Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

9 hours ago, Stoned Laki21 said:

naravno da nisam,  vrati se na raspravu i nadji deo gde ga nazivam mandrilom  ili šta već.


Moj stav je bio da je u proslavljanju pobede ili šta već novakova medjunarodna slava može mu doneti problem u okruženju, gde će ga zlonamerni dočekati na nož, a mnogima na pamet pasti svašta nešto ružno  iako je to nama lepo, pa još na to ima deo o mandrilima  i svašta  nešto što je išlo u diskusiji  gde je tvoja strana zauzela stav  ko mi dirne u novaka dira mi u zenicu oka mog, a samo je kritika upućena, da je srpska patriotska pesma zloupotrebljena od strane nekih neljudi i da to po komšiluku može izazvati negativne konotacije  i da će ga razni informeri i kuriri komšijski razapeti kao što kuriri i informeri domaći razapinju. 


Ali problem je što ne može da se kritikuje apsolutno ništa da se ne smatra teškom uvredom  ili kako već...  jer od svega napisanoga, ti si upamtio da sam ja pričao da Novak nije fin momak i šta već... a ja te ovim putem molim da nadješ jedan upis 1 upis  u kome ćeš da potvrdiš da sam tvrdio nešto drugačije od onoga što tvrdim danas/juče/maltene svaki dan.

Ne znam zašto si prebacio ovo na tenis da smetamo ljudima a s telefona ne mogu da stavim u spojler.

 

B1: Nisam to ni napisao/citirao, ne znam odakle ti.

 

B2: moja strana sam ja i ne učitavaj mi svašta. Plus, koliko sam ispratio ni većina drugih učesnika nije bila u fazonu da vade nož na diranje Novaka kao Novaka nego su branili njegov postupak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam te sportove decenijama, olimpijade i stotine drugih sranja,

imao sam heroje u desetinama sportskih disciplina a tenis ~ 40 godina,

ali nikada nisam uspeo da izgradim nikakvu dugotrajnu netrpeljivost

prema bilo kom sportisti, niti teniseru.

 

Dok sam bio dete imao sam prilike da vidim sestru koja je u to doba na

vrhunski trolerski nacin bila iritirana tantrumima McEnroa, znojenjem Zivojinovica,

menjanjem majci, odugovlacenju tenisera, preteranom radovanju (Borg i Lendl su bogovi, ostali stoj)

dok mene apsolutno nisu doticale te stvari.

 

 

Cenim da su za netrpeljivost prema nekom teniseru ili sportisti potrebno

da si jako emotivno investiran u taj slucaj, inace sve te greske u ponasanju

se posmatraju potpuno drugim ocima, kao nesto nebitno, nesto sto se u realnom zivotu tolerise.

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Posle osvojenog Dejvis kupa 2010. godine, Novak Đoković narednu sezonu počeo je sa 43 uzastopne pobede – bila je to samo najava dominacije srpskog tenisera u deceniji koja je sledila.

 

 

Od tada pa zaključno sa nedavno završenim Australijan openom Đoković je osvojio 16 Gren slem titula, šest više od Nadala, 12 više od Federera i 13 više od Endija Marija, poslednjeg člana “Velike četvorke“.

 

Razlika je velika i u Masters titulama – Novak je od tada na 29, Rafa na 17, Rodžer na 11, a Mari na osam. Završni turnir Novak je osvojio četiri puta, a Federer i Mari po jednom. 

Ukupno, Đoković je u poslednjih deset godina osvojio osam manje titula nego Nadal, Federer i Mari zajedno – 49:57.

Za kraj, evo međusobnog skora od 2011. naovamo:

Đoković – Nadal 22-10 (14-4 u poslednjih 18 mečeva)
Đoković – Federer 19-10 (9-3 u poslednjih 12 mečeva)
Đoković – Mari 21-8 (14-3 u poslednjih 17 mečeva)

Nema dileme, baš kao što je nedavno i rekao njegov trener Goran Ivanišević, da je Đoković ubedljivo najbolji teniser druge decenije 21. veka.

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

26 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

 

A to ima veze sa Novakom Đokovićem tačno kako!?  

 

kako kakve, pa sta mislis zbog koga je Federer ocelavio? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Novak je dobar skijaš. Odrastao na Kopaoniku. Maltene cele zime provodio tamo. Sve 5.

 

Al ne mogu da se otrgnem utisku da profi sportista ne treba da skija u sred teniske sezone..možda i tokom teniske karijere....ne znam. Fed je svojevremeno pričao kako obožava da skija ali da je u nekom trenutku pao na skijama, srećom bez povrede i skapirao da to ne sme da radi dok se profi bavi tenisom.

 

Ludi Vlada Radmanović se sjebao u Aspenu vozeći bord u sred sezone. Srećom, Lejkersi su ozbiljna organizacija pa su ga odvalili po džepu da mu više tako nešto ne padne na pamet. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Već sam jednom kuckao o tome: sa punih 33 godina života i Federer i Nadal i Đoković su osvojili 17 slemova.

 

Federer ove godine puni 39 i do tada ima šansu da osvoji titulu na dva slema.

 

Nadal do punih 39 godina ima šansu da osvoji titulu na još 20, a NĐ na 24 slema. Postoji argument da Nadal i Đoković neće tada ni igrati, ali i pre 5, 6 godina, kada je Federer igrao u finalima Vimbldona i US opena, pričalo se da to može samo Federer i da nema šanse da Nadal i Đoković igraju takav tenis sa 33, 34 godine (a osvojiše grdne slemove baš u tim godinama).

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Opa, Djokovic dao neki intervju gde je pravio savrsenog tenisera tako sto od svakog uzme ono najbolje i nigde nije spomenuo Rodzera. 

Cak je za najbolji bekhend uzeo Gofanov haha.

Doduse kao najspremnijeg sportistu je uzeo Monfisa koji je nespremni klovn.

To i ona srca koja su izostala na AO, da li je u pitanju kraj politicke korektnosti?

Ne znam da li je ovo novi Novak, ali za sad mi se dopada.

Link to comment
Share on other sites

Sve je iseceno i ovo je bilo za Dejvis Kup. Znaci pricao je o igracima iz ugla Dejvis Kupa.

 

Zato je pomenuo Gofana, Sapovalova, Feliksa.

 

Ali naravno da cemo traziti sublimirane poruke i onoga cega nema, kako bismo jelte dokazali neku kvazipoentu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...