Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Malo sam radio kalkulacije oko ATP liste, i da je Novak samo usao u finale USO vec bi imao prakticki obezbedjen broj 1 na kraju godine, a da je uzeo turnir, gotovo izvesno bi bio prvi do kraja AO. Bas veliki kiks kada se pogleda "potera" za brojem nedelja na broju 1. Jos jedna interesantna stvar oko toga, da je recimo ATP krenuo kada i WTA, Novak bi imao 2 ekstra nedelje na vrhu, pa bi na samom AO resavao i pitanje tog rekorda. Ovako u kalkulacije upada i turnir u Dubaiju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Malo sam radio kalkulacije oko ATP liste, i da je Novak samo usao u finale USO vec bi imao prakticki obezbedjen broj 1 na kraju godine, a da je uzeo turnir, gotovo izvesno bi bio prvi do kraja AO. Bas veliki kiks kada se pogleda "potera" za brojem nedelja na broju 1. Jos jedna interesantna stvar oko toga, da je recimo ATP krenuo kada i WTA, Novak bi imao 2 ekstra nedelje na vrhu, pa bi na samom AO resavao i pitanje tog rekorda. Ovako u kalkulacije upada i turnir u Dubaiju.

 

 

ako se ja ne varam, nova pravila oko bodovanja vaze do marta (pretpostavljam IW), sto ce reci da Novak zadrzava svoje poene na AO, ATPCupu i u  Dubaiu.

 

Novak nema obicaj da igra turnire da bi skupljao poene (kao sto je Endi uradio da bi dosao na #1).

Medjutim, bilo bi mudro da odigra neki od turnira koje nije igrao prosle godine. Novak svom skoru moze da doda bar 2 turnira  jer ima 14 od 18 turnira (plus 2 nule) koji mu se racunaju, Rafa takodje moze da doda 2 turnira i zameni neke nule, Tim ima svih 18 turnira ali moze neke losije rezultate da zameni (s nekih turnira s 10 bodova).

 

Novak bi npr. mogao da umesto Pariza, gde ima 1000 od prosle godine, odigra Bec (kako bi mu se Timov menadzer i clan ATP Borda obradovao :classic_biggrin: ) i Keln/Antverpen (to su mogucih 500 i 250 dodatnih bodova) - i onako ne igra Aziju, a mora nesto igrati u dvorani pre WTF.  To bi mu u mnogome pomoglo da na miru dogura do Fedovih 310 sedmica kao #1.

Link to comment
Share on other sites

mislim da sam negde procitala da je do marta, ali sad cu da potrazim.

pretpostavljam zato sto se pandemija nece zavrsiti na kraju 2021.

 

u pravu si, moja greska. mart je pomenut u vezi s ovom godinom.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Biće vrlo čupavo kad otpadnu bodovi sa ATP kupa, ne vidim kako može da to nadoknadi, ako se bude i igrao uopšte. Teško je očekivati da tim dođe i blizu uspehu iz prošle godine.

Zato bi finale Njujorka značilo da mu napravi neki "jastuk", ali šta je tu je, idemo redom, prvo ova sezona da se završi, ako je moguće bez novih čudesa.

Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da ce nardna sezona biti "normalna", ali nisam bas siguran kako ce to ici. Doha je vec fakticki aut, jer po najavama da bi se igrao AO mora da se dodje mnogo ranije u Australiju. Nakon Melburna igra se na 3/4 razlicita kontinenta, pa pocetkom marta treba svi da budu u SAD, a nedelju dana pre toga se igra na svim stranama sveta.

Link to comment
Share on other sites

pa morace da pretumbaju kalendar. virus sigurno nece nestati do januara-aprila, tako da ce sve morati da grupisu. latinska amerika definitivno otpada (dole je haos), a videcemo kako cemo se mi u evropi provesti ove jeseni-zime. indija je (mislim) trenutno u najgorem stanju.

Link to comment
Share on other sites

Tolika neka analiza oko broja nedelja kao no1. Bespredmetno. Broj 1 ce doci kao posledica osvajanja slema. Da l ostati ili povratiti poziciju ako je izgubljena.

Nek ostane zabelezeno da je jos jedan slem otisao niz vetar, a Novak je sve samo ne u cvetu mladosti.

Jos 2 godine ce imati ovo ili slicno gorivo, imo, nece uspeti da bude rekorder iz razloga sto mu je draze da bude deda mraz.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Biće vrlo čupavo kad otpadnu bodovi sa ATP kupa, ne vidim kako može da to nadoknadi, ako se bude i igrao uopšte. Teško je očekivati da tim dođe i blizu uspehu iz prošle godine.

Zato bi finale Njujorka značilo da mu napravi neki "jastuk", ali šta je tu je, idemo redom, prvo ova sezona da se završi, ako je moguće bez novih čudesa.

Što misliš da nećemo moći da ponovimo uspeh, sa Novakom i Krajinovićem plus Troicki ili Ćaćić u dublu sa Zikijem, ja vidim Španiju kao jedine konkurente.

7 hours ago, Crni Bombarder said:

Kako ta deca brzo rastu..od cega?

Biće da mi brzo starimo 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

pa morace da pretumbaju kalendar. virus sigurno nece nestati do januara-aprila, tako da ce sve morati da grupisu. latinska amerika definitivno otpada (dole je haos), a videcemo kako cemo se mi u evropi provesti ove jeseni-zime. indija je (mislim) trenutno u najgorem stanju.

 

Tumbanje kalendara bi za posledicu imalo da se iznadje neki novi nacin za formiranje liste ili nastavi sa primenom ovog. Zato mislim da ne treba ni gledati dalje od kraja ove sezone, neka bar sad u Evropi odigraju sve do novembra.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vamos Laki said:

Tolika neka analiza oko broja nedelja kao no1. Bespredmetno. Broj 1 ce doci kao posledica osvajanja slema. Da l ostati ili povratiti poziciju ako je izgubljena.

Nek ostane zabelezeno da je jos jedan slem otisao niz vetar, a Novak je sve samo ne u cvetu mladosti.

Jos 2 godine ce imati ovo ili slicno gorivo, imo, nece uspeti da bude rekorder iz razloga sto mu je draze da bude deda mraz.

pa red bi bio da makar jednom i on strateski vuce neke poteze i misli sta je za njega bolje. Kao sto rekoh gore: bolje da igra Keln/Antwerpen (ako je Keln uspeo da privuce opsanije igrace onda nek izabere Antwerpen) i Bec nego Pariz da jednom izgura taj broj nedelja kao #1 (kad mu je zbog corone 6 meseci ove godine otislo u vetar, a sad zbog novog bodovanja i promene pravila moze da ga izgubi ako ne bude pametan).

 

Sad sam se malo igrala s brojkama:

 

Novak trenutno ide ispred Rafe 1010 bodova a ispred Tima 1735.

 

Rafa ne moze da dobije dodatne bodove u Rimu i na RG, ali moze da ubaci Hamburg i tu dobije 500 novih bodova. Racunam da ne bi bas odmah u ponedeljak posle RG igrao, vec sedmicu kasnije jedan od 250 turnira: Keln, Antwerpen ili Moskvu, Potom bi mogao da igra Bec i na kraju Pariz. Ako bi sve ove turnire poosvajao (a Novak ne doda ni jedan bod do WTF) onda bi bio ispred Novaka za 880 bodova.

 

Tim bi mogao da zatazi WC za Hamburg i poboljsa svoj rezutat/osvoji titulu, cime bi dodato 410 bodova. Potom bi mogao da osvoji RG (dodatnih 800 bodova), pa da odigra takodje jedan od 250 turnira. Na kraju bi mogao da osvoji Pariz i tu dobije dodatnih 910 bodova. Sto bi ga dovelo ispred Novaka 625 bodova.

 

Naravno, u celu ovu pricu bi mogao i ATP da se umesa i donese odluku da se Novaku ne racuna rezultat s USO 2019 (kao dodatna kazna za diskvalifikaciju) - nista me od njih ne bi iznenadilo, pa ni da ga suspenduju na koji mesec. Sve ovo ga stavlaj u jos tezu poziciju za dostizanje 310 sedmica na #1.

 

Zato bi trebalo dobro da razmisli i osmisli svoje poteze do kraja godine.

 

 

Nego, interesantno je da Novak nece uzivati blagodeti osvajanja AO i ATP Cupa 12 meseci vec samo 6 (posto je 6 meseci renking bio zamrznut).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Novak sada ima zagarantovanu 291 nedelju.

Verovatno će još neku završiti u ovom turnusu.

 

Tačno da i izgubi poziciju, opet on jako dobro stoji i verujem da mu je tih 20ak preostalih nedelja za koje treba da se izbori dostižno, da li u ovom ili sledećem bloku.

 

Ono što imam utisak da se svi primaju je broj GSa.

To je već dosta teže i utiska sam da će to najpre Rafa da zadrži.

 

Ovogodišnji AO je jedva dobio. No recimo da ga dobije i da se slože kockice i da dobije Wim. (U RG više ne verujemo,  jel da?)

To je 19, a on ima 34g. Povrede, forma "omladine", druge okolnosti... Ne bih ja tek tako pucao do tih 25.

Verovatno je realno da dobaci do 20, ali preko - videćemo...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh, bespredmetno.

Tolika racunica i ubijanje od racunanja, i pazi sad, briga o nekom Antverpenu i Kelnu, a jos jedan uso otisao.

Broj 1 je posledica osvajanja slemova. A ne neko jurenje turnircica serije 500. Rafu boli uvo za broj nedelja, fokus je na slemovima.

Samo ovaj nas ima problem s fokusom, zato je i prosao kako je prosao, a sat otkucava...

Nisam siguran da ce dobaciti i do 20. A 25 je misaona imenica...

21 vrlo verovatno nece biti dovoljno za rekord.

Edited by Vamos Laki
Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Losmijem oko slemova i nedelja, šta je prioritetnije. Ovako sam iz glave, ovaj USO, onaj USO sa Vavrinkom, onaj USO gde je jebeni Čila uzeo...eto samo ta 3 (da ne pričamo o ostalim propuštenim šansama), bila bi dovoljna da je sada izjednačen sa Fedom. Ovaj sada USO mi je možda i najteže pao, posebno posle kvaliteta tenisa u finalu gde bi Novak oprao obojicu.

 

Ono gde se ne slažem je broj slemova koji će na kraju biti dovoljan. Fed ih više uzimati neće. Nemoguće je. Rafa bi morao da uzme 2 da ga prestigne. I to ne vidim kako, zaista. Rafa će sledeće godine na RG imati punih 35 godina. Hajde da kažemo da Novak teško da će uzimati RG ikada više (mada iz nekih krugova može da se čuje priličan optimizam pred ovaj sada RG, ne znam kako i odakle, al ajde). Dakle Rafa mora da uzme dva predstojeća RG. Ostau AO, USO i Wimb. Wimb Novaku, sem ako se nešto baš ne promeni u konstalaciji stvari niko neće uzeti dok god bude igrao makar i na 70% sadašnje igre.

 

I mislim da će 21/22 biti dovoljno za konačnu pobedu. Da li će Rafa da osvoji 2 ili 3, Novak 4 ili 5 ili Fed 1....iskreno i pored svih poklona, mislim da je Novak najbliži cilju. 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da nema sanse da Novak odustane od Mastersa u Parizu da bi igrao manje turnire - to nikad nije radio a ne treba zaboraviti ni Lacoste koji mu se ne mesa mnogo imam utisak ali neke stvari treba ispostovati. Rafa pogotovo nece igrati turnire da bi nabijao poene njega nedelje na broju jedan ne interesuju, GS ovi da naravno i najvise RG. Tim je vec opasniji za broj jedan on ce sve da igra kao sto je do sada i radio a mislim da ce on sada poceti da ima privilegije koje je imao naprimer Endi na neki nacin i da ce da pocnu da ga guraju iz sve snage na broj jedan. To moze da bude opasno za nedelje na broju jedan ali isto tako moze da se desi da Tim sada saceka izvesno vreme za drugi slem, ja sam prilicno razocarana njegovom igrom u finalu USO

Ne znam zasto ste toliko pesimisti za Novaka i RG,  Rafa je favorit ali Novak je dobijao Rafu na sljaki a cak i na RG u, osvojio je RG prema tome ne vidim razlog tolikom pesimizmu. Sem toga on moze ladno da igra na ovom vrhunskom nivou jos bar tri godine sto izrazeno u slemovima iznosi 12, osvojice bar sest po meni, znaci cifra 23 je sasvim realna - ako izuzememo neku povredu pu pu.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se slozila sa tim da Novak mentalno puca po savovima ja mislim naprotiv da on ima neverovatno dobre nerve obzirom na tetman  koji ima vec godinama od strane organizatora i mocnika sa svih strana. 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Slažem se sa Losmijem oko slemova i nedelja, šta je prioritetnije. Ovako sam iz glave, ovaj USO, onaj USO sa Vavrinkom, onaj USO gde je jebeni Čila uzeo...eto samo ta 3 (da ne pričamo o ostalim propuštenim šansama), bila bi dovoljna da je sada izjednačen sa Fedom. Ovaj sada USO mi je možda i najteže pao, posebno posle kvaliteta tenisa u finalu gde bi Novak oprao obojicu.

 

 

Znas kako, to sto pricas o poklanjanju slemova svakako stoji ali otislo je nekoliko slemova i na drugu stranu, da se ne lazemo. 

Sigurno 3 slema su mu Roger i Rafa poklonili tako da ako to dodas njima a oduzmes Novaku, razlika mu skoro dodje na isto... tako da, poklanjenje tokom karijere nije bilo samo u jednom smeru. :) 

Stavise, Roger i Rafa su poklanjali Novaku dok je on poklanjao drugima sto je manje zlo :D 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

I ja se slažem sa Lošmijem. Slemovi su bitni, sve ostalo je sekundarno, a ovaj naš ih se napoklanjao kroz karijeru bigtime. 

 

Dok god su u stanju da hodaju  Rodžer i Rafa su opasni i potencijalni favoriti na Wim i RG respektivno. 

Slazem se. Mala sansa postoji da Fed nesto osvoji. Ali vidim sansu da Rafa uzme 2+ slema. Na RG ce biti favorit ove i jos sledecu godinu, a nije mu strano ni da uzme uso. Pa da se pojavio ovde, verujem da bi uzeo.

Novak ima dobre sanse da obori rekord, samo sto kod njega ima mnogo ali...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:

 

Znas kako, to sto pricas o poklanjanju slemova svakako stoji ali otislo je nekoliko slemova i na drugu stranu, da se ne lazemo. 

Sigurno 3 slema su mu Roger i Rafa poklonili tako da ako to dodas njima a oduzmes Novaku, razlika mu skoro dodje na isto... tako da, poklanjenje tokom karijere nije bilo samo u jednom smeru. 🙂

Stavise, Roger i Rafa su poklanjali Novaku dok je on poklanjao drugima sto je manje zlo 😄

 

Pa ima i toga ali ima i poklanjanja Rafi i Fedu, tacnije Rafi. Onaj RG13 ja nikada necu zaboraviti...ili mozda i RG godinu pre toga. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...