1 GS, ali ako tako nastavi nece nikada doci do 20 GS, jer se vec vidi da godine cine svoje, danas je Tim izgledao jaci. Sve je u fizickoj spremi, da li Nole moze biti bolje pripremljen, to je vec pitanje. Vec odavno nema onih Novakovih vinera, jakih, ravnih udaraca, uglavnom je prebacivanje u luku, pimplanje, cekanje da protivnik pogrijesi.

Slijedeca sezona ce biti kljucna za trku sa Federerom i Nadalom, bez 2 GS, nece imati vise sanse, jer sada vise ne postoji nekadasnji Big 3, Tim i Medveded ce biti tesko savladane prepreke u 2021.
Mislim da je Tim trenutno najbolji na svijetu.

Link to comment
Share on other sites

Da se posluzim naslovom koji zamisljam u nasim novinama nakon danasnjeg meca: Poraz koji ohrabruje. Moje raspolozenje je mnogo bolje nego nakon poraza od Medvedeva u sredu, Juce je uspeo da izvuce dosta tezak mec proitv Zvereva, danas ravnopravan sa Timom, nije pao nakon olako ispustenog prvog seta i kasnije propustene prilike da uzme drugi set u 12. gemu, drzao se ceo 3. set iako je "jurio" rezultata, dosao maltene u dobijenu situaciju u TB, ali onda je protivnik odigrao vrhunski i na zalost poraz slican onom prosle godine.

 

Ono sto me najvise brine je njegov ritern, na poslednja 3 meca jedva poneka BL i par neizvesnih gemova u skoro 40 servis gemova rivala. Pretanko je to, zahteva izuzetnu koncentraciju i visok nivo serviranja s druge strane, da bi uopste imao neku sansu sa 1 brejkom ili u TB. Slicno je bilo i protiv Nadala na RG, mada je tu stajao daleko od linije. Jos jedna od stvari koje bi mogao da isproba je drajv volej, cesto je i protiv Nadala na RG i danas protiv Tima odigrao duboko i u uglove, protivnici bi izvukli neki balon koji bi pao blizu linije i poen bi krenu ispocetka. Mozda bi povremenim izlaskom napred i eventulnim poentiranjem sa sredine terena dosao do laksih poena i malo poljuljao tu odbranu.

 

Sto se sezone tice, ona se mora gledati iz dva dela. Prvi je bio savrsen, serija pobeda, titula na ATP Kupu i AO, povratak na broj 1, zatim osvojen Dubai, dosta pobeda protiv Top10 igraca. Ovaj drugi deo sezone je bio dosta promenljiv, osvojena 2 Mastersa na kojima je igrao uz finale RG nakon par godina su odlicni rezultati, uz to je i potvrdio broj 1 i postao surekorder po broju zavrsenih sezona na broju 1. Ali je USO ipak dosta pokvario utisak i nekako mi je sve ostalo nedoreceno, jer nije sebi dao priliku da se bori za titulu u Nju Jorku. Samo se nadam da nema nikakvih zdrastvenih problema, i da ce se izboriti mentalno sa ovom situacijom koja vlada u svetu. Ceracemo se jos.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, CheshireCat said:

 

Znači da ostaje da Novak eventualno pipne gas u februaru na nekom Dubaiju i to je to.

Ako ATP ne izmisli nešto.

iz Dubaija vec ima 500 bodova koji mu ostaju, znaci neki drugi turnir koji nije Dubai. Obicno se u februaru igra Roterdam kao 500, a moze i neka 250-tica (mozda se u to vreme bude igrala i Doha).

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milutinov Tata said:

Ima i Akapulko, ako ga bude, isti termin kao Dubaiji, samo bolja lokacija za prebacivanje u SAD. Mada dok se ne objavi zvanican raspored nema svrhe pisati o ovome, posto je AO neizvestan, sada je svasta moguce.

mislim da je Meksiko vrlo rizican sto se tice corone, broj mrtvih je ogroman, ne mislim da im je sad do tenisa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Amigo said:

Jedna dosta tanka sezona, jest da je osvojio 1 GS, ali ako tako nastavi nece nikada doci do 20 GS, jer se vec vidi da godine cine svoje, danas je Tim izgledao jaci. Sve je u fizickoj spremi, da li Nole moze biti bolje pripremljen, to je vec pitanje. Vec odavno nema onih Novakovih vinera, jakih, ravnih udaraca, uglavnom je prebacivanje u luku, pimplanje, cekanje da protivnik pogrijesi.

Slijedeca sezona ce biti kljucna za trku sa Federerom i Nadalom, bez 2 GS, nece imati vise sanse, jer sada vise ne postoji nekadasnji Big 3, Tim i Medveded ce biti tesko savladane prepreke u 2021.
Mislim da je Tim trenutno najbolji na svijetu.

 

Ne mislim da je bila tanka sezona, za sve ostalo se slažem. Meni je najveći problem ta njegova fizička (ne)pripremljenost. Nije Tim jedini koji izgleda snažnije i  udara jače od Đokovića. Teško Novak dolazi do poena, pogotovo kada nema prvog servisa. Uprkos zadovoljavajućoj preciznosti, te njegove lopte nisu dovoljno brze, što vodi ka dugim razmenama u kojima je sve češće inferioran protiv većine top igrača. Pošto je svestan toga, pokušava da skraćuje poene izlascima na mrežu (gde nije riba u vodi, to svi znamo) ili famoznim drop-šotovima (zbog kojih smo svi izgubili nekoliko godina života gledajući bitne mečeve).

 

Tim je inače najgori mogući match-up za Đokovića, pošto sve stiže, a udara kao maljem (nešto slično kao Vavrinka, a svi se sećamo kako ga je manje slavni Švajcarac prosto razneo u nekoliko navrata i to na vrhuncu Novakove karijere). Ako se ne varam, skor protiv Tima u zadnjih 7 mečeva je 2-5 i to najbolje govori koliko će Austrijanac biti težak rival narednih par sezona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra sezona Nokse, svaki turnir je odigrao bolje nego prošle godine. Osim finala RG-a, bio je  kompetitivan protiv svakog protivnika. Lako je moglo da se desi da dobije Tima, ali lako je mogao da izgubi i gomilu mečeva koje je dobio zadnjih par godina, tkd mora neki i da izgubi.

Mlađi igrači će igrati sve bolje i bolje, Rafa će biti neprikosnoveni favorit na RG-u. Noksin najveći protivnik je ove godine bila korona (a biće i sledeće); Noksa i dalje nema konkurenta u teniskom kontinuitetu; korona ga je onemogućila da već ove godine stigne Federera u broju nedelja.

Da vidimo prvo da l' će se AO igrati i da li će (opet) zamrzavati listu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milutinov Tata said:

Da se posluzim naslovom koji zamisljam u nasim novinama nakon danasnjeg meca: Poraz koji ohrabruje. Moje raspolozenje je mnogo bolje nego nakon poraza od Medvedeva u sredu, Juce je uspeo da izvuce dosta tezak mec proitv Zvereva, danas ravnopravan sa Timom, nije pao nakon olako ispustenog prvog seta i kasnije propustene prilike da uzme drugi set u 12. gemu, drzao se ceo 3. set iako je "jurio" rezultata, dosao maltene u dobijenu situaciju u TB, ali onda je protivnik odigrao vrhunski i na zalost poraz slican onom prosle godine.

 

Ono sto me najvise brine je njegov ritern, na poslednja 3 meca jedva poneka BL i par neizvesnih gemova u skoro 40 servis gemova rivala. Pretanko je to, zahteva izuzetnu koncentraciju i visok nivo serviranja s druge strane, da bi uopste imao neku sansu sa 1 brejkom ili u TB. Slicno je bilo i protiv Nadala na RG, mada je tu stajao daleko od linije. Jos jedna od stvari koje bi mogao da isproba je drajv volej, cesto je i protiv Nadala na RG i danas protiv Tima odigrao duboko i u uglove, protivnici bi izvukli neki balon koji bi pao blizu linije i poen bi krenu ispocetka. Mozda bi povremenim izlaskom napred i eventulnim poentiranjem sa sredine terena dosao do laksih poena i malo poljuljao tu odbranu.

 

Sto se sezone tice, ona se mora gledati iz dva dela. Prvi je bio savrsen, serija pobeda, titula na ATP Kupu i AO, povratak na broj 1, zatim osvojen Dubai, dosta pobeda protiv Top10 igraca. Ovaj drugi deo sezone je bio dosta promenljiv, osvojena 2 Mastersa na kojima je igrao uz finale RG nakon par godina su odlicni rezultati, uz to je i potvrdio broj 1 i postao surekorder po broju zavrsenih sezona na broju 1. Ali je USO ipak dosta pokvario utisak i nekako mi je sve ostalo nedoreceno, jer nije sebi dao priliku da se bori za titulu u Nju Jorku. Samo se nadam da nema nikakvih zdrastvenih problema, i da ce se izboriti mentalno sa ovom situacijom koja vlada u svetu. Ceracemo se jos.

Prokleti USO za koji sam ubedjen da bi igrao finale, a vrv ga i osvojio, plus to sto se nije igrao Vimbldon ove godine. Uz ovakvu konstelaciju snaga, Novak je neigranjem Federera ostao bez najveceg rivala na tom turniru. Po mom misljenju, premalo se spominje neigranje Vimbldona u ocenama ove sezone. On i AO su turniri gde su mu izrazito vece sanse u odnosu na baksuzni USO i RG.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kosmarna sezona.

-adria tur

-cerecenje od strane media

-uso blamaz

-finale RG blamaz

-Vienna blamaz

-3rd set TB London blamaz

-osnivanje PTPA i trosenje energije za nesto sto ce rezultirati nicim, da bi se na kraju vratio verovatno u ATP council

 

Daj covece, dozovi se, prati sta radi onaj spanac, fokusiraj se na slemove naredne 2, 3 godine.

Naravno, ako je to i cilj i dalje.

Ako nije, i to je ok. Svakako ozbiljna dostignuca, gde ce ostati mala zal za deda mraz momentima.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milutinov Tata said:

Ono sto me najvise brine je njegov ritern, na poslednja 3 meca jedva poneka BL i par neizvesnih gemova u skoro 40 servis gemova rivala. Pretanko je to, zahteva izuzetnu koncentraciju i visok nivo serviranja s druge strane, da bi uopste imao neku sansu sa 1 brejkom ili u TB

Da, ovo sam i ja primetila, to je u svemu nešto što najviše zabrinjava, i možda glavni pokazatelj kako godine utiču. Da se nadamo da nisu toliko godine koliko lošija forma i sa je sve privremeno, ali logično je da se na ritern prvo odrazi, sporiji refleks za delić sekunde i već je velika razlika. Zato mora da što više usavrši servis, ako mu već ritern nije toliko oružje kao ranije.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, harmonajzer said:

 

 

 

Tim je inače najgori mogući match-up za Đokovića, pošto sve stiže, a udara kao maljem (nešto slično kao Vavrinka, a svi se sećamo kako ga je manje slavni Švajcarac prosto razneo u nekoliko navrata i to na vrhuncu Novakove karijere). Ako se ne varam, skor protiv Tima u zadnjih 7 mečeva je 2-5 i to najbolje govori koliko će Austrijanac biti težak rival narednih par sezona.

 

Da je Tim i blizu njima trojici po teniskom IQ, ovo bi pocelo mnogo ranije. Samo je u poslednje vreme toliko utreniran, a i ovima godine cine svoje, tako da se cini da trenutno taj nedostatak varijacije i prilagodjavanja ne pravi problem, naprotiv. Juce je samo poceo da lupa po loptici, sve je ulazilo i to je to. Sto bi se reklo, trenutno mu pamet ne smeta.

 

Sto se tice Vavrinke, da je on bolje gradjen za tenis i da je bio vredniji kad je trebalo da trenira kao konj, osvojio bi mnogo vise od 3 slema, jer mu je taj teniski IQ vrlo blizu, ako ne i na nivou velike trojke.

 

46 minutes ago, Vamos Laki said:

Ako nije, i to je ok. Svakako ozbiljna dostignuca, gde ce ostati mala zal za deda mraz momentima.

 

Kada uporedis karijere, svi su verovatno tu negde gde treba da budu. Jer kao sto je on imao deda mraz momente, pogotovo prema prokletom Mareju, Federer I Nadal su mu najdirektnije poklonili bar 4 slema neverovatnim i neshvatljivim raspadima - AO 2012, W 2019, USO 2015, W 2014, a i W 2015. je vrlo interesantan. Te meceve je dobio iako nije trebalo da dobije, kao sto nije smeo da izgubi od Vavrinke i Mareja.

 

Ako neko ne treba da zali za tim mentalni patuljak momentima (ako ne gledamo karijeru pre 2011, tu mozes zaista da nadjes svasta), to je Djokovic. Najmanje ih je imao, bas ubedljivo. Uvek mozes da posmatras i iz drugog ugla, iz kog posmatraju navijaci drugih tenisera. Svako od njih je odigrao na hiljade meceva, odigrali su po 50+ izmedju sebe, uvek ces moci da nadjes nesto u gotovo svakom mecu gde je trebalo da bude ovako, pa je na kraju bilo onako.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Prednost Tima u odnosu na ostale pretendente na teniski presto je što je konačno preskočio mentalne barijere. Osvojio je gren-slem i ima pozitivan h2h u poslednje vreme sa velikom trojkom (možda mu još preostaje pobeda u gren-slem finalu protiv nekoga od njih). Da poseduje veći teniski IQ, on bi već bio no 1. Slažem se da je Vavrinka inteligentniji igrač od njega, ali način na koji je pobeđivao Đokovića u nekim bitnim mečevima je vrlo sličan jučerašnjoj pobedi Tima. Prosto je probijao Đokovića snagom. Fizičkom, a posledično tome i mentalnom.

 

Đoković je juče odigrao dobar meč. Volšebno se izvlačio, nekako dobio drugi set, u trećem čak i pritiskao Timov servis, poveo u TB i da nije bilo tog Timovog "zažmuri, raspali iz sve snage, pa šta bude" (kako bi rekli neki ☺️), verovatno bi danas igrao finale. Ali to je i inače način na koji Đoković dobija velike mečeve u poslednje vreme (izuzetak je finale AO 2019). 

Edited by harmonajzer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako u sportu dosta odlučuje i sreća, pogotovo kad su vrlo neizvjesni mečevi u pitanju, mislim da je u tenisu krajnji rezultat definitivno pravedniji u odnosu na skoro pa svaki drugi sport. Tu mislim na to da si, i pored nekih eventualnih nes(p)retnih okolnosti, ti taj koji odlučuješ o svojoj sudbini. I tu bukvalno nije gotovo dok sudac ne kaže game set match. Moraš odigrati do kraja (osim ako ti protivnik preda meč :D), sve da vodiš 6-0, 5-0, 40-0, moraš odigrati i taj (zadnji?) poen, ne možeš čuvati rezultat, otići na klupu ili dodati loptu Jordanu. U tenisu se vrlo jasno vidi tko je jak u glavi a tko baš i ne. To je i jedan od razloga zašto volim tenis.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, We lose every week said:

Ti opet počinješ...

 

Ajd ova prva dva da ti dam, ali  USO 2015, W2014 i W2015 je Đoković bio apsolutno bolji igrač na terenu i više nego zasluženo dobio. 

 

Isto tako kao sto je tebi subjektivno to apsolutno cisto, meni subjektivno nije i mozes da nadjes jos primera u njihovim mecevima.

 

Inace je u teniskim navijackim krugovima uvrezeno misljenje da je Djokovic ubedljivo najvise poklona dobio od ostalih. Sto vi nikada necete priznati, jer navijate za njega.

 

I te navijacke price su besmislene. Zbog toga sam to i naveo, svako ce misliti ono sto zeli da misli iz svoje vizure, ali je jednako besmisleno zaliti iz iste te vizure za nekim porazima koji mozda nisu morali da se dese, jer ne moze niko pobediti bas svaki tezak mec i dobijati bas svaki put kao losiji igrac.

 

@harmonajzer nije to mentalna snaga, vise igracka nadmoc. Tim je trenutno najbolji igrac na svetu, rekao bih i ubedjivo, igracki. Da ima Djokovicev IQ, ovakav Novak ne bi mogao da mu pridje, set bi mu uzimao svake prestupne godine na svim podlogama. On i dalje tu ogromnu igracku nadmoc cesto ne uspeva da pretoci u pobedu, ili dobija ovako kao juce, na povuci potegni. Bas zato sto je robot, koji mora krvnicki da se sprema za svaki mec, jer sve sto mu Djokovic, ili ovi ostali salju, ako se nije spremio za to, treba mu bukvalno sat vremena da desifruje i onda ode mec.

 

Najbolji dokaz ti je onih 5 setova u Njujorku kada je izgubio od Nadala. Unakazio ga je u prvom setu, onda se Nadal prilagodio i ovaj je poceo da gresi jer nema plan B i nekako je uspeo Nadal da ga dobije, bukvalno na pamet.

 

kako vreme odmice, gap u fizickoj spremi postaje veci i to delom pegla sve ovo o cemu pricam. I pomaze to sto je jako unapredio servis, tu se bas bas vidi napredak. Mora da poradi dodatno na riternu jer je i dalje prosecan za igraca koji pretenduje na svaki slem, kada to popravi, mislim da dok bude bio najspremniji na turu niko protiv njega nece biti favorit ni na jednoj podlozi osim na travi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...