Jump to content

Vox Populi - Vox Dei

Recommended Posts

U normalnin drzavama je nezamisliv revansizam, pretnje polticarima, dobacivanja na ulici... U ovoj fekalisanoj drzavi je to pozeljno. Da je Milosevic 5. oktobra bio obesen kao Musolini ili ucmekan kao Cauesku, bilo bi malko drugacije. Umesto toga docekali smo da dvadeset godina kasnije gledamo seriju koja je kod mnogih idiota izazvala simpatije za tu familju ubica. Skoro da ce covek zaplace nad istinskom ljubavi bracnog para, nad tuznom sudbinom koju im zla nova vlast priprema, umesto da ga puste da se igra sa unukom Markom. 

Rodjeni brat mog skolskog druga se zatekao na Kosovu kao redovan vojnik za vreme rata. Decko je nestao, nema ga. Kao da nikada nije ni postojao. Majka umrla od tuge. Koliko takvih zivota je taj zlocinac unistio...

Čeda... Problem sto mu se dobacuje, preti... Koju to stvar za koju se kao zalagao nije pogazio. Da li je na svom primeru pokazao kako izgleda to reformisano drustvo, drustvo gde nema pljacke, neodgovornosti, bahatosti, nepostovanja institucija... Braniocima lika Čedomirovom ne smeta nista jer je sve to izmisljotina. Jebes Fidelinku, jebes Silerovu, jebes sto je najzasticeniji covek u Srbiji ubijen kao pas ma najzasticenijem mestu u Srbiji dok se ovaj smucao po Italiji valjda, jebes slizavanje sa Vucicem  i kampovanje na Pinku.... Jebes sve to, Čeda je za priznanje Kosova. Hrabar je u picku materinu. Sve mu oprastamo. A i pocasni je gradjanin prestonice drzave u kojoj se vodeci politicar izvinjava jer su deca dobila srpske cokolade, pocasni gradjanin drzave u kojoj koljac ispija kahvu sa predsednikom, drzave kojom dvadeset godina na vlasti cirkulisu dva zlikovca... 

Pa kad mu sve oprastaju, sto ne glasase za njega. Gde nestadose glasovi, zasto ih nema. Cime je Čeda kao personifikacija ispravne buducnosti Srbije zasluzio da ima tolicko glasova. Zbog Kosova ili su ga i oni koji su verovali u njegove ideje procitali i shvatili da je najobicnija protuva koja se obogatila prodajuci muda za bubrege.

• Like 14
14 hours ago, JohnnyDragon said:

Ti si skroz omašio.

Pročitaj šta sam ja napisao, i kako sam pokrenuo diskusiju.

Hajde molim te , ne budi lenj, pa mi poveži tvoje postove sa mojim komentarom.

Ok,ti si okačio snimak kako šutira autmobil, no ja sam - i zbog tog posta i zbog svih prethodnih na tu temu - želeo da skrenem pažnju no to šta je kontekst tog događaja, a on nije "pijani narkoman razbija izloge" nego "fašistička banda napada čoveka koji je najprominentniji (barem u očime najšire javnosti) ideološki protivnik "opštenarodne" stvari". To je očigledno razbesnelo ljude i odmah je, refleksno, iz pričuve iznesen kompletan toalteoidni asortiman (identičan onome koji su koštuniodni zločinci uporebljavali protiv Zorana Đinđića, "mafijaški obračun" itd...), što je imožda i najbolje dokaz (možda čak i istorijske) relevantnosti Čedomira Jovanovića.

2 hours ago, Liska Manjina said:

Ajde ti meni dokaži da je Vučić šurovao sa Veljom Nevoljom!

Pa ja ne tvrdim da je Vučić šurovao sa Veljnom Nevoljom, niti bih, kada bi mu fašisti dolazili pod prozor i napadali njega i njegovu porodicu (eksplicitno govoreći zbog čega - opet kažem, nije da mi ne znam zbog čega fašisti napadaju Čedu, oni to uvek sami kažu) to odobravao i nazivao "borbom oko podele plena".

I opet te pitam kako je moguće da imamo snimke Čedinog divljanja a nemamo snimke "napada" crnokošuljaša!?

(Hajde da se i ja malo poigram sa ovom vrstom logike)

Da, to je zanimljivo pitanje. Zaista, kako to da imamo snimke kako pijani u Čeda udara u automobil a nemamo snimke kako fašisti napadaju Čedu, nemamo snimke tuče i nemamo snimak toga kako on lomi izlog? Zvuči suludo, ali zgleda skoro kao da su toaletoidi objavili snimke koje Čedu prikazuje u najgorem svetlu a nisu snimke koji bi mogli izazvati dozu simpatije prema njema, a pride otkriti i počinioce?

Ako su mu dva klipana dobacila na ulici da je govno to ne može baš opravdati onakve ispade.

NIsu mu 2 klipana dobacila na ulici nego mu višestruko osuđeni "navijači" tendenciozno dolaze na kuću da mu matretiraju porodicu, zbog čega je samo prošle nedelje 3 puta zvao policiju.

Šurovao je Čedomir sa opasnom ekipom iz Surčina, a sad je opasna ekipa iz bloka 21. Postoje snimci gde Čeda dolazi u posetu Spasojeviću u CZ, postoje svedočanstva čuvara iz zatvora. Hoćeš reći da svi oni lažu i da su sve svi ustremili protiv sirotog

Ta konkretna toaletoidna mema je dobila i sudski epilog - u kojem su odbačenne prijave protiv Čede.

• Like 1
19 minutes ago, bohumilo said:

kada bi mu fašisti dolazili pod prozor i napadali njega i njegovu porodicu (eksplicitno govoreći zbog čega - opet kažem, nije da mi ne znam zbog čega fašisti napadaju Čedu

Imaš li ti kakav dokaz za to? Tvoja analogija! Imamo snimke kako pijan pravi pičvajz, a nemamo nikakav dokaz da ga je neko napao. Imamo dokaze da poseduje više nekretnina na ekskluzivnim lokacijama u BGu, ali nemamo pojma kako je iste stekao.

Nisi mi odgovorio kako je moguće da se jedan disident obogati u državi koja ga "progoni". Koliko znam neisplaćivanje zarada i doprinosa zaposlenim je krivično delo, ali ne vidim da je Čedomir procesuiran, čak sudije ne rešavaju predmete po privatnim tužbama zbog neisplaćenih zarada. Kako je to moguće? Kako je moguće da predmet zbog prebijanja čoveka u njegovom prostoru sedi u fioci tužilaštva? Kako je moguće da u tom istom predmetu tužilaštvo nije podnelo krivičnu prijavu već je žrtva morala to da radi? Kako je moguće da neko slupa izlog, potom razbije privatni automobil, pa na kraju i policijski automobil, a na kraju prođe bez krivične prijave. Aparthejd, majku mu.

Čedomira su možda i napali (vređali mandrili sa tribine), ali je i dalje činjenica da je on zaštićeniji od belog medveda i da se obogatio na račun države Srbije. Pravi primer disidenta i revolucionara. 

Kakav sudski epilog? Ko je podneo prijavu i ko je odlučivao po istoj? Zašto Ružica Đinđić ne želi da vidi tu spodobu u svojoj blizini? 

• Like 4
4 hours ago, Liska Manjina said:

Imaš li ti kakav dokaz za to?

Pa imam, recimo, to da su 3 puta u nedelji zvali policiju i prijavljivali da im je ispred stana čopor lica "od ranije poznatih policiji" (između ostalog i zbog napada na tu istu porodicu) koji nasrće i uznemirava te ljude, koji se tajnim znacima sporazumevaju kada i kako mogu da šmugnu u garažu ili iz zgrade a da ih fašovani ne primete. Takođe imam snimke Čede neposredno nakon incidenta i svedočenje njega i njegove žene u danima posle, imam direktora policije koji je potvrdio o kojim "navijačima" se tu radilo itd, (takođe znam od ranije u kakvim uslovima živi ta porodica zbod straha od fašističkog nasilja) tako da mogu da stvorim prilično jasnu sliku šta je tu moglo da se desi (sitni detalji nisu ni bitni), fašovani sigurno nisu došli tu da piju sok i igraju šah sa Čedom.

4 hours ago, Liska Manjina said:

Nisi mi odgovorio kako je moguće da se jedan disident obogati u državi koja ga "progoni". Koliko znam neisplaćivanje zarada i doprinosa zaposlenim je krivično delo, ali ne vidim da je Čedomir procesuiran, čak sudije ne rešavaju predmete po privatnim tužbama zbog neisplaćenih zarada. Kako je to moguće? Kako je moguće da predmet zbog prebijanja čoveka u njegovom prostoru sedi u fioci tužilaštva? Kako je moguće da u tom istom predmetu tužilaštvo nije podnelo krivičnu prijavu već je žrtva morala to da radi? Kako je moguće da neko slupa izlog, potom razbije privatni automobil, pa na kraju i policijski automobil, a na kraju prođe bez krivične prijave. Aparthejd, majku mu.

Ne znam ko kaže da ga država progoni, ne znam ni o kakvom aparthejdu govoriš. Takođe, opet kažem, ne znam ni da li je ni koliko je bogat, da li je učestvovao u nelegalnim radnjama, ne znam kako pred (inače ekspeditivnim) srpskim sudstvom stoji bilo koji postupak u kome on učestvuje i slično, to me uopte ne interesuje. Svakako smatram da treba da odgovara ako je za bilo šta kriv, ali takođe ne verujem bilo šta o tome što si ti ovde napisao, jer prosto nakon trabunjanja o deljenju plena sa hijenama, uzvikivanja "Šilerova!!!!!!!!!!!!" (kao Ceca u onoj emisiji na Pinku), o posetama Spasojeviću zatvoru i slično dužan sam da sve to što pišeš otpilim kao meme iz udbaške štampe u kojoj se laže čak i u vremenskoj prognozi...

Edited by bohumilo
  • Like 1

Verovati u 2021-oj da je Chadda hrabri opozicionar i okoreli oponent srpskom mejnstrimu je kao verovati u deda mraza. Ovaj hrabri disident i žrtva političkog aparthejda inače živi baš u 21-om bloku i to u najnoviijoj, najskupljoj i najmodernijoj zgradi u kvartu (vazdušnom linijom ni 50 metara od prvog brata Srbije inače). Opšte je poznato da je 21. blok već decenijama stecište najgoreg šljama sa severne tribine (a znamo kakve "vrednosti" ta tribina zastupa) od kojih su mnogi prvoborci avanzovali u ozbiljnije šeme od puke ulične preprodaje narkotika i batinanja. Naravno, Chaddina hrabrost prevazilazi ljudske i holivudske granice pa se nastanio baš tu - mečki na rupu, kako bi junački iz neposredne blizine prkosio zadrtim fašistima i sa balkona pametne zgrade i pod ličnim obezbeđenjem davao plebsu i svom impozantnom biračkom telu od 400 duša nadu u bolju i evropsku budućnost. Imajući u vidu epsku hrabrost našeg junaka ne čudi kako baš na tv pink a i u sns postajama prkosi nepravednom sistemu, naš hrabri junak zmiju udara direktno među oči, takav je on, herkulovski hrabar i nepovratno zadojen slobodarskim idejama i vladavinom prava.

Btw, nadam se da će svako ko maltretira drugog na odgovarajući način biti procesuiran.

A da se vratim samo na famoznu Šilerovu, kad je već pominjete. Da li iko na ovom svetu može da mi objasni motivaciju i logiku za rušenje do temelja po najurgentnijem mogućem postupku zgrade koja je sadržala corpora delicti najozbiljnijih krivičnih dela? 

• Like 5
  • Thanks 2
23 hours ago, Doc Holiday said:

Pa upravo je sam Cheda ( i ne samo on nego i Draskovic i Chanak i mnogi drugi ) pogazio sve ono protiv cega se kao eto borio...    I zar treba da ga postujemo zato sto je eto on "uhapsio "  SMrada  ,  a sad se prodao za pitaj boga za sta upravo onom koji je bio jedan od glasnogovornika 90ih ... 
  Zasto ?  kao zato sto ce na kraju ipak da preda Kosovo ?  Kao zato sto nas  vodi u EU (  nikad dalje od EU nismo bili od 2000te )

zar sam ja rekla da bi trebalo da ga postujete? zasto bih apelovala da se postuje neki politicar posebno ne ovde gde su glavni izvori informacija o cedi upravo oni tabloidi kojima se korisnici podsmevaju a kada je u pitanju ceda tada se te informacije o njemu gutaju

i one postaju nesto relevantno skoro pa za udzbenik

Ko je plasirao najogavnije informacije o Djindjicu i stvorio klimu da je Atentat nesto pozeljno? Pa te sluzbe i njihovi tabloidi.

Ko je posle Atentata progonio Cedu i `nosace kovcega`? Iste sluzbe i njihove novine, njihovi reporteri i `novinari`

Ceda nije pogazio kao sto kazes to za sta se zalagao, vec je samo uvideo da to vise nema smisla. Glasovi su to pokazali.

Nikada njegova politika nije imala pristalice, tj. imala ih je zanemarljivo malo, a sada ispada kako je zamalo cela srbija bas cedinu politiku vodila no medjutim on se naprasno oteo kontroli i izneverio Srbiju :lol_2:Sada kao i oduvek, srbija vapi za liberalnom demokratijom

dok prebogati Ceda mlati po kaficima i destinacijama...sta ce jadna Srbija nego da ga napada, ipak su iznevereni ljudi koji su bas krenuli da se normalizuju a ceda ih zaustavio u tom razvoju ka normali :lol_2: (meni je iskreno smesno, ne zamerite)

Ceda je imao jedan neresiv problem u svojoj politickoj karijeri a to je da ne ide niz dlaku narodu, znate kom narodu? Onom koji aplaudira svemu suprotnom od cedine politike, a to je skoro pa ceo narod. Nije imao one kvalitete politicara koji se traze a to je da ne govori o vaznim politickim pitanjima jasno i iskreno i da se nikome ne zamera.

Sto me je podsetilo, to mu je zamerao i Beba Popovic :heart: a ja ponavljam u parafrazi.

...Masinerija ce se prebaciti sada na bebu, mozda je trebalo da izbegnem to ime

da ne probudim niske strasti prema njemu kao sledecem u nizu...

...Ali Ceda je ipak nepreebiv, jaci i od AVa po odijumu.

• Like 1
23 minutes ago, Mama_mia said:

zar sam ja rekla da bi trebalo da ga postujete? zasto bih apelovala da se postuje neki politicar posebno ne ovde gde su glavni izvori informacija o cedi upravo oni tabloidi kojima se korisnici podsmevaju a kada je u pitanju ceda tada se te informacije o njemu gutaju

Ko je plasirao najogavnije informacije o Djindjicu i stvorio klimu da je Atentat nesto pozeljno? Pa te sluzbe i njihovi tabloidi.

Ko je posle Atentata progonio Cedu i `nosace kovcega`? Iste sluzbe i njihove novine, njihovi reporteri i `novinari`

Ceda nije pogazio kao sto kazes to za sta se zalagao, vec je samo uvideo da to vise nema smisla. Glasovi su to pokazali.

Nikada njegova politika nije imala pristalice, tj. imala ih je zanemarljivo malo, a sada ispada kako je zamalo cela srbija bas cedinu politiku vodila no medjutim on se naprasno oteo kontroli i izneverio Srbiju :lol_2:Sada kao i oduvek, srbija vapi za liberalnom demokratijom

dok prebogati Ceda mlati po kaficima i destinacijama...sta ce jadna Srbija nego da ga napada, ipak su iznevereni ljudi koji su bas krenuli da se normalizuju a ceda ih zaustavio u tom razvoju ka normali :lol_2: (meni je iskreno smesno, ne zamerite)

Ceda je imao jedan neresiv problem u svojoj politickoj karijeri a to je da ne ide niz dlaku narodu, znate kom narodu? Onom koji aplaudira svemu suprotnom od cedine politike, a to je skoro pa ceo narod. Nije imao one kvalitete politicara koji se traze a to je da ne govori o vaznim politickim pitanjima jasno i iskreno i da se nikome ne zamera.

Sto me je podsetilo, to mu je zamerao i Beba Popovic :heart: a ja ponavljam u parafrazi.

Djindjic nije bio svetac, niti je sebe predstavljao svecem kojim su ga mnogi prozvali nakon njegovog smaknuca u nadi da ce deo te njegove harizme preci na njih.

Ceda? U odnosu na uzor - amater na nivou sitkoma i rijalitija kojima se ponose mediji zadnjih godina.

Ocvala starleta koja nikog vise ne zanima, a koja je, na za;ost, imala neki uticaj na javno mnjenje u ovom tamnom vilajetu.

Meni da neko dodje na kucni prag - moze racunati na prvu liniju psica Iliju (ponosnog nosioca gena grupe autora), a zatim na sikirce u mojoj ruci!

Tu prestaje svaka prica o religiji (lokani pop i ostali svedoci), a i ugrozavanje po pitanju ubedjivanja o prednosti uclanjivanja u SNS (komsija Precednik lokalnog
Odbora, a Vuckov podrum 500m od mene ka Banjici).

JBG, za kicmu zahvaljujem evoluciji, a ne politicarima..

• Like 1
23 hours ago, Knipex said:

Utopija. Politika i poštenje ne idu jedno sa drugim. Još nisam čuo da je neko ušao u politiku zbog nekog drugog razloga osim sopstvene koristi. Eventualno korist može imati bliža rodbina i prijatelji. Možda negde drugde i postoji ali u Srbiji ne.

nisam ja trazila postenje vec je to forumsko razmisljanje na koje sam se nadovezala,

kaze se - ceda je neposten, hocemo postenog

...i onda jos zamalo da ispadne da forsiram/zagovaram nepostenje kod politicara

postenje po mom misljenju nije nesto sto te kvalifikuje i obecava

kad udjes u politiku ipak moras jos neke kvalitete da razvijes pre toga...

idealan je onaj sistem/politika koja te koriguje,

npr. odlican si kao politicar, a ipak malo sklon nepostenju i onda na silu postanes posten inace ispadas iz igre ma koliko si dobar na ostalim poljima...

da, i to je upija ali nije nemoguce, jer evo gledaj imamo primer Srbije gde su politicari uglavnom posteni,

jedino ceda potkrada drzavu i pije kafu po kaficima a huligani mu rade o glavi jer nije posten kao svi ostali koje niko ne napada.

9 minutes ago, Harmonika said:

Glasace zena..i tazbina..

Nece - nema koristi, a jalovo drvo se u oganj baca.

To rece rahmetli Amfilohije, koji je imao vise uticaja od  Velikomucenika Cede Zlatousnog, koji postrada od nevernika sto mu ne oprostise rana djela njegova.

E, ako ovo ne udje u Pravoslavni Kalendar odo` u Turke.

Red je i ja da budem neciji svetac/prorok.:classic_ninja:

38 minutes ago, Harmonika said:

Glasace zena..i tazbina..

2018. na izborima, na njegovom izbornom mestu dobio je dva glasa. Ja garantujem da bi bar 100 glasova u mom komšiluku dobio a za njega ni prve komšije nisu glasale. To dovoljno govori šta ti ljudi što žive sa njim misle o njemu.

• Like 7
53 minutes ago, Kronostime said:

Ceda je neki faktor da bi se iko bavio njim?:krstipd4:

Za njega ni Kucni savet nece glasatI.

Ocigledno je kod nekih i dalje faktor, jer se toliko otrova prolilo na licnost koja je realno marginalna na politickoj sceni, ali srBski humanisti nikako da mu zaborave stavove  KocoBu i genocidu.

• Like 2
  • Ha-ha 2

Dobro, znači sve u svemu, OK je da u nekoj zemlji fašističke bande i razni maloumnici napadaju i prete nekom političaru, ili bilo kome ko nije "na liniji",  na primer Herti Miler kad je bila, ili da rasturaju izložbe koje im se ne sviđaju itd,  jel to hoćete da kažete? E pa ja mislim da ako postoji takva zemlja, i ako je takva zemlja gde je tako nešto masovno društveno prihvatljivo geografski u Evropi, to treba bombardovati pa silom civilizovati, a ako je u nekim Afrikama i Azijama njihov problem. Ali u Evropi takav kukolj nije potreban, jer daje loš primer ostalima.

6 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Dobro, znači sve u svemu, OK je da u nekoj zemlji fašističke bande i razni maloumnici napadaju i prete nekom političaru, ili bilo kome ko nije "na liniji",  na primer Herti Miler kad je bila, ili da rasturaju izložbe koje im se ne sviđaju itd,  jel to hoćete da kažete? E pa ja mislim da ako postoji takva zemlja, i ako je takva zemlja gde je tako nešto masovno društveno prihvatljivo geografski u Evropi, to treba bombardovati pa silom civilizovati, a ako je u nekim Afrikama i Azijama njihov problem. Ali u Evropi takav kukolj nije potreban, jer daje loš primer ostalima.

Tema je bila kako feudalac kao Čedomir može da jebe majku milicijama koje održavaju feudalni poredak u srednjovekovnoj Svrbiji a obične kmetove za manje slično ponašanje izlome kao Panta pitu.

On 6/9/2021 at 8:33 AM, berti said:

Svojevremeno je Bigz imao ediciju Fest romana. Izdali su Odiseju, Rubljova, Konje ubijaju, zar ne.... Izasla je medju njima i knjiga Dzoni je krenuo u rat, napisao je Dalton Trumbo. Retko ko je to citao i ranije, danas verovatno niko, ko ce jos da se zamlacuje citanjem knjiga. Ne gledaju ni filmove zbog citanja prevoda, a taman posla i knjige. Inace, pesma One od Metalike govori o junaku knjige. Dzoni je krenuo u rat je mozda i najantiratnije umetnicko delo ikada stvoreno. U Srbiji bi je trebalo uvesti kao obavezno štivo u svim osnovnim i srednjim skolama. I na fakultetima. Studiras gradjevinu, ok. Ali ovo mora da se ponovo procita, obradi... Da se jednom za sva vremena usijane glave ohlade.

Inace, degeneracija u Srbiji je uspesno izvedena. Vlast i mediji bi morali da dobiju Nobela za taj zavrseni posao iz oblasti genetskog inzenjeringa, li sta bi to bilo vec. Nagrada bi isla i ovom narodu jer je sve to uradjeni u sadejstvu sa njim.

Da li ce opet biti ratovanja, svetih vojevanja, patriotizma, izdajica... Bice, naravno. Kao sto svinje u toru uzivaju u blatu i s vremena na vreme imaju teranje i pomahnitaju, tako i balkanski prostori dobiju nagon da ratuju i podivljaju. Prostori na kojima su heroji onaj juce osudjeni, onaj sto ispija kahve sa predsednikom, picketina krivousta mirogojska, onaj sto se u knjigama hvali da je ubijao.... Takvi prostori žude za ratom, za nesrecom u kojoj je izvesno samo da ce rijaliti programi trajati i za vreme rata.

A belosvetska gamad ce i dalje stajati po ivicama ballanskog tora. Bacace nam pomije, trice i poneku šaku kukuruza. Cisto da se osladimo.

Sve je to OK, i u pravu si ti, ali na to je trebalo da se misli kad se u procentu od 95% glasalo za miloševića i isprdke, i još se to radi, umesto da se još tada 1989 i 1990 radosno i sa entuzijazmom krenulo j integrisanje u civilizaciju, i to da se krene odozdo, iz mase. Sve ima uzrok i posledicu. Pomije i trice su posledica ovog izbora i baš adekvatan poklon za takve, po njihovoj meri. 

2 minutes ago, JohnnyDragon said:

Tema je bila kako feudalac kao Čedomir može da jebe majku milicijama koje održavaju feudalni poredak u srednjovekovnoj Svrbiji a obične kmetove za manje slično ponašanje izlome kao Panta pitu.

Pa široka masa je sama tražila takav "sistem" i radosno se vratila u srednji vek, čak su i vreme počeli da računaju kao tada, od jednog do drugog verskog praznika. Više i ne govore datume, nego "ispred svetiuđedana" i slično. Taj sistem je masa napravila i prihvatila i tražila da joj se vrati. Nisam video da je neko dekretom pozivao tu masu tamo 1989, 1990 da odjednom počne da radi stvari koje su ranije dok su bili ugnjeteni tako što su terani da se ponašaju normalno bile sramota, kao što je da nosi "poklone" lekarima, niti sam (osim retko) čuo da su ovi to odbijali. Tako je počeo povratak u feudalizam, tim nošenjem "poklona" lekarima, tu poznat još i kao prirodno stanje, i nije ništa čudno što u feudalizmu velikaši prolaze nekažnjeno, a fukara najebe zbog istog dela. To tako i treba. Šta su tražili, to su dobili, to se zove pravda.

3 hours ago, Mama_mia said:

Onda je trebao da se jednostavno skloni..  Uzeo je Fidelinku, uzeo je sta je uzeo ( kao sto su svi politicari uzeli ) i da se sklonio iz javnosti...  Ovako se otvoreno stavio u sluzbu onih protiv kojih je bio....   Isto vazi i za Canka , Draskovica...

Pa ovi divljaci i svi ostali ga ne napadaju zbog Fidelinke i sto njegova zena nekome nije placala kiriju, nego zbog njegovih priča o  kocoBu i zbog "izdajništva" , isto kao sto su iz istih razloga bili skocili na Seku Sablić i bilo koga ko kaže bilo šta normalno. Što se tiče tih stvari koje navodite, mada su potpuno nebitne za priču o zemlji gde je divljaštvo društveno prihvatljivo, more ko im klati koske. Ako im je to sve uzeo, ako je uzeo. Zašto, "hoćeš ja da ta kažem šta je to Jakovljeviću, to je mržnja i gađenje". Još su i dobro prošli, jer su mogli da padnu šaka nekome zbog koga bi tražili Staljina da osete malo slobodu. Neće oni "da im menjaju identitet", neće ovo, neće ono... Oprem dobro.

Edited by Milenko Puzigaca
1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Kad već spinuješ da i ja malo dodam. Jadna je ona zemlja u kojoj postoje ljudi kojima je opozicija fašistima loša opcija za glasanje 🙂

• Like 2
8 minutes ago, Klotzen said:

Kad već spinuješ da i ja malo dodam. Jadna je ona zemlja u kojoj postoje ljudi kojima je opozicija fašistima loša opcija za glasanje 🙂

kod nas se vecito bira izmedju 2 ili vise zla...  u takvom meniju je vrlo cesto tesko razaznati koje zlo je vece a koje je manje...   I ono na izgled manje zlo kad se docepa vlasti postaje veliko zlo...

nesto dobro u sustini nismo nikada ni imali da biramo-  200 godina...  a pre toga su bili Turci