Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 minute ago, Stondisha said:

 

 

Evo ja ti na keca kažem da jeste, a problem je što ti na sve  ove zaposlene imaš ko zna koliko aktivista i ostalih šurnjaja pozapošljavanih po privremeno-povremenim poslovima, ugovor o delu...  al pravi problem je što su ti ljudi uglavnom nesposobni za bilo kakav realan posao, pa kad ih otpustiš velika je verovatnoća da će pocrkati od gladi.

 

Veruj mi posao mi je vezan za državnu administraciju, znam ih ko zlu paru.

E pa ok,to si vrvt u pravu...ja pricam za stalno zaposlene...vecina je tu od pre SNS

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zvezdarac said:

E pa ok,to si vrvt u pravu...ja pricam za stalno zaposlene...vecina je tu od pre SNS

 

I ja isto 🙂

 

nema vezee to sa pre i post sns erom, to je za sve vezano, ubacivano i zapošljavano metodom đuture. Ovi sad su obrnuli igricu, al sve to je upgrade ds/dss/g17 ekipe.

 

 

ove druge sam naveo jer se ne vode u tom tvom broju od 300k viška, jer tehnički iako  primaju platu, oni nisu u radnom odnosu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Aman, da li je toliko teško sabrati 2+2 ?

@Issey tvoje premise:

a. Spoljni faktor NIJE raspoložen da rizikuje sa ‘opozicijom’ (koja, kako stoji u svim izveštajima, ništa više od njega ne radi aktivno na promovisanju ideje i vrednosti EU)

b. Ne postoji način na koji se AV može legalno pobediti na izborima (da se ne ponavljamo)

c. Ne postoji kritična masa za bilo kakvu efikasnu & smislenu vanistitucionalnu akciju (a.k.a. Revolucija)

 

i šta nam se nameće kao zaključak?

 

Link to comment
Share on other sites

Ima još jedna stavka kada se priča o javnom sektoru, a to je da se u isti koš trpaju i državna preduzeća, administrativne službe, prosveta, zdravstvo i slično. Javljaju se i paradoksalne situacije, npr. da GSP ima nedovoljno vozača, ali ima previše onih koji prde u dalj po kancelarijama. Mislim da će @Eddard bolje znati da kaže od mene, ali čuo sam da u nekim zdravstvenim ustanovama, naročito u manjim mestima, nedostaju i pojedini specijalisti. Znam da je i opština na kojoj stanujem do 5. oktobra imala oko 170 službenika, a taj broj je pre deset godina bio negde oko 300, što je podosta. Isto tako, čitao sam pre nekoliko godina da je broj onih koji prde u dalj po opštinama, agencijama i ostalim službama za uhlebljavanje premašio broj zaposlenih iz doba SFRJ, kada je Beograd bio glavni grad zemlje od 22-23 miliona ljudi, a upotreba kompjutera je bila u povoju.

 

Znam da opozicija ne sme iz političkih razloga da kaže da to sve treba najuriti metlom, mada bi mogla da bude bar neka manja čistka. Ionako su u pitanju izdržavana lica, neka vrsta socijalnih slučajeva sa završenim sega-mega ili pravnim fakultetom, a to je ionako mrtav teret. Ti lezilebi ne bi mogli da se snađu kod privatnika, nemaju neko upotrebljivo znanje, ali s druge strane, ako se proširi sektor usluga, možda bi bilo mesta za njih ako se otvori još pekara, kladionica ili kafića jer ima bar nekih koji bi umeli da daju mušteriji kiflu ili da mu donesu pivo.

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovežem...

Da bi se ‘opozicija’ (koja, da budemo kristalno precizni i jasno, again, uživa svu moju podršku da aktivno radi na smeni pozicije, trenutno oličene u političkom talogu zvanom SNS) mogla s’pravom nazvati opozicijom - ona mora da pokaže želju, spremnost i znanje kako promeniti metodologiju pozicije. Odnosno, imho, ona bi trebalo da obznani jedan program (ne kako doći i preuzeti vlast) koji bi bio dijametralno suprotan od ovog ‘narodno/nacionalnog’ i smelo počne da ga razrađuje regardless of trenutnog biračkog i međunarodnog raspoloženja, ako zaista veruje u ono što (bi trebalo) da radi. 

Lično, mislim (ostavljam mogućnost da se varam) da oni svoj manjak znanja da tako nešto revolucionarno :wink2: odrade prekrivaju svim ovim očiglednim bahatostima vladajuće sekte. Men’s’čini da  ‘opozicija’ iskreno želi da se dokopa vlasti, što je neophodno/legitimno, ali n e d o v o lj n o (jer je se ne može, a neko bi dodao da ni ne treba, bez gore navedenog rada, dokopati). 

Edited by GlennGould
sp.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

 

Radi Google veoma dobro, a i ne treba ti kad vidiš da i na rumunskom stoji "brut". U pitanju su bruto plate. 

 

Što se ostalog dela tiče, slažem se da je u javnom sektoru previše zaposlenih džabalebaroša koji primaju platu ni za sta. Eto vidiš, jedna dobra ideja, otpusti tih 300k ljudi i preraspodeli te plate na 30k lekara, nastavnike, sudije, itd... Ok, nije ono što sam hteo, a to je ekonomski rast koji bi povećao priliv zdravog novca, ali ok. 

 

Samo... Shvataš zašto nijedna stranka to neće da uradi, a nijedna opoziciona da obeća? To znači pola miliona (sa supružnicima i punoletnom decom) glasača manje i isto toliko, pa i više, socijalnih slučajeva više. Isto toliko para manje za doprinose, porez, zdravstveno, itd, a veći troškovi. Znači, treba da se u nekoj meri to i odradi, ali to opet nije dugoročno rešenje jer i ti otpušteni ljudi moraju na kraju krajeva negde drugde da rade, inače su na teretu te iste države koja ih je otpustila. Znači opet dolazimo do privrede koja treba da raste i da otvara nova radna mesta... Kako? 

Druze, cim ti DJ lajkuje post, znaj da to nije dobro.

 

Ma oni vade pare..Kad je bilo npr smanjenjeplata, oni svoje botove postave na jacu funkciju i dobiju vecu platu..paim onda kao smanje itd...Uzimaju od njih 10% i onda na to jos dodas zapsolene..koji nemaju potrebu da rade...dodjes do neverovatne brojke para.

 

Ima love siugran sam , ali ne mozes sa ovom nasom opozicijom...vole da pljunu po DS-u itd..da je to neverovatno. Eto im sns sad jos 4 godine,neka uzivaju..kad sidje Isus, onda cemo mozda da menjamo..

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, GlennGould said:

Aman, da li je toliko teško sabrati 2+2 ?

@Issey tvoje premise:

a. Spoljni faktor NIJE raspoložen da rizikuje sa ‘opozicijom’ (koja, kako stoji u svim izveštajima, ništa više od njega ne radi aktivno na promovisanju ideje i vrednosti EU)

b. Ne postoji način na koji se AV može legalno pobediti na izborima (da se ne ponavljamo)

c. Ne postoji kritična masa za bilo kakvu efikasnu & smislenu vanistitucionalnu akciju (a.k.a. Revolucija)

 

i šta nam se nameće kao zaključak?

 

BOJKOT 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Pavaroti said:

Druze, cim ti DJ lajkuje post, znaj da to nije dobro.

Izvini, a šta tebe boli uvo čiji mi se postovi sviđaju?

 

Eto, dozvoljavam sebi da verujem lekaru koji zna svoj posao i zna kako funkcioniše zdravstvo, sa kojim sam lepo sarađivao i diskutovao na FB92 i čije analize poštujem jer je a) iz branše, b) razborit čovek i c) nema nikakav lični interes.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

Mislim da će @Eddard bolje znati da kaže od mene, ali čuo sam da u nekim zdravstvenim ustanovama, naročito u manjim mestima, nedostaju i pojedini specijalisti. 

 

Ne da nedostaju, nego uskoro neće po pojedinim mestima biti nekoga da uspava pacijente pred operaciju, moraće toljagama da daju anesteziju. 

 

Šalim se naravno, ali i to je problem koji je mnogo dublji i mnogo dugotrajniji od poslednjih par godina, posledica pogrešnog planiranja (ili bolje rečeno neplaniranja) zdravstvenog sistema, koji je po mnogo parametara paradoksalan. Tako na primer lekara u Srbiji nedostaje, a ne smeju da se zapošljavaju (beše važi još ona zabrana u javnom sektoru?), ne mogu da se zapošljavaju jer nema para da im se daju plate. Osim naravno onih koji dođu preko veze i za koje ne važi zakon i ima para. 

 

Pokušava se taj problem nedostatka rešiti volonterskim specijalizacijama od pre par godina (čini mi se 2012/13 je počelo sa tim, nisam siguran), što je samo po sebi nonsens i ima svrhu da proizvede titule, a ne kvalifikovane specijaliste, po cenu nula dinara (čak štaviše, mislim da volonteri sami plaćaju neku sumu po semestru), što ne može na dobro da izađe. Problem nedostatka lekara, pogotovo specijalista nije nov i ne bi čak bio rešen ni da jedan jedini lekar nije napustio Srbiju. To je problem koji ima veliki broj zemalja i na njega će srpsko zdravstvo tek da naiđe u punom zamahu. 

 

Po meni je problem užasno teško rešiti kad imaš protiv sebe jednu Nemačku kojoj fali na desetine hiljada lekara. A zna se šta ona nudi. Ono što Srbija nudi za sada je samo nostalgija. Za veće plate nema para. A da su samo plate problem, to bi još bila pesma, to je samo vrh ledenog brega. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Eddard said:

 

Ne da nedostaju, nego uskoro neće po pojedinim mestima biti nekoga da uspava pacijente pred operaciju, moraće toljagama da daju anesteziju. 

 

Šalim se naravno, ali i to je problem koji je mnogo dublji i mnogo dugotrajniji od poslednjih par godina, posledica pogrešnog planiranja (ili bolje rečeno neplaniranja) zdravstvenog sistema, koji je po mnogo parametara paradoksalan. Tako na primer lekara u Srbiji nedostaje, a ne smeju da se zapošljavaju (beše važi još ona zabrana u javnom sektoru?), ne mogu da se zapošljavaju jer nema para da im se daju plate. Osim naravno onih koji dođu preko veze i za koje ne važi zakon i ima para. 

 

Pokušava se taj problem nedostatka rešiti volonterskim specijalizacijama od pre par godina (čini mi se 2012/13 je počelo sa tim, nisam siguran), što je samo po sebi nonsens i ima svrhu da proizvede titule, a ne kvalifikovane specijaliste, po cenu nula dinara (čak štaviše, mislim da volonteri sami plaćaju neku sumu po semestru), što ne može na dobro da izađe. Problem nedostatka lekara, pogotovo specijalista nije nov i ne bi čak bio rešen ni da jedan jedini lekar nije napustio Srbiju. To je problem koji ima veliki broj zemalja i na njega će srpsko zdravstvo tek da naiđe u punom zamahu. 

 

Po meni je problem užasno teško rešiti kad imaš protiv sebe jednu Nemačku kojoj fali na desetine hiljada lekara. A zna se šta ona nudi. Ono što Srbija nudi za sada je samo nostalgija. Za veće plate nema para. A da su samo plate problem, to bi još bila pesma, to je samo vrh ledenog brega. 

U KCS su koliko sam bar ja cuo od pojededinih lekara najveci probem su anesteziolozi,vrhunski specijalisti barem u Bg nisu toliki problem(dosta njih pored drzavnog rade i privatno,plus na fakultetima) pa ne idu preko u tolikom broju

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GlennGould said:

Da se nadovežem...

Da bi se ‘opozicija’ (koja, da budemo kristalno precizni i jasno, again, uživa svu moju podršku da aktivno radi na smeni pozicije, trenutno oličene u političkom talogu zvanom SNS) mogla s’pravom nazvati opozicijom - ona mora da pokaže želju, spremnost i znanje kako promeniti metodologiju pozicije. Odnosno, imho, ona bi trebalo da obznani jedan program (ne kako doći i preuzeti vlast) koji bi bio dijametralno suprotan od ovog ‘narodno/nacionalnog’ i smelo počne da ga razrađuje regardless of trenutnog biračkog i međunarodnog raspoloženja, ako zaista veruje u ono što (bi trebalo) da radi. 

Lično, mislim (ostavljam mogućnost da se varam) da oni svoj manjak znanja da tako nešto revolucionarno :wink2: odrade prekrivaju svim ovim očiglednim bahatostima vladajuće sekte. Men’s’čini da  ‘opozicija’ iskreno želi da se dokopa vlasti, što je neophodno/legitimno, ali n e d o v o lj n o (jer je se ne može, a neko bi dodao da ni ne treba, bez gore navedenog rada, dokopati). 

 

Nema od toga nista.

 

Prvo, bilo kakva opozicija ne moze da uradi nista u uslovima prikrivene diktature. Mediji na kome se moze cuti samo sta predsednik SNS i ostali poltroni misle, da je SNS opozicija koja se bori protiv Djilasove i Jeremiceve vlade u senci, pa raznorazni batinasi koji formalno nemaju nikakve veze sa SNS bandom, ali u sustini su poslati da zastrasuju sve koji misle i govore drugacije (pogotovo u malim sredinama), pa gomila glasaca koja je tu jer im je obezbedjen posao, pa oni koji se nadaju poslu, pa oni koji se kupe za 1000 dinara i kilo secera.

 

Nije li malo cudno da se smatra da je biracko telo konzervativno, da je izrazito nacionalno orijentisano, da je ogromno neslaganje sa mogucim priznanjem nezavisnosti KiM i da, sa druge strane Dveri imaju 3 do 5% (nikada sami nisu imali ni 5%), a SNS je stalno na 50%?

 

Drugo, nema nikakvih sansi da program koji bude insistirao na "suocavanju sa vlastitim greskama" skupi vise od 20% i na postenim izborima. Ogroman broj bivsih DS glasaca koji su glasali za Tadica u drugom krugu su Krstic style biraci, "Vucic je dobar, on nas priblizava EU, a i mi imamo neku korist od svega". A sve zajedno, DS biraca ima najvise oko 55% - 60% i sa tim prosto ne moze nista da se uradi.

 

Jedini put je da se postavi pitanje ostanak Sarumana i orkova ili njihov odlazak gde bi i oni koji smatraju da Vucic prodaje Kosovo glasali isto sa onima koji smatraju da Vucic krsi sve civilizacijske vrednosti.

 

U normalnim uslovima niko ne bi ni stapom dirnuo Dveri i slicne partije, ali ovo je vreme u kojem Saruman navodi da ce se "do kraja zivota boriti da se na vlasti dolazi preko izbora", sto znaci da je njihov cilj da se ne micu sa vlasti do vodjine smrti. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GlennGould said:

Aman, da li je toliko teško sabrati 2+2 ?

@Issey tvoje premise:

a. Spoljni faktor NIJE raspoložen da rizikuje sa ‘opozicijom’ (koja, kako stoji u svim izveštajima, ništa više od njega ne radi aktivno na promovisanju ideje i vrednosti EU)

b. Ne postoji način na koji se AV može legalno pobediti na izborima (da se ne ponavljamo)

c. Ne postoji kritična masa za bilo kakvu efikasnu & smislenu vanistitucionalnu akciju (a.k.a. Revolucija)

 

i šta nam se nameće kao zaključak?

 

 

B) Isto kao kad bi rekao da nema sanse da polozis ispit dok mesecima blejiš po kraju i cirkaš pivo. I realno nisi ništa pogrešno rekao iz te perspektive.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Darth Bane said:

Pa nije ruzno pitanje ali evo - revidiracu pitanje i postavicu sledece : koliko bi SNS i SPS dobili ako bi se odrzali fer i posteni izbori? 

 

SPS bi bio tu negdje 7-9%, SNS bi se borio za cenzus. Ovdje mora biti jasno da je SNS ad-hoc stranka sa samo jednim zadatkom, da rijesi pitanje Kosova i da se u medjuvremenu sto vise nakradu. Zato i odugovlace sa ovim prvim. Nema tu neke promisljenije i dugorocne politike. To je jednostavne sklepano bez ikakve veze od radikalskog sljama i otpada iz DSa. Pa samo u ovom trenutku Rasim, Dacic, Krkobabic, Palma i Karic zajedno imaju oko 50 poslanika. Bez njih, trenutno, sada Vucic nema Vladu, nema ni vecinu, a sam sad drzi 90% vlasti, drzi sve u Srbiji.

 

Bili fer i posteni izbori ili ne, ovo ne moze jos dugo potrajati, a bojkot izbora ce ih jos dodatno gurnuti ka ivici WC solje u kojoj im i jeste mjesto. Vidjet cemo jos ko ce biti taj i kada ce im povuci vodu da konacno odu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je i dalje najvece razocrenje na politickoj sceni DS....

Od gubitka vlasti i odlaska u opoziciju imali su vremena da preispitaju svoju politiku,personalna resenja i greske koje su pravili...

Mogli su za ovih sedam godina da sastave jasan politicki program koji bi bio alternativa ovome sto radi SNS...

Kao takvi mogli su da budu jezgro oko koga bi se okupile stranke levog i desnog centra i manjina...

Bili bi opcija koja bi mogla da pridobije simpatije pre svega EU i bude legitimna alternativa SNS...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Atreid said:

 

SPS bi bio tu negdje 7-9%, SNS bi se borio za cenzus. Ovdje mora biti jasno da je SNS ad-hoc stranka sa samo jednim zadatkom, da rijesi pitanje Kosova i da se u medjuvremenu sto vise nakradu. Zato i odugovlace sa ovim prvim. Nema tu neke promisljenije i dugorocne politike. To je jednostavne sklepano bez ikakve veze od radikalskog sljama i otpada iz DSa. Pa samo u ovom trenutku Rasim, Dacic, Krkobabic, Palma i Karic zajedno imaju oko 50 poslanika. Bez njih, trenutno, sada Vucic nema Vladu, nema ni vecinu, a sam sad drzi 90% vlasti, drzi sve u Srbiji.

 

Bili fer i posteni izbori ili ne, ovo ne moze jos dugo potrajati, a bojkot izbora ce ih jos dodatno gurnuti ka ivici WC solje u kojoj im i jeste mjesto. Vidjet cemo jos ko ce biti taj i kada ce im povuci vodu da konacno odu.

Nema ta matematika logike,neko mora da uzme radikalskih 1M glasova,ako to ne bude SNS bice SPS.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

Nema ta matematika logike,neko mora da uzme radikalskih 1M glasova,ako to ne bude SNS bice SPS.

 

Pa to ti je taj milion glasova: - SPS 600 000, SNS 300 000, Sateliti 100 000 glasova. Eto, i tu dilemu sam ti rjesio.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

Nema ta matematika logike,neko mora da uzme radikalskih 1M glasova,ako to ne bude SNS bice SPS.

 

Nema tu nikakve matematike, čovek se nalupetao i ostao živ. AV i Toma od 2003 se ne spustaju ispod miliona, a obojica su prelazili 2 miliona u razlicitim trenutcima. To je 17 godina kontinuiteta. To je najstabilnije biracko telo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vredni mrav said:

 

Nema tu nikakve matematike, čovek se nalupetao i ostao živ. AV i Toma od 2003 se ne spustaju ispod miliona, a obojica su prelazili 2 miliona u razlicitim trenutcima. To je 17 godina kontinuiteta. To je najstabilnije biracko telo.

Pa svako ima pravo na svoje misljenje,mislim da je Atreid samo previse optimistican...jednostavno biracko telo je kod nas takvo da ce AV i slicni uvek imati mnogo veci potencijal...cak i da AV padne pa trebace jedno godinu maskimalno dve godine da se pojavi neki novi AV sa preko 1M glasova posto ce nas narod vecinom kada padne AV ocekivati plate preko 1000e i slicno i naravno za tu neispunjenu ambiciju ce im biti kriv SZS a ne oni sami

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Vredni mrav said:

 

Nema tu nikakve matematike, čovek se nalupetao i ostao živ. AV i Toma od 2003 se ne spustaju ispod miliona, a obojica su prelazili 2 miliona u razlicitim trenutcima. To je 17 godina kontinuiteta. To je najstabilnije biracko telo.

 

Pa, ni Kostunica, ni Tadic, se nisu spustali ispod 2 miliona od 2000. do 2012. godina, i to u tom periodu tih dva miliona uvijek je bilo vise od radikalsko-espesovskih 2 miliona, redovno su ih cijepali, a Djilas u Beogradu rasturao Vucica, ni jednom na beogradskim izborima ga Vucic nije dobio. Na kraju je morao da za pare kupi Vesica da bi ovog smjenili.

 

Stvari se mjenjaju, ja ti rekoh da je SNS ad-hoc stranka sa dva zadatka, da prizna Kosovo i da se glavesine sto vise nakradu, i to je to. Pri tome sastavljena od radikalskog i DSovskog otpada. Sta mislis da kad padnu sa vlasti da nece biti razocaranih? Da nece pobjeci u apstinenciju? Da nece biti krivicnih prijava, zatvora i slicno za ovoliki lopovluk? Da strvinari od Milice Zavetnice, raznih Obraza, Livijatana, Mise Vacica, Seselja i slicnih nece tu lesinu krenuti da razvlace? Pa taj SNS ce proci gore nego DS, a vidi gdje je DS danas.

 

Nije to tijelo toliko stabilno ni iz bliza kako se misli. Nema tu vise tog kohezivnog elementa, jedan se tu nakrao, drugi nije, vec botuje okolo za sendvic i flasicu vode i tako omogucava ovom prvom da krade. Dosta tog najnizeg sloja ode vani. Ovdje vlada misljenje da samo ljudi sa fakultetima idu vani, naprotiv, najvise odlazi neobrazovana radna snaga, pa ovaj sto botuje za bajati sendvic gleda svog komsiju na fejsbuku kako ovaj u Njemackoj za pristojne pare, radi pristojan posao.

 

Nisam ja previse optimistican, vec mozda i previse pesimisticam u procijeni oko govana sto se zovu SNS. U svakom slucaju, nece oni jos dugo. Samo gledaj.

Edited by Atreid
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Atreid said:

 

Pa, ni Kostunica, ni Tadic, se nisu spustali ispod 2 miliona od 2000. do 2012. godina, i to u tom periodu tih dva miliona uvijek je bilo vise od radikalsko-espesovskih 2 miliona, redovno su ih cijepali, a Djilas u Beogradu rasturao Vucica, ni jednom na beogradskim izborima ga Vucic nije dobio. Na kraju je morao da za pare kupi Vesica da bi ovog smjenili.

 

Stvari se mjenjaju, ja ti rekoh da je SNS ad-hoc stranka sa dva zadatka, da prizna Kosovo i da se glavesine sto vise nakradu, i to je to. Pri tome sastavljena od radikalskog i DSovskog otpada. Sta mislis da kad padnu sa vlasti da nece biti razocaranih? Da nece pobjeci u apstinenciju? Da nece biti krivicnih prijava, zatvora i slicno za ovoliki lopovluk? Da strvinari od Milice Zavetnice, raznih Obraza, Livijatana, Mise Vacica, Seselja i slicnih nece tu lesinu krenuti da razvlace? Pa taj SNS ce proci gore nego DS, a vidi gdje je DS danas.

 

Nije to tijelo toliko stabilno ni iz bliza kako se misli. Nema tu vise tog kohezivnog elementa, jedan se tu nakrao, drugi nije, vec botuje okolo za sendvic i flasicu vode i tako omogucava ovom prvom da krade. Dosta tog najnizeg sloja ode vani. Ovdje vlada misljenje da samo ljudi sa fakultetima idu vani, naprotiv, najvise odlazi neobrazovana radna snaga, pa ovaj sto botuje za bajati sendvic gleda svog komsiju na fejsbuku kako ovaj u Njemackoj za pristojne pare, radi pristojan posao.

 

Nisam ja previse optimistican, vec mozda i previse pesimisticam u procijeni oko govana sto se zovu SNS. U svakom slucaju, nece oni jos dugo. Samo gledaj.

Stavljas u isti kos politiku Kostunice i Tadica?Meni je licno Kostunica posle 2003 vise taj radikalsko-esepesovski tabor nego nego ovaj drugi...a 2008 SPS,DSS i SRS su imali vecinu samo sto je SPS otisao sa DS

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Atreid said:

Da nece biti krivicnih prijava, zatvora i slicno za ovoliki lopovluk?

 

Evo živi bili pa videli - neće. Vrani vrani oči ne vadi. U Srbiji niko u poslednjih 30 godina nije odgovarao za državni lopovluk, neće ni ovi. Baš zato što će ih naslediti oni koji su već tu bili.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...