Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Svaka cast.

 

Sa druge strane, decenija je pocela sa 2011, najboljom Djokovicevom sezonom u zivotu. Nije ovo dovoljno ubedljivo, kada bi se dodala samo 2010. stvari se dramaticno menjaju u Nadalovu korist - 3 slema, 3 mastersa, ukupno 7 titula, dok je Novak osvojio 2 titule, bez mastersa i slema.

 

Inace, da se prisetimo price od pre nekoliko godina kada sam vam napomenuo da ce i za Djokovica da se vade statistike koje mu odgovaraju i da ce i on da se hajpuje pa je bilo nikad nece zapadnjak priznati da je Srbin najbolji.

 

Evo ga sad, izvlacenje glupih statistika koje niko nece pominjati kad se zavrse karijere, osim Djokovicevih fanova, da bi se Djokovic promovisao u najboljeg igraca decenije.

 

Godinu dana pre njegog kraja, da dodam.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Svaka cast.

 

Sa druge strane, decenija je pocela sa 2011, najboljom Djokovicevom sezonom u zivotu. Nije ovo dovoljno ubedljivo, kada bi se dodala samo 2010. stvari se dramaticno menjaju u Nadalovu korist - 3 slema, 3 mastersa, ukupno 7 titula, dok je Novak osvojio 2 titule, bez mastersa i slema.

 

Inace, da se prisetimo price od pre nekoliko godina kada sam vam napomenuo da ce i za Djokovica da se vade statistike koje mu odgovaraju i da ce i on da se hajpuje pa je bilo nikad nece zapadnjak priznati da je Srbin najbolji.

 

Evo ga sad, izvlacenje glupih statistika koje niko nece pominjati kad se zavrse karijere, osim Djokovicevih fanova, da bi se Djokovic promovisao u najboljeg igraca decenije.

 

Godinu dana pre njegog kraja, da dodam.

Ovo je od 2010. 

Link to comment
Share on other sites

Decenija pocinje O do 9, Novakov najbolji period je od 2015 Wimbledone do 2016 Rolan Garos kada je zaokruzio sva 4 slema i skupio rekordni broj ATP poena.

2015 je napravio i rekord u zaradjenom novcu, 21 milion.

Jedini kiks te godine je poraz od Vavrinke u finalu Rolan Garosa. Da je i to osvojio, to bi bilo gotovo nemoguce dostici ikada, ali ziv covjek grijesi.

Kada je izgubio taj mec ja sam bio totalno sjeban.

Slijedece godine osvaja konacno Rolan Garos i onda opet pravi jedan neslavan rekord da se rekordnog broja poena ikada, dozivljava totalan pad, gubi broj jedan mjesto na kraju godine i u 2017 pada na 12 mjesto ATP liste.

Poslije toga ide gore dole, neke cudne odluke, tako da sada gdje je tu je, tesko moze da po broju slemova dodje do 20, ali vidjecemo, bez sumnje najbolji nas sportista svih vremena.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da ne postoji nulta godina, početak decenije, veka ili milenijuma je uvek sa godinom koja završava na jedan. Tako je na primer prva decenija,  prvog veka u prvom milenijuma počela prve godine anno domini, kad izbrojiš do deset zaključiš da je završila godine 10 anno domini. Ponoviš postupak jedno dvestotinjak puta i dobiješ tačan odgovor.

Nije neophodno biti lik sa moje profilne.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Decenija pocinje prvom godinom a zavrsava se desetom (nultom).

 

Konfuzija (mislim, konfuzija, lol) nastaje zbog toga sto se cesto prica o pedesetim, osamdesetim godinama itd. i onda ispada da se racuna od 0 do 9, a to nije tako.

 

Kako Ameri gledaju stvarno ne znam, sto se mene licno tice, anglo-saksonci mogu da diktiraju mnoge stvari i pravila, al' sto se tice merenja bilo cega, neka se sklone u stranu, pecinski ljudi su napredniji od njih u tom pogledu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zanimljivo. Ukoliko bi osvojio AO, mogao bi da napadne broj 1 vec tokom marta. Da li je ovo prijavljeno zbog toga (ako "kiksne" na AO), ili je mozda nakon prosle godine resio da nesto odigra pre kalifornijske pustinje da ne dodje tamo nespreman? Ako zaista bude igrao bas me zanima kako ce pristupiti mecevima (odradjivanje ili ce igrati bas ozbiljno).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Zanimljivo. Ukoliko bi osvojio AO, mogao bi da napadne broj 1 vec tokom marta. Da li je ovo prijavljeno zbog toga (ako "kiksne" na AO), ili je mozda nakon prosle godine resio da nesto odigra pre kalifornijske pustinje da ne dodje tamo nespreman? Ako zaista bude igrao bas me zanima kako ce pristupiti mecevima (odradjivanje ili ce igrati bas ozbiljno).

Mogao bi i sa osvojenim AO na prvo mesto

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...