Jump to content

NBA Draft potencijali, školski superstarovi, bastovi, spavači i ostali..


Bobby Shurda

Recommended Posts

Možda taj dodavački aspekt, ali ljudi zaboravljaju koliko je Kidd bio čvrst i pouzdan defanzivac, ovaj mi deluje sve suportno od toga. Baš deluje kao vašarski neozbiljan igrač. Opet, sada su možda takvi i u trendu (pogledati pod Trae Young), plus se i LaMelo dodatno kandiduje kao izrazito ružan primerak ljudske rase. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ma da, porede ga sa kiddom striktno u ofanzivi. na hajlajcima zaista izgleda uzbudljivo na nepostavljenim odbranama.

opet, to je jebeni novi zeland, čitam baš pre neki dan da je pre par godina ovaj mali rokas jakubaitis iz žalgirisa odvalio oba balla kada su pohodili litvu

 

ja bih jedino trejdapov'o za tog edwardsa, koji je isto pun potencijalnih problema ali se na kraju svi svode na bball iq i decision making kao posledicu toga

knicksi nemaju čime da trejduju osim da daju mitcha i pik 2021, što je bezveze ali da sam neka franšiza koja nema ni tako bednu budućnost, rizikovao bih da dam minesoti nekoga proverenog ko te neće odvesti nikuda - npr dao bih da sam karnišovas lavinea i 4. pik za prvi pik i uzeo edwardsa

 

mada to je baš va bank potez za nekoga ko je tek došao na poziciju gma

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, đubrivo. said:

 

ljudi idu tako daleko da ga zbog kreativnosti u asistiranju, tj rešenjima a i zbog visine porede sa kiddom. 

 

lonzo je dobar distributer ali nije nešto kreativan, dok opet lonzo fura super defanzivu a otvorene šuteve sada zabada u jakom procentu, što mi kod ovoga izgleda kao sci fi napredak 

 

takođe, pejstovao sam gore info o intervjuima, gde je izgleda malo lujka, pa se spekuliše da li namerno obara koeficijent inteligencije da ode u nyc ili je rođen dijabola. 

 

na kraju to nije previše sličnosti sa burazom osim tog sutera naivca iz kovačice 

@MrTwister

ti kao bleacherreport.com, smislenog igrača u sunse a knicksima lol knicks materijal 😞

Nije bila namjera da to bude lolknicks momenat vec mi djeluje kao nesto sto bi uradili ako bi on pao njima bez trade upa. Ne mislim da bi se i on zalio na tako nesto. To sto ja ne mislim da on nece biti igrac a vecini je u konsenzusu u top3 na mockovima, ja samo ne vjerujem previse u njega. Radije bi uzeo Hayesa na njihovom mjestu ako oce vec pleja al mi je malo nerealno da se to desi zbog vec jednog francuskog pleja kojeg su uzeli pa ne bi kroz isto prolazili dva puta 😄 

Ja iskreno nemam pojma sto ce oni ucinjeti, najrealnije mi je taj trejd pika za nesto sto izgleda ko win now potez. Npr Derozan ili nesto slicno. Mada Detroit i reunion Caseya i Derozana isto bi fino pao ako vec oce da swapuju pikove sa Spursima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Knicksi ako imaju Robinsona u bilo kakvim kombinacijama za trejd su luđi nego što se misli i treba im oduzeti A licencu.

 

Obrni okreni, meni je Avdija najintrigantnij talenat ovde. Dečko je među matorim čikama pokazao da zna košarku, dok su ovaj Hayes i slični baš neozbiljni i neizgrađeni naspram njega. Meni Hayes izgleda kao Dante Exum kad je ulazio u ligu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MrTwister said:


Ja iskreno nemam pojma sto ce oni ucinjeti, najrealnije mi je taj trejd pika za nesto sto izgleda ko win now potez. Npr Derozan ili nesto slicno.

 

misliš na knicks FO?

ne znam zaista zašto svi imaju takav trip. meni bi to bio info da je taj leon rose neviđena budala, kada nakon 20 godina posrtanja franšize uradiš upravo ono što ju je 5x dovelo do dna.

 

svi su ubeđeni kako će knicksi da trejduju za paula ili wbrooka ili da dajeu asete za lamela - a svi znaju da je 2021. draft prilika da se uzme zaista generacijski talenat a ne ovi wishful thinking likovi iz ove godine, što je praktično jedini put da napraviš neki tim ako nisi la lakers ili clippers ove godine

 

pri tome, rose je u poslednja 3 meseca pazario gomilu trenera koji su ime & prezime u usa za razvoj mladih igrača.

 

nije da imam naročito argumenata osim ovih trenera što su pazarili ali valjda želim da verujem da će se strpiti još ovu sezonu, pa da izaberu nekog baju ako silver dozvoli a da za godinu dana pročisti ovo što imaju sad.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

 

misliš na knicks FO?

ne znam zaista zašto svi imaju takav trip. meni bi to bio info da je taj leon rose neviđena budala, kada nakon 20 godina posrtanja franšize uradiš upravo ono što ju je 5x dovelo do dna.

 

svi su ubeđeni kako će knicksi da trejduju za paula ili wbrooka ili da dajeu asete za lamela - a svi znaju da je 2021. draft prilika da se uzme zaista generacijski talenat a ne ovi wishful thinking likovi iz ove godine, što je praktično jedini put da napraviš neki tim ako nisi la lakers ili clippers ove godine

 

pri tome, rose je u poslednja 3 meseca pazario gomilu trenera koji su ime & prezime u usa za razvoj mladih igrača.

 

nije da imam naročito argumenata osim ovih trenera što su pazarili ali valjda želim da verujem da će se strpiti još ovu sezonu, pa da izaberu nekog baju ako silver dozvoli a da za godinu dana pročisti ovo što imaju sad.

Sto se Balla tice, problem je tu bio od samog pocetka, ekipa je bila u problemima finansijskim, to je Lamelova familija/agencija ispeglala da bi ovaj mogao igrati, u medjuvremenu se povrijedio Aaron Brooks, zamjena nije dovodjena, ovaj igrao velike minute gubilo se 30-40 razlike pa je vecina tih highlightsa doslo u garbage time a ne u nekim utakmicama koje su se brojale ili igrale za nesto vise od njegove statistike. Ta ekipa jeste bila krs al ne toliko da on bude alfa i omega, ima nekih posjeda dje on nakon izgubljene lopte u ofsajdu ceka inbound dok je protivnicka ekipa u tranziciji. Mozda je meni zamagljena perspektiva zbog svog cirkusa oko familije al ne vjerujem da je ovaj iznad toga. Jokubaitis je isto onomad kad su bili u Litvaniji pospremio obojicu i dao im valjda 30 poena taj mec.

Avdija je prema nekim mojim izvorima skoro pa zavrsen u Cikagu sa 4 mjesta, bez ako ne dodje neka ponuda koja se ne odbija on je njihov pik. Bilo je cak i neke price sa Denverom tu, MPJ+ filleri za Lavinea no kapiram da je to nedovoljno i za jedne i za druge.

 

Ne znam da li ce to da urade al je takodje i pritisak na njima da naprave konkurentnu ekipu koja nece sluziti za jurenje top pika nakon par mjeseci sezone, ne moraju cak ni izboriti plejof no eto cisto da budu u trci za isti do kraja. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Chaos Is Me said:

Knicksi ako imaju Robinsona u bilo kakvim kombinacijama za trejd su luđi nego što se misli i treba im oduzeti A licencu.

 

Obrni okreni, meni je Avdija najintrigantnij talenat ovde. Dečko je među matorim čikama pokazao da zna košarku, dok su ovaj Hayes i slični baš neozbiljni i neizgrađeni naspram njega. Meni Hayes izgleda kao Dante Exum kad je ulazio u ligu.

 

Hayes je ozbiljno bolji suter od Exuma, bar po ovome sto sam ja video (a ipak ograda jer sam ga gledao mnogo mnogo manje od americkih koledz prospekata). Avdija i deluje kao siguran pik, ali neki potencijal veliki je tesko videti. Okongwu je recimo najintrigantniji meni od ovih sto se uglavnom motaju oko top6-7 - videli su svi sta znaci mobilan (a brz pre svega, za razliku od Goberta npr) centar sposoban da brani i napolju i unutra na primeru Bama i Miamia, a Onyeka je neuporedivo bolji weak-side i postup bloker od Bama cak i ovom trenutku, da ne pominjemo kad je ovaj izlazio sa koledza. Da grize finte, grize i svakako da je napolju slabiji sa kretnjom i pracenjem bekova, ali lateralnu brzinu ima i ostaje taj segment samo stvar njegovog voljnog momenta i kilometraze. Pominjali smo i ove igrace tipa Kire koji jeste pomalo tanak, ali je ludacki brz, bas ono John Wall iz Tuckya brz, tako da mi se cini da mozda ni u NBA trenutno nema brzeg igraca od njega, a ima vrlo pristojan sut zaista. Je li to dovoljno za neku jacu karijeru, ne znam, ali svakako da zavredjuje paznju. Terry isto, rekoh vec bas podseca na Traea i vec je ocenjen kao kosarkaski najinteligentniji (by far) igrac na ovom draftu, a to se bez greske u njegovoj igri i vidi. Ima neke neocekivane kvalitete uprkos fizickim limitima bas usled tog IQ-a - recimo odlican je na obrucu, defanzivno nije teski liability i fantastican je u pass disruptionu i vrlo korektno rotira i ceni kriticne tacke na kojima treba da se nadje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

 Pominjali smo i ove igrace tipa Kire koji jeste pomalo tanak, ali je ludacki brz, bas ono John Wall iz Tuckya brz, tako da mi se cini da mozda ni u NBA trenutno nema brzeg igraca od njega, a ima vrlo pristojan sut zaista. Je li to dovoljno za neku jacu karijeru, ne znam, ali svakako da zavredjuje paznju.

 

kažu brz k'o d'aron fox ali za razliku od njega ili moranta, nema taj famozni vertical, što direktno utiče na njega tako sitnog u finiširanju oko obruča

meni je svakako tarme zanimljiviji i prihvatljiviji od haliburtona, colea i ostalih

Link to comment
Share on other sites

Da, odraz mu nije bas impresivan. Meni se cini da je u pravoj liniji brzi sa loptom od Foxa, mada je to nemoguce dokazati posto nemamo Foxove podatke sa combinea pa nemamo sa cime da poredimo. Sut mu je bez dileme osetno bolji, a i ume dosta bolje sebi da napravi prostor za pull-up od De'Aarona kad je ulazio u ligu, tako da i on konja za trku imade. 

Link to comment
Share on other sites

Lamelo najopustenije pada do Pistonsa ili Niksa. Delom zbog toga sto im nisu potrebni plejevi, drugim delom je precenjen, a trecim zbog narusene reputacije porodice Bola i citavog cirkusa koji ide uz njih.

 

Edvards skoro pa sigurno u Minesotu

GS, ako bude draftovao, nece Bola sigurno.

Sarlot ima Rozira i Grahama (Trazice nekog visokog, prosle sezone su uzasno kuburili za nekim centrom, znaci Topin-Vajsmen)

Cikago-Avdija 1/1

Klivlend ima Sekstona i Garlanda, nece sigurno i trecu sezonu zaredom pleja. Mada je to idiotska fransiza, nista me ne bi cudilo od njih.

U Atlanti se pita Jang.

 

 

Link to comment
Share on other sites

lepo je što si danas izguglao nba draft 2020 ali puno toga si pogrešno skontao, npr šarlot, npr čikago (iako tu imaš šanse da zabodeš), npr klivlend

 

ovaj mancrush u traea, vidi sa internetom. ja nisam čuo da se trae pita i šta će da obuče sutra, to je njegova mama.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam s kojim pravom zaista, posto je uglavnom izgledao dosta lose tokom sezone. Bukvalno svaki segment igre mu je upitan u najmanju ruku, izuzev atletike i finisiranja na obrucu. Isti broj izgubljenih i asistencija, u nekim trenucima epska silovanja lopte, 29% za 3, vrlo slaba odbrana (narocito za takve fizikalije)... Mislim i ja da ce najvrv otici kao #1, ali je to splet razlicitih okolnosti, decko nicim nije pokazao da je nesporan prvi pik ili kakav generacijski talenat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da je Pokuševski dosta visoko na rugalicama gledao sam ga malo izgleda kao Porzingis koji ume da baci povratni pas uz ne baš lepu mehaniku šuta pa samim tim i diskutabilnu. Od ostalih naših očekujem i Petruševa dosta visoko rana druga runda možda čak i prva ostali mislim da neće ni biti draftovani. 

 

 

 

Ove god. sam preskočio da gledam igrače detaljnije i neke cele utakmice jer je apsurd kada je prošlo toliko vremena ali u ovo šturo gledanje prosečnog ljubitelja sporta ovaj Vassel izgleda kao neka potencijalna krađica. 

 

 

 

Što se tiče Lamelo priče mislim da mu se sve poklopilo neki nedefinisani draft uz ovu specifičnu situaciju da je 90% njih napravilo ogromnu pauzu, uz limitiran broj njih koje mogu trenutno zvati na te probe, a i timovima se poklopilo da njega ako neko bira visoko a ispostavi se kao verovatni fail uvek će moći da se vadi na koronu i ostalo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako bez znanja o trejdovima na vece drafta (kojih ce sogurno biti, a moj guess je da ce ih biti prilican broj), blagoizvoleo bih pretpostaviti da Ballchina ostaje do Di-Chrojta i da ce ga oni pokupiti ukoliko tako bude. 'Opasnost' da deknu Hayesa su prakticno samo Hornetsi pre Pistonsa i lako moze da se zbude da decko ostane do Knicksa gde je, imo, no-brainer. Cini se sve izvesnijim da Vassell moze ostati dostupan @ #10, a kako nisam neki narocit njegov fan, a Haliburton me plasi tek nesto manje od LaVarovog nacklija i dalje mi opcija trade-down deluje najpametnije pa onda lepo 1a-Terry 1b-LewisJr 2a-Achiuwa 2b-Bey (Tyler)

Link to comment
Share on other sites

Ja nešto više i nisam siguran da će da trejduje gsw iako svi to očekuju ovaj im je u suštini idealan fit jedino kada bi upakovali sa viginsom za nekog ekstra igrača samo ne znam ko će to da popushi. 

 

Što se Lamela tiče jesam napisao da zamrletine Detroit i Šarlot se izdvajaju ali mislim da ako dođe do Detroita znači da je opako zajebao na tim intervjuima i da ga ni oni neće uzeti e onda će uslediti vrhunskih 5 minuta na internet nebu 😁

 

Što se nekih trejdova tiče kladio bih se na Pelicanse #13 neki koktel paket sa Holidayom i Bruklin#19

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...