Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

nije mi drago sto preskace Bersi, meni licno omiljeni turnir iz masters 1000 serije, ali sta da se radi

 

iako mu procenat dobijenih meceva u dvorani ne prelazi impresivnih 80% kao na hardu, travi i sljaci., Novak je jedini vlasnik dvocifrenog broja velikih dvoranskih trofeja od uredjenja Atp tura 1990. pa na ovamo ...
bez prevelikih izgleda da ga neko dosegne po tom pitanju u dogledno vreme

 

BIG TITLES (INDOOR) ATP 1990-2019

Masters Cup/ATP Finals 1990-2002, 2005-

Grand Slam Cup 1990-1999
Bercy 1990– ; Stockholm 1990–94 ; Essen 1995 ; Stuttgart 1996–01 ; Madrid 2002–08

 

10  Djokovic
9  Sampras
8  Becker
6  Federer
4  Stich, Agassi, Safin

3  Ivanisevic, Nalbandian, Murray

..... ....

Edited by Cojep
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, We lose every week said:

_1wk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

 

Bolje da je igrao Pariz, ili išao u Bosnu da meditira na Piramidama, ili grlio drveće, ili prošetao go Knez Mihailovom...

Eto ti, a kad grli drveće i obilazi piramide opet ne valja, svetu se ne može ugoditi :classic_tongue:

Koliko sam shvatila Nestorović ga je lečio od malih nogu, ne bi me iznenadilo da je on prvi počeo da mu puni glavu tom ezoterijom. On je kod dosta ljudi kao pulmolog i dalje jako cenjen, i onda će da slušaju i šta priča o vakcinama i svemu ostalom, jer je pobogu medicinar pa valjda zna :frusty: ne volim o tome ni da razmišljam.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ace Rimmer said:

Vidim ja da on slabo trenira za London, pa smanjujem očekivanja.

Ja i nemam neka očekivanja posle Beča. Još sam ljuta na njega zbog toga, biću manje ljuta ako se pokaže da se stvarno izduvao za ovu sezonu i nije u stanju da podigne igru koliko treba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drakaris said:

Bolje da ne igra zavrsni masters ako ce ga igrati kao prosle godine. Da ga nalupaju deca i steknu jos vise samopouzdanja za slemove.

 

Taman sansu da dobije mladjani Beretini.

Pa ako mu nije stalo da se izjednaci s Fedom u broju WTF titula - onda vala moze i reket da okaci o klin!

 

Inace, Beretini je na stvarnoj race listi za 2020 tek negde oko 37. mesta.

Link to comment
Share on other sites

Francuzi sada izmedju dva meca pustili proslogodisnje finale Novak-Shapo, komentator ovogodisnjeg polufinala daje neke komentare i na proslogodisnji mec i kaze - ne mogu da razumem Shapovalov je tako lepo igrao protiv Zvereva a u odnosu na Djokovica je potpuno nemocan, pa nije Djokovic toliko bolji od Zvereva kaze covek. Inace jedan od retkih hejtera koji to ne krije dok komentarise, malopre je rekao nesto u smislu - ja ne bih dao Novaku za ovu godinu da bude broj jedan, jedan GS se nije igrao znaci nije regularna godina i prema tome ja mislim da to nije u redu. To je verovatno nekom poznati meni nepoznat bivsi francuski teniser Varlet, inace obozavalac Rafice izgleda.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alcesta said:

7519472c4bff2a58ab8dedf9fb81197d.jpg

 

Na kraju godine:

- Noksa 6 puta prvi, 3 puta drugi, 4 puta treći,

- Sampras 6 puta prvi, 3 puta treći,

- Rafa 5 puta prvi, 8(!?) puta drugi, jednom treći,

- Džimi Konors 5 puta prvi, 4 puta drugi, 2 puta treći,

- Rođa 5 puta prvi, 6 puta treći.

 

Malkice drugačije je trebalo da ih rasporede, sleva nadesno, ali OK, fala ATP-u što je priznao Noksi šesti No1 😁...

Link to comment
Share on other sites

Koliko mogu da pohvatam informacije, AO će se igrati po svaku cenu, znači nema opet "zamrzavanja" liste; do 8. marta važe poeni osvojeni 2020. ili bolji rezultat postignut 2021. Ako je tako, onda Noksa prestiže Federera ako osvoji WTF2020.

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, stray_cat said:

Koliko mogu da pohvatam informacije, AO će se igrati po svaku cenu, znači nema opet "zamrzavanja" liste; do 8. marta važe poeni osvojeni 2020. ili bolji rezultat postignut 2021. Ako je tako, onda Noksa prestiže Federera ako osvoji WTF2020.

Zavisi od toga sta Rafa uradi.

 

Najpre treba da vidimo sta ce obojica uraditi na WTF. Trenutno Novak bezi Rafi 2180 bodova (kad se oduzmu proslogodisnji bodovi s WTF). Na WTF je u opticaju 1500 bodova, sto znaci da posle Londona Novak moze da bezi Rafi izmedju 3680 (ako Novak bez poraza osvoji, a Rafa nema ni jednu pobedu) i 680 bodova (ako Rafa bez poraza osvoji, a Novak nema ni jednu pobedu).

Po svemu sudeci nece biti ATP Cupa (a tu bi Rafa mogao da doda max 500 bodova), pretpostavljam da bi trebalo da se organizuje neki 250 turnir pre AO koji bi obojica igrali (pa bi se obojici racunali rezultati). Znaci da se na ovu gore razliku moze dodati ili oduzeti do max. 250 bodova: u najboljem slucaju Novak moze da bezi Rafi 3930 bodova, u najgorem 430.

Na AO Rafa moze da doda max 1640 bodova ako osvoji titulu (a Novak nista) i posle AO bi mogao da pretekne Novaka (zato je Novaku za sada osigurano 303 sedmice kao #1, do 18.1.).

 

Sta i kako ce biti posle toga - to jos niko zivi (ukljucujuci ATP) ne zna. Novak cak i ako izgubi #1 pre 8.3. moci ce da ga ponovo preuzme tokom IW/Miami americke turneje (jer brani malo bodova: 45 na IW i 90 u Majamiju; Rafa brani 360 u IW, 0 u Majamiju) - ako se to uopste bude igralo.

 

Tako da bi trebalo da u neko doba prestigne Feda.

 

Naravno, uvek su moguce neke nepredvidjene situacije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...