Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

idemo i o tenisu malo :classic_tongue:

 

Quote

Matt Cronin

 

Once again, the great veterans have been dominant for 15 years. Today, Novak Djokovic beats Alexander Zverev 6-3, 7-6(4). ND loves his backhand, so consistent. He will play in the semis on Saturday. Win or lose, he is one of the best players, ever.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za Đokovića bi bilo dobro da osvoji još 400 poena na ovom turniru, u tom slučaju da Nadal ne može prestignuti ni da osvoji London I AU. Morao bi Nadal igrati još jedan 500 turnir u Brazilu u februaru ili Atp kup. Đoković ima eventualno Roterdam 500 u februaru gdje može do poena.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Čekamo Lošmija da izmeri temperaturu digitrona :classic_biggrin:

Ja iskreno ne mogu da verujem sta ljudi pisu, al ok.

Ako je cilj da osvoji zavrsni masters i AO, nikakav digitron nije potreban.

Ide se u nenormalne krajnosti, potpunu se izgubilo sta ne uzrok, a sta posledica.

A digitron se toliko usijao da sad ne moze ni da se ugasi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Ja ne vidim kako i zasto mu A.Open ne bi bio cilj?
Na ATP Finalu ima igraca u boljoj formi i nije sramota izgubiti ni od jednog od njih - Medvedeva,Nadala ili Tima.

 

Pa ko kaze da nije?

Ja pricam sve vreme da su cilj titule a ne digitron.

Digitron je nepotreban kad osvajas titule.

Link to comment
Share on other sites

To isto ko' da ja napišem...."Gavrilo Princip ubio Franca Ferdinanda i izazvao rat i sjebao kontinent", a ti napišeš "Pretpostavljam da je uzrok rata i silnih stradanja koja su proistekla nestabilna politička i strateška situacija i neslaganja između velikih sila"  :classic_biggrin:

 

Sve ima svoje.Verovatno je kalkulator koji je diktirao Mareju šta i kako u drugoj polovini te 2016 bio direktan okidač koji je uzrokovao tešku povredu i operaciju koje su ultimativno dovele da toga da se Marejeva karijera praktično završi, van nekoliko poluamaterskih pokušaja povratka, uz svo uvažavanje činjenice da se dosta toga akumuliralo tokom karijere.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Vamos Laki said:

Pa ko kaze da nije?

Ja pricam sve vreme da su cilj titule a ne digitron.

Digitron je nepotreban kad osvajas titule.

 

Iako razumem inicijalni motiv i slažem se s tim, u smislu da ne treba robovati digitronu i sve posvetiti digitronu, čini mi se da si vremenom otišao u drugu krajnost pa gotovo svaku priču o bodovima proglašavaš "digitronom".

 

Naravno da je digitron nepotreban kada osvajaš titule, samo što ne postoji niti je ikad postojao igrač koji će da osvoji sve titule, a kada ti je jedan od osnovnih prioriteta vreme provedeno na mestu broj jedan, mora ponekad da radi i digitron. Jer, ne pita se Novak za sve i ne zavisi sve od njega da bi moglo da se kaže - ostavi digitron, fokusiraj se na turnir i osvojićeš ga. Stvari ne funkcionišu tako, nije trenutna forma nešto eksplicitno i lako upravljivo, a pitaju se nešto i drugi vrhunski teniseri koji uvek u jednom danu i jednom meču mogu da budu bolji od Novaka, koliko god ovaj bio dobar.

 

Ako su Novaku dva osnovna prioriteta broj nedelja na mestu broj 1 i broj slemova, ima logike da se prvo fokusira na obaranje rekorda u broju nedelja. Jer, biti broj jedan uglavnom zahteva konstantnost u toku cele sezone i igranje i dobre rezultate na svim bitnim turnirima, znači na svim slemovima i mastersima. U ovom trenutku karijere jasno je da to postaje sve teže za Novaka, ne kuka on slučajno na dužinu sezone i broj turnira, to ga ozbiljno troši kako vreme prolazi. Zbog toga je verovartno procenio da je sada pravi, a možda i jedini preostali trenutak da obori taj rekord, odnosno da će mu se šanse za tako nešto smanjivati kako vreme prolazi. S druge strane, kada/ako obori taj rekord, može da se fokusira i tempira formu samo za slemove, i na taj način bude konkurentan za njihovo osvajanje još narednih nekoliko godina, kao i da zbog toga žrtvuje ranking.

 

Pritom, jedan jedini događaj koji se može povezati s digitronom je Novakovo preskakanje Pariza i igranje Beča. A čak i za tu odluku postoje i drugi validni razlozi osim digitrona. Prema tome, ja ne vidim da digitron ima bilo kakvu dominantnu ulogu u Novakovoj karijeri trenutno, da bi ga to na bilo koji način omelo ili uticalo na njegovu igru. Može jedino da utiče na izbor učešća na turnirima koji nisu slemovi. To je što se tiče Novaka.

 

Što se tiče navijača, tek tu nema šta kome da se prebacuje, svako piše o onome što misli da je bitno i piskaranje ljudi na forumu nema nikakav uticaj na Novakove igre i rezultate.

 

Prema tome, pravda za digitron. :classic_biggrin:

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, We lose every week said:

To isto ko' da ja napišem...."Gavrilo Princip ubio Franca Ferdinanda i izazvao rat i sjebao kontinent", a ti napišeš "Pretpostavljam da je uzrok rata i silnih stradanja koja su proistekla nestabilna politička i strateška situacija i neslaganja između velikih sila"  :classic_biggrin:

 

Sve ima svoje.Verovatno je kalkulator koji je diktirao Mareju šta i kako u drugoj polovini te 2016 bio direktan okidač koji je uzrokovao tešku povredu i operaciju koje su ultimativno dovele da toga da se Marejeva karijera praktično završi, van nekoliko poluamaterskih pokušaja povratka, uz svo uvažavanje činjenice da se dosta toga akumuliralo tokom karijere.

 

On je velik i ima puno kg na 1,90 m, kad uzmeš koliko je to promjena pravaca u tenisu kad trče, logično je da se previše opteretio za 10-15 godina karijere. Plus je igrao predefenzivni tenis za svoje fizikalije.

Link to comment
Share on other sites

Arsenije, donekle se slazem. Naravno da nije realno da osvaja titule stalno.

Al poenta je da je digitron nepotreban kad je on na solidnom nivou.

Da nece mozda Nadal da ga ugrozi? Pa njega boli uvo za brojeve nedelja na br 1, on se cuva i sigurno nece imati konstantnost. Cak i da mu Rafa preuzme 1.mesto na 2 meseca, to je samo odlganje neizbeznog, Novak ce to oboriti. Da l to bio mart 2021 ili jun, who cares? Ovde se stvorila atmosfera kao da ako zglajzne s prvog mesta, da se nikad nece vratiti 😂😂😂 helouuu

 

Od ostalih..da nece mozda Tim ili Medvedev drzati konstantnost i ugroziti 1.mesto?

Suma sumarum, Novak da osvoji par bitnih titula i jos par polufinala/finala i toeto.

Manje vise sve sto je radio do sad.

Bez ikakvih digitrona.

Edited by Vamos Laki
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vamos Laki said:

Od ostalih..da nece mozda Tim ili Medvedev drzati konstantnost i ugroziti 1.mesto?

 

Što da ne? Ja ih obojicu vidim kao buduće brojeve 1. Drugo, uvek može neka povreda ili druga nepredviđena situacija (korona) da napravi problem Novaku i odloži obaranje rekorda. Tako da, ako će Beč umesto Pariza i neki turnirčić početkom sledeće godine da mu pomognu da obori rekord, ako se sve svede samo na to, ja dižem obe ruke za.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Medvedev ima realne sanse da ga preskoci sledece sezone. Lik od Vasingtona ima 6040 poena, jos na ovom turniru sada moze da uveca za 900 ako osvoji. Sledeca sezona je veoma duga do Vasingtona. Danil ce biti veoma opasan po pitanju renkinga naredne sezone. Nadala ce da prestigne veoma lako. Zato je Novaku veoma vazno da on zacementira rekord po broju nedelja na prvom mestu, kasnije ga nece biti toliko briga, samo slemovi. AO, Vimbldon, US.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Što da ne? Ja ih obojicu vidim kao buduće brojeve 1. Drugo, uvek može neka povreda ili druga nepredviđena situacija (korona) da napravi problem Novaku i odloži obaranje rekorda. Tako da, ako će Beč umesto Pariza i neki turnirčić početkom sledeće godine da mu pomognu da obori rekord, ako se sve svede samo na to, ja dižem obe ruke za.

Medvedev je losiji na sljaci i na travi, hard je njegov forte.

Novak je dobar svuda.

Pritom nijedan od njih dvojice nije pokazao jos da moze da drzi kontinuitet kao Novak.

Pricati sad o nekim hipotetickim situacijama...sbbkbb

Buduci brojevi 1, al kad Novak odluci da vise nece igrati.

Bukvalno se digla panika i digitroni izgorese zbog rekorda koji svaka kladionica na svetu zna da ce Novak oboriti.

Al zato slemovi izmicu...😏

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...