Jump to content

Vox Populi - Vox Dei

Recommended Posts

8 hours ago, ters said:

Ovo nabrajanje "vjestina" koje bi mogli nauciti u vojsci pokazuje koliko je vojska besmislena. Vezivanje cvorova - valjda ce da rade makrame za brata Xi-ja. 

Vezivanje cvovova ili tzv cvorologija je vrlo korisna vestina. Postoji nekoliko desetina cvorova : mornarski cvor, sedmica, osmica, devetka itd.

1 hour ago, Perkos2 said:

Naravno da treba biti školovan kadar a to košta i traži vreme a ne da diplomiraju oficiri na Megatrendu. Još značajniji je podoficirski kadar koji u stvari najvise vremena provodi sa vojskom. Zato i kazem da je ovo samo šarena laža baš kao i svaka "akcija" ove vlasti. Ali prima se kod naroda ko 60evra 😉

Labav ti je argument iz mog ugla. Polazis od toga da vojnog roka nece biti jer nema strucnog kadra, kao da je to prvi uslov u ovoj drzavi. Kad mogu polu uceni ljudi da budu doktori, sto neko ne bi mogao da izigrava strucan kadar u vojsci.

• Like 1
54 minutes ago, Darth Bane said:

Vezivanje cvovova ili tzv cvorologija je vrlo korisna vestina. Postoji nekoliko desetina cvorova : mornarski cvor, sedmica, osmica, devetka itd.

Korisna veština je i ikebana ali ne mora da se uvodi obavezan vojni rok da bi je neko naučio.

• Like 17
48 minutes ago, Div said:

Korisna veština je i ikebana ali ne mora da se uvodi obavezan vojni rok da bi je neko naučio.

Dobro ja sam to naveo kao jedan primer sta bi se korisnog moglo uciti u vojsci. Recimo i ta orva pomoc: mnoge kompanije organizuju kursece iz prve pomoci a u vojsci bi bilo dovoljno vremena da se pruzanje prve pomoci usavrsi uz odgovarajuci certifikat, i onda da polaznici imaju povremeno eventualno samo refresher kurs radi obnove znanja. 

Snalazenje u prirodi i pruzanje pomoci i snalazenje u slucaju elementarnih nepogoda je sledece. 

Naravno mnoge od tih stvari se danas u vojsci ne uce , ali zato sam ranije i naglasio da bi program vojne obuke trebalo reformisati. Drugo 200 evra za sluzenje vojnog roka je OK dalo bi ipak izvesnig motiva nezaposlenima. 

Uči se prva pomoć sad kada se polaže za auto. Ne mora da se ide u kasarnu 4 meseca 😄 Baš me zanima kako će da jure 40-60% mladih kojima se jebe da idu

...pitanje s obzirom da baš i ne pratim,ili,neznam situaciju u Srbiji.Kako tumačite povečanje rebalansa vojnog proračuna u Srbiji za 44%.Dali je time već obuhvačeno uvođenje obaveznog vojnog roka ili je time samo obuhvačena modernizacija vojske.

5 hours ago, Del Piero said:

Labav ti je argument iz mog ugla. Polazis od toga da vojnog roka nece biti jer nema strucnog kadra, kao da je to prvi uslov u ovoj drzavi. Kad mogu polu uceni ljudi da budu doktori, sto neko ne bi mogao da izigrava strucan kadar u vojsci.

Moguće je da je argument labav ali je mnogo jači od onog " što da idu" " nemoj moje dete" i slično. Vojska kakve god drzave da bi opstala mora da ima jaku komandu i da se zna ko je kome nadređen. To bez iole obučenih i školovanih oficira i podoficira neće funkcionisati.

4 minutes ago, Perkos2 said:

Moguće je da je argument labav ali je mnogo jači od onog " što da idu" " nemoj moje dete" i slično. Vojska kakve god drzave da bi opstala mora da ima jaku komandu i da se zna ko je kome nadređen. To bez iole obučenih i školovanih oficira i podoficira neće funkcionisati.

Pa mi imamo skolu vojnih oficira. Ne znam u cemu je tu problem.

Nego ti se nisi izjasnio: za ili protiv? 

2 hours ago, mladenvzz said:

...pitanje s obzirom da baš i ne pratim,ili,neznam situaciju u Srbiji.Kako tumačite povečanje rebalansa vojnog proračuna u Srbiji za 44%.Dali je time već obuhvačeno uvođenje obaveznog vojnog roka ili je time samo obuhvačena modernizacija vojske.

Objasnio neki tip iz nekog vojnog sindikata koji nije naklonjen režimu, a preneo list Danas:

Očigledno je da neko tu dobro zarađuje i da je to glavni razlog – kaže Antić.

Ukratko, ovi naši će da plate neki ruski vojni otpad tako da se svi ugrade. Kilo ruskog gvožđa košta npr. 10 €, ovi naši predstave da košta 20, tako da naš i ruski posrednik dobiju po 5 € za kilo. Javnost može da se pita zbog čega je kilometar puta plaćen kao da prolazi preko Marsa, ali niko se neće pitati zašto se novac daje na vojnu opremu jer veliki deo javnosti ionako doživljava orgazme na pomen vojske (ali samo ispred televizora) i svi srećni. Tzv. narod doživljava orgazme, političari napune džepove i svi srećni.

Što se tiče modernizacije vojske, njima dati nešto savremeno u ruke je kao kompjuter u rukama Freda Kremenka. To je i danas na nivou pasulja, trčanja u juriš kao u partizanskim filmovima i glancanja toaleta.

• Like 3
  • Ha-ha 1
7 hours ago, Knipex said:

U doglednom periodu će tim redovima komandovati žene, što možda i nije loše. Pre neki dan sam sedeo sa prijateljem sa kojim se nisam video par godina ali smo se čuli telefonom. Pitam gs za decu i kaže mi da mu je najstarija ćerka u vojnoj gimnaziji. Na to mi doda da ima više devojaka nego mladića. Posle testiranja i upisa dali su im mogućnost da se predomisle i nakon, da li reče dvadesetak dana, odustanu, bez konsekvenci. U tim danima su ih driblali da vide ko ostaje a ko ne. Kaže odustalo 3-4 devojke i dvadesetak mladića.

Pa to onda može da znači da je mrski Džordž Soroš bio u pravu još pre 20 godina, ili 30 ili koliko već. Ono, mi ljudi, kao globalna civilizacija, smo hiljadama godina ugnjetavali onaj bolji i izdržljiviji deo populacije :classic_biggrin: Možda je vreme da se to promeni, čak i u tu Srbiju. I to onako kao što reče Kronostime:

Pa stvarno, kakva je to diskriminacija, majku mu imperijalistićku, da se u službu otadžbini pozivaju samo mladići? To nije u skladu sa ovim novim rodnim zakonima, ha ha ha... 

• Ha-ha 1

Izgleda da se SPAS i SNS ujedinjuju u jednu stranku. Danas Vučić najavio tako nešto. Upravo ono što sam sumnjao posle prošlih izbora. Onog trenutka kada ne bude više dileme da je on "Vučićeva opozicija" Šapićev rejting će spasti na 1%. Ovo ujedinjenje je najverovatnije odrađeno da bi se sprečilo da se to vidi a da se ipak zadrži po koji glas koji Šapić kao poznata ličnost vuče sa sobom.

12 minutes ago, Klotzen said:

Izgleda da se SPAS i SNS ujedinjuju u jednu stranku. Danas Vučić najavio tako nešto. Upravo ono što sam sumnjao posle prošlih izbora. Onog trenutka kada ne bude više dileme da je on "Vučićeva opozicija" Šapićev rejting će spasti na 1%. Ovo ujedinjenje je najverovatnije odrađeno da bi se sprečilo da se to vidi a da se ipak zadrži po koji glas koji Šapić kao poznata ličnost vuče sa sobom.

Ne bi me cudilo da Gangulu istaknu kao kandidata za gradonacelnika ispred SNS

2 hours ago, Darth Bane said:

Pa mi imamo skolu vojnih oficira. Ne znam u cemu je tu problem.

Nego ti se nisi izjasnio: za ili protiv? 

Izjasnio se odavno nego ne pratiš diskusiju. Protiv naravno,vojska se ne jača brojem regruta nego kvalitetom sastava.

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

Bolje da su ostavili prvu pomoć i uveli zdravstveno i seksualno vaspitanje umesto #@$%€& vero"nauke" i "gradjanskog vaspitanja".

Jbg, drkos-tunica i ono njegovo ''necemo se revansirati'' plus lizanje sa drkvom i svrakademicima poput mlatije blebeckovica. 🤮

• Like 3
12 hours ago, Darth Bane said:

10 hours ago, Darth Bane said:

Dobro ja sam to naveo kao jedan primer sta bi se korisnog moglo uciti u vojsci. Recimo i ta orva pomoc: mnoge kompanije organizuju kursece iz prve pomoci a u vojsci bi bilo dovoljno vremena da se pruzanje prve pomoci usavrsi uz odgovarajuci certifikat, i onda da polaznici imaju povremeno eventualno samo refresher kurs radi obnove znanja. 

Snalazenje u prirodi i pruzanje pomoci i snalazenje u slucaju elementarnih nepogoda je sledece. 

Naravno mnoge od tih stvari se danas u vojsci ne uce , ali zato sam ranije i naglasio da bi program vojne obuke trebalo reformisati. Drugo 200 evra za sluzenje vojnog roka je OK dalo bi ipak izvesnig motiva nezaposlenima. 

Postoji prakticno neogranicen broj vjestina kojima covjek moze ovladati ali ih treba posmatrati na osnovu toga koliko novca treba uloziti u sticanje tih znanja (drzava novac, pojedinac vrijeme) i koja je dobit od toga - i za drzavu i za pojedinca. Sa cisto vremenskog aspekta, bez troskova, vojni rok od 4 mjeseca za 30,000 muskaraca (procjena  ukoliko se gleda po nekom izabranom godistu je 10,000 covjek godina.

Neke drzave ce potrositi 10,000 covjek godina da obrazuju recimo 500 doktora nauka, a neke da nauce ljude da stave zavoj i flaster ili da vezu cvorove... Ja znam sta bih ja izabrao.

• Like 4

I onda im tih 500 dr nauka ode trbuhom za kruhom i jebo ćar vajdu. Drzava treba da ulaze znacajna sredstva i u obrazovanje i u vojsku kao sto to rade po celom svetu. Vojska nije nigde firma koja donosi profit ali se uz normalnu strategiju moze koristiti i kao ispomoc u izgradnji puteva na primer.

Posted (edited)
14 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa to onda može da znači da je mrski Džordž Soroš bio u pravu još pre 20 godina, ili 30 ili koliko već. Ono, mi ljudi, kao globalna civilizacija, smo hiljadama godina ugnjetavali onaj bolji i izdržljiviji deo populacije :classic_biggrin: Možda je vreme da se to promeni, čak i u tu Srbiju. I to onako kao što reče Kronostime:

Pa stvarno, kakva je to diskriminacija, majku mu imperijalistićku, da se u službu otadžbini pozivaju samo mladići? To nije u skladu sa ovim novim rodnim zakonima, ha ha ha... 

Ne moz` se uda ako nije sluzila armiju!

Bez tetovaze godine i roda da se ne vraca.

:s_d:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
2 hours ago, Perkos2 said:

I onda im tih 500 dr nauka ode trbuhom za kruhom i jebo ćar vajdu. Drzava treba da ulaze znacajna sredstva i u obrazovanje i u vojsku kao sto to rade po celom svetu. Vojska nije nigde firma koja donosi profit ali se uz normalnu strategiju moze koristiti i kao ispomoc u izgradnji puteva na primer.

Gde se koristi vojska za izgradnju puteva, SFRJ?

Pa i kreiranje radnih mesta i uslova da ti doktori nauka ostanu u zemlji spada u istu strategiju kao i njihovo obrazovanje .
  • Like 3

Vojska da sluzi privatnim firmama kao ispomoc za izgradnju puteva. Jedan od najglupljih postova u istoriji foruma.
  • Like 4