Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

2 hours ago, stray_cat said:

1. Beč, Pariz, završni: najviše 5 mečeva po turniru na dvoranskom betonu na dva dobijena seta, sa nedelju dana pauze između. Posle pauza do AO. 

2. Broj nedelja na prvom mestu, za razliku od broja osvojenih slemova, nije dinamična kategorija. Na stranim forumima, koji su uglavnom ispunjeni negativnim upisima u vezi Nokse, na ovoj temi je tajac, osim ponekog vapaja ("neće valjda da produže 'zamrzavanje' poena čak do marta").

Kada (i ako) stigne (i prestigne) broj 310, Noksu nema ko da skine sa prvog mesta. Jedino Federer, ako se odluči za endmarijevski kraj karijere, samo, mnogo je to mečeva za njega u 40. godini života. Nadalu treba najmanje dve ipo godine, znači tamo negde do polovine 2023. i 37 punih godina, konstantno dobrog tenisa - da li je to realno?

Jednom rasterećen u vezi broja 311, sa drugom brojkom koja je i dalje dostižna, Noksa još godinama može biti (minimum) jedan od favorita za osvajanje bilo kog slema i jedan od većih favorita za osvajanje 3 od 4 slema (dok Nadal ne ode u penziju).

Ako cemo realno. Nadal je zavrsio sa prvim mestom. Novaka moze skinuti samo Tim i u doglednoj buducnosti Cicipas. mene uopste ne bi cudilo da Novak ima 400 nedelja.

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2020 at 11:12 PM, Vamos Laki said:

To mesto dolazi kao posledica osvajanja slemova.

Ovde se meza uzrok i posledica.

I kao po obicaju, gleda se samo posledica.

Jeste. Evo recimo Nadal ima 3 slema vise od Novaka pa zato ima vise nedelja kao broj 1.

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AgroLaki said:

Kakav su balast Jelena i Mare Novaku, strasno. Najbolje je kao Djole, pusti neki dinar na racun da imam za bleju i cujemo se kad mozes. 

 

Nikad mi nece biti jasno kako covek moze da padne u depresiju zato sto mu brat najbolji na svetu, osvojio 100 titula i ima 500 miliona.

Djole Don... bukvalno sad da se rodi ponovo i da ga pitas kakvu bi karijeru da ima, kao Novak ili kao Djole, mislim da bi izabrao kao Djole. :classic_biggrin:

 

 

5 minutes ago, zoe Bg said:

Ili kad ce drugi slem, hoce li... :classic_biggrin:

 

Samo je Goca verovala u ovakav teror :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Steva said:

 

Nikad mi nece biti jasno kako covek moze da padne u depresiju zato sto mu brat najbolji na svetu, osvojio 100 titula i ima 500 miliona.

Djole Don... bukvalno sad da se rodi ponovo i da ga pitas kakvu bi karijeru da ima, kao Novak ili kao Djole, mislim da bi izabrao kao Djole. :classic_biggrin:

 

 

Svojevremeno je Dejan Stankovic gostovao kod Ivanovica i prica tece u nekom fazonu: Imas brata? Tako je.  Sta on radi? Uziva! 😄 😄

 

Ok, 100 ljudi 100 cudi, ali otvorilo ti se druze da radis sta god i da nemas nikakav pritisak rezultata, da slikas, da pecas, da igras tenis iz zadovoljstva pa fjucers da osvojis vajdica, ali ne ne, daj malo deprice i kvazi gurua. Kupi neku kucu na moru sa imanjem, okolo masline, nar, pomorandze, neki vinograd, priroda uzivanje, ali ajd opet malo da otezamo rodjenom bratu. Jbg. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:

Mislim da je Novaku svakako cilj tih nekih 350+ nedelja... odnosno, da ovu i sledecu godinu zavrsi kao #1, da ima tih rekordnih 7 godina zavrsenih na prvom mestu pa ce posle da se fokusira iskljucivo na slemove.

Da da. Nek jos 2 godine bude prvi. A onda tamo od 35te ful fokus na slemove 😂😂😂

Sta sve necu procitati. Ovde se prica kao da ima 29 godina, a ne 33.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim neku bitnu razliku kod Rafe naprimer sa njegovih 29 i 34 godine pa zasto bi kod Novaka bilo? Uvek se pricalo da sto se igre i svega tice Novak bolje cuva svoje telo neko Rafa.

Da ne pricamo o Fekiju koji je po meni od 30 pa nadalje sve do prosle godine bukvalno konstantan sto se tice kondicije zdravlja igre

Prema tome ne vidim zbog cega Novak bolje ocuvan i mladji od njih ne bi nastavljao jos izvestan broj godina

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoe Bg said:

Ili kad ce drugi slem, hoce li... :classic_biggrin:

Jao kad se setim onolike priče između ta dva slema, samo da ne ostane OSW kao da je to gore nego da nijedan nije osvojio :classic_biggrin:

Žao mi je što ne mogu da nađem onu sprdnju sa knjigom Moj prvi GS, bilo je dobrih karikatura :classic_biggrin:

 

Ali kad vidim kako mu se prebacuje što je izgubio u finalu RG od Rafe, ne smem ni da zamislim šta bi se sve pisalo da nije uspeo da preokrene finale protiv Tima u Melburnu :default_sofa:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vamos Laki said:

Da da. Nek jos 2 godine bude prvi. A onda tamo od 35te ful fokus na slemove 😂😂😂

Sta sve necu procitati. Ovde se prica kao da ima 29 godina, a ne 33.

 

Dzabe tebi sto citas kad ne razumes... fokus na slemove ne znaci da on sada, a i poslednjih nekoliko godina, nema taj fokus vec znaci da kad obori te ranking rekorde, da nece ici da igra turire poput Beca, sve Masterse i da ce mozda hteti da preskoci sezonu sljake na primer ako smatra da mu je to u interesu pred W i USO turneju.

Izvini sto nema u editoru da se nacrta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:

 

Dzabe tebi sto citas kad ne razumes... fokus na slemove ne znaci da on sada, a i poslednjih nekoliko godina, nema taj fokus vec znaci da kad obori te ranking rekorde, da nece ici da igra turire poput Beca, sve Masterse i da ce mozda hteti da preskoci sezonu sljake na primer ako smatra da mu je to u interesu pred W i USO turneju.

Izvini sto nema u editoru da se nacrta.

Same can be said for you.

Njemu poziciju 1 nema ko da ugrozi maltene. Ili ako smatras da ima, ko ce to da mu ugrozi br 1 uzimajuci u obzir moju recenicu ispod?

Uz solidnu igru na par mastersa i osvajanje 2 slema, on je prvi pa je prvi.

Uzrok i posledica. Ono cega se ti hvatas je posledica, al ne brini, to je u ljudskoj prirodi.

Drvo-suma je isto dobar primer.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AgroLaki said:

 

Svojevremeno je Dejan Stankovic gostovao kod Ivanovica i prica tece u nekom fazonu: Imas brata? Tako je.  Sta on radi? Uziva! 😄 😄

 

Ok, 100 ljudi 100 cudi, ali otvorilo ti se druze da radis sta god i da nemas nikakav pritisak rezultata, da slikas, da pecas, da igras tenis iz zadovoljstva pa fjucers da osvojis vajdica, ali ne ne, daj malo deprice i kvazi gurua. Kupi neku kucu na moru sa imanjem, okolo masline, nar, pomorandze, neki vinograd, priroda uzivanje, ali ajd opet malo da otezamo rodjenom bratu. Jbg. 


Veliko je opterecenje za jednu porodicu (ne mislim samo finansijsko) da isprati jednog toliko uspesnog i clana u aktivnosti koja podrazumeva toliko seljenja.
 

Obrni, okreni desi se da ostali budu zapostavljeni i njihove zelje podredjene. Nije svako materijal mentalni da izgura to. Deca od istih roditelja imaju razlicit karakter.
 

Moguce da su se Djokovici roditelji zeznuli sto su i ovu dvojicu gurnuli u tenis. Iako mi je jasno da im je to logisticki bilo logicno da bi se nekako drzali na okupu.


Koliko god da bi dobri bili, Novak bi uvek bio puno bolji. Ovu dvojicu je trebalo od pocetka usmeriti u tom porodicno biznisu na nesto njihovo. I postaviti neke zahteve, ne sto bi inace umrli od gladi, nego za njihovo dobro.


Doduse nemam pojma kakav je ova drugi brat koji nije depresivan. Desava se to i bogatima.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...