Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Svetski "broj 1" je kazao da su mu rekordni bitni, ali ne bitniji od porodice.

 

"Da li je to bitnije od vremena koje provedem sa porodicom? Da li je bitnije od zdravlja ili nečeg sličnog? Ne, nije. Prolazim kroz proces i potpuno sam, stoprocentno, iskren i otvoren prema vama. O svemu sam pričao sa ženom, sa roditeljima i braćom, jer sam želeo da čujem šta oni misle. Trenutno se, privatno i profesionalno, nalazim u specifičnoj situaciji", kazao je Đoković za "CNBC" i dodao:

"Otac sam dva anđela i vreme koje provedem sa njima je posebno. Ne želim da protraćim to vreme i onda da se u nekom trenutku života osvrnem na prošlost i vidim da nisam bio tu tokom najbitnijih trenutaka njihovog odrastanja"
.

 

Ova izjava potvrdjuje da je dosao nespreman na US Open, tako da kao sto sam vec pre rekao, povreda nije u pitanju. To isticanje kako je otac je totalna patetika. Kao da niko drugi nije otac, Federer to nije nikada nesto posebno isticao, a decu vodi svuda sa sobom tako da mi je to suplja prica. 

Sta to znaci trenutno se privatno i profesionalno nalazim u specificnoj situaciji bez veze prica, kao i to da mu je porodica bitnija od rekorda. Kao da je u pitanju zivot i smrt, kao propustice nesto, tu su dadilje, kuvarice, spremacice... preseravanje tesko.

 

Mi se ovde sekiramo zbog poraza, a covek tezak 200 miliona ladno rece, ma zabole me :cigar: Dodje mi da kazem plati p.... p.... :capone:

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

To isticanje kako je otac je totalna patetika. Kao da niko drugi nije otac, Federer to nije nikada nesto posebno isticao, a decu vodi svuda sa sobom tako da mi je to suplja prica. 

Sta to znaci trenutno se privatno i profesionalno nalazim u specificnoj situaciji bez veze prica, kao i to da mu je porodica bitnija od rekorda. Kao da je u pitanju zivot i smrt, kao propustice nesto, tu su dadilje, kuvarice, spremacice... preseravanje tesko.

 

Mi se ovde sekiramo zbog poraza, a covek tezak 200 miliona ladno rece, ma zabole me :cigar: Dodje mi da kazem plati p.... p.... :capone:

Da l' si realno ovo napisao?

 

On zbog svoje težine u evrima nema pravo da oseti da mu je prioritet/želja da bleji s klincima, uspavljuje ih, uči da plivaju, voze bicikl. gledaju crtaće i slično, kad već zna da neće imati finansijskih problema zbog toga? Šta, neostvaren je i nauspešan lik pa mora da se dokazuje nekom sa strane? Svako te stvari doživljava i preživljava na svoj način, on ima pravo da izabere svoj, kao i bilo ko drugi na svetu.

 

Toma Momirović plaće za tobom. :classic_biggrin:

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Novak ne mora nikom ništa da dokazuje i naravno da ima pravo da organizuje svoj život onako kako želi. Ali, činjenica je da je manje posvećen tenisu u odnosu na RN i RF i to je razlog što su ova dvojica uspešnija od njega, iako je on bolji teniser od njih.

Meni lično je trebalo dosta vremena da to shvatim i prihvatim.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, Rafi jeste tenis prioritet jer nema decu.

 

Verujem I da je Mirki tenis prioritet pa je u fazonu, ti Rodzere igraj taj tenis, a ja cu čuvati decu i nemoj da me nerviraš. [emoji3]

 

Samo što ja ne mislim da je Novak manje posvećen, al ajde, neka bude da je tako, samo nemam blage veze zbog čega?

 

Samo bih podsetio ako je već argument da su uspešniji od njega, da je on mladji i da je kraće na turu tj na velikoj sceni i na vrhu. On je tek 2007 postao konkurentan u zavrsnici slemovima kad su Rafa i Fed uveliko imali po nekoliko osvojenih.

 

 

Naravno, ortak Amigo nastavlja sirotinjski da troluje. [emoji23]

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, harmonajzer said:

Novak ne mora nikom ništa da dokazuje i naravno da ima pravo da organizuje svoj život onako kako želi. Ali, činjenica je da je manje posvećen tenisu u odnosu na RN i RF i to je razlog što su ova dvojica uspešnija od njega, iako je on bolji teniser od njih.

Meni lično je trebalo dosta vremena da to shvatim i prihvatim.

 

Ja se sa ovim ne slazem - ja mislim da Feki nije posvecen tenisu dovoljno, ove godine su Novak i Rafa osvojili po dva GSa a Feki nista. Obzirom da je on najvise talentovan ocigledno je da nije posvecen valjda nije ni trenirao inace bi osvojio bar nesto ustvari vise od ove dvojice  🤔 🤣

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Federer jeste najtalentovaniji od velike trojke, ali ipak ga sustižu godine. Uprkos tome, iz svake njegove izjave vidi se želja da produži karijeru koliko god je to moguće. Isto važi i za Nadala.

Nasuprot njima, imamo čoveka koji je priznao da je u dva navrata razmišljao da završi karijeru. Prvi put tamo oko 2009-10, kada nikako nije uspevao da ozbiljnije ugrozi famozni dvojac i drugi put 2016., kada je bio na vrhuncu karijere.

 

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2019&mm=09&dd=13&nav_id=1591013

 

Ne znam koliko je verodostojno prenet ovaj intervju, ali izgleda da je ponovo "promenio ploču". Ponavljam, nemam ništa protiv njegovih životnih odluka, ali čini mi se

da je razapet između sopstvenih želja i mogućnosti i onoga što od njega očekuje najbliže okruženje.

Edited by harmonajzer
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, harmonajzer said:

Federer jeste najtalentovaniji od velike trojke, ali ipak ga sustižu godine. Uprkos tome, iz svake njegove izjave vidi se želja da produži karijeru koliko god je to moguće. Isto važi i za Nadala.

Nasuprot njima, imamo čoveka koji je priznao da je u dva navrata razmišljao da završi karijeru. Prvi put tamo oko 2009-10, kada nikako nije uspevao da ozbiljnije ugrozi famozni dvojac i drugi put 2016., kada je bio na vrhuncu karijere.

 

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2019&mm=09&dd=13&nav_id=1591013

 

Ne znam koliko je verodostojno prenet ovaj intervju, ali izgleda da je ponovo "promenio ploču". Ponavljam, nemam ništa protiv njegovih životnih odluka, ali čini mi se

da je razapet između sopstvenih želja i mogućnosti i onoga što od njega očekuje najbliže okruženje.

 

Ne vidim u celu je problem koliko god tih par recenica zvuce nekako cudno ovako izvucene iz  konteksta (nigde nisam videla taj kao itw ).

Feki oduvek prica da ce on igrati do dana kada Mirka bude rekla da je sada dosta, znaci njemu je definitivino najvaznije sta kaze Mirka - to nikom nije cudno.

Novak vec godinu dve prica da mu je cilj da obori sve rekorde, nisam nigde cula da je promenio plocu (naravno da ima pravo na to, njegov zivot uostalom, meni kao njegovom navijacu on nista nije duzan to je zasigurno) ali prica je uvek ista i ne vidim konflikt, pretpostavljam da ga i familija podrzava uostalom i to smo culi sa vise strana

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, harmonajzer said:

...

 

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2019&mm=09&dd=13&nav_id=1591013

 

Ne znam koliko je verodostojno prenet ovaj intervju, ali izgleda da je ponovo "promenio ploču". Ponavljam, nemam ništa protiv njegovih životnih odluka, ali čini mi se

da je razapet između sopstvenih želja i mogućnosti i onoga što od njega očekuje najbliže okruženje.

 

Pročitao sam članak, kaže NĐ:

"Otac sam dva anđela i vreme koje provedem sa njima je posebno. Ne želim da protraćim to vreme i onda da se u nekom trenutku života osvrnem na prošlost i vidim da nisam bio tu tokom najbitnijih trenutaka njihovog odrastanja".

 

Roditelji forumaši, slažete li se s ovom izjavom?

Nikako ne mogu da se stavim u poziciju NĐ-a, mnogo mi je lakše da zamislim Stefana sa recimo 20+ godina. Da l' će biti zahvalan što je ćale batalio tenis zbog njega?

Edited by stray_cat
Slova.
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, stray_cat said:

 

Pročitao sam članak, kaže NĐ:

"Otac sam dva anđela i vreme koje provedem sa njima je posebno. Ne želim da protraćim to vreme i onda da se u nekom trenutku života osvrnem na prošlost i vidim da nisam bio tu tokom najbitnijih trenutaka njihovog odrastanja".

 

Roditelji forumaši, slažete li se s ovom izjavom?

 

Apsolutno pretjeruje sa isticanjem svoje uloge roditelja. Obicni ljudi bi onda trebali prestati da idu na posao da ne bi sta propustili tokom odrastanja.

 

4 hours ago, stray_cat said:

Nikako ne mogu da se stavim u poziciju NĐ-a, mnogo mi je lakše da zamislim Stefana sa recimo 20+ godina. Da l' će biti zahvalan što je ćale batalio tenis zbog njega?

 

Ma kakvi, vise bi volio da kaze da mu je cale GOAT.  Ta deca svakako odrastaju nenormalno, pod specijalnim rezimom dece super bogatih i poznatih.

Oni se ne igraju na ulici sa klincima iz kraja, idu u privatne skole itd. To jednostavno ne moze drugacije.

 

Novak ima jos uvek priliku da to bude, zavisi samo od toga koliko je spreman da trenira i da se tome posveti. Njegov izbor naravno.

Neko ce pomisliti drugacije, ali ja sam 100% Novakov navijac i zelio bih da ostane u istoriji kao No1 svih vremena.

Link to comment
Share on other sites

 Da stavimo nek se nadje (12 septembar Novakov twiter)

 

"Sorry for keeping you guys in the dark these days. I‘m having a wonderful time with my family and actively working on my recovery so I can be ready for the Asian swing. My health is always top priority and as soon as I’m ready, I’ll be back. "

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ciao said:

Dajte original tog itwa - pa da diskutujemo eventualno

 

Cak ni u ove dve recenice bez pocetka i kraja ja ne vidim da on pominje da ce da batali tenis - ili ste vi paranoje ili provocirate u oba slucaja ova diskusija je besmislena

 

Niko ne kaže da će on da batali tenis. Radi se o tome da je pre par meseci pričao da mu je cilj da prestigne Federera, a sada šalje poruku da neće žrtvovati svoj privatni život zbog tenisa. Potpuno sam siguran da će nešto morati da žrtvuje od svog privatnog života, ako stvarno želi da osvoji još 4-5 GS.

Poenta cele priče je da sa Novakom nikad nisi siguran šta on zaista misli. Takođe, delim mišljenje koje su neki ovde već napisali, da fizički nije dovoljno spreman i da je to mogući razlog povrede ramena.

I da ne bude zabune, Novak Đoković je verovatno najbolji srpski sportista u istoriji i njegov sam veliki navijač od trenutka kada se pojavio na teniskoj sceni. Biće mi neopisivo žao, ako svoj ogromni potencijal ne iskoristi u potpunosti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...