Jump to content

Vox Populi - Vox Dei

Recommended Posts

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

Pa mozda je bio okupator za "vas" the prave srbe, verujem vam to, ama da nije on bio, ne bi to tu videlo ni toliko od... povezanosti sa normalnim svetom i savremenim trenutkom koliko je videlo. Doduse, za to su najzasluzniji hrvatski i slovenacki komunisti koji su ga ubedili da otkaci ruje, a da su se pitali srbokomunisti, ni tog perioda ne bi bilo. Teska je to muka bila kad je zli broz naterao the narod srbije da se neko vreme ponasa normalno, a ne kao oni. Prava golgota.

Pa nisam siguran koliko je to vreme bili normalno. Pevanje pesama o Titu vazda, jos od pionirskih dana!!! Prvo sto su deca ucila u skoli su bile pesme o Titu! Jako korisna nauka!!???!?

P.S.  Ipak mi nije jasno zasto omladinci ne bi imali obavezu sluzenja vojnog roka, 3-6 meseci, po principu TO? Pa ne bi im testisi otpali od toga? 

Ima dosta korisnih stvari koje bi mladez mogla nauciti u vojsci, pod uslovom da program obuke bude malo reformisan i modernizovan.

Npr prva pomoz i zastita; vezivanje cvorova, snalazenje u prirodi, cete za spasavanje u slucaju elementarnih nepogoda .... i ts. 

16 minutes ago, Darth Bane said:

Npr prva pomoz i zastita; vezivanje cvorova, snalazenje u prirodi, cete za spasavanje u slucaju elementarnih nepogoda .... i ts. 

Pa to bi mogli da uce i u skoli, recimo u okviru verske nastave, barem da deca nauce nesto korisno.

• Like 6
  • Love 1
  • Ha-ha 1

Pa ni sad im niko ne brani da se dobrovoljno prijave pa da rade te stvari. Nije stvar u tome, nego sto tu kakav god civilizacijski napredak da se postigne, jedan veći deo te rulje je u stanju da se godinama dere protiv, što em uopšte nije normalno, em su sve to neprijatelji civilizacije te ih kao takve treba i tretirati. Ako ih tu ima 90% njihov problem. Imali su milion šansi da se uljude, zašto nisu? Zašto se ne deru protiv nekulture u vidu obeležavanja verskih praznika u javnim ustanovama, silovanja "svime sto je srpsko" koje traje 30 godina, i protiv kojekakvih zaumlja tipa razni "zaveti". Ne vidim da im to smeta. Ali im zato ne smeta da vraćaju vojske. Ma ko im b'e klati koske :lol_2:

• Like 5
55 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa mozda je bio okupator za "vas" the prave srbe, verujem vam to, ama da nije on bio, ne bi to tu videlo ni toliko od... povezanosti sa normalnim svetom i savremenim trenutkom koliko je videlo. Doduse, za to su najzasluzniji hrvatski i slovenacki komunisti koji su ga ubedili da otkaci ruje, a da su se pitali srbokomunisti, ni tog perioda ne bi bilo. Teska je to muka bila kad je zli broz naterao the narod srbije da se neko vreme ponasa normalno, a ne kao oni. Prava golgota.

Danas u 2021 propagirati komunizam kao nešto dobro je više nego nenormalno, no kad si na sigurnom u nekoj nekomunističkoj zemlji lako je da mlatiš gloginje.

Niko ne propagira komunizam, samo to sto je mrski Tito umeo da nacoše i ostale ataviste drzi tamo gde im je mesto - na marginama drustva, i u rupama, da u njima smrde i mrze i da ne smeju da zucnu. To tako i treba. Takodje, i to sto je i pored komunizma, ona Jugoslavija koju znaju generacije sa foruma bila liberalnije i modernizovanije mesto nego rupe koje su od nje nastale. Valjda je to zato sto je Jugoslavija bila neprirodna tvorevina, to je tacno, a ovima toliki domet.

• Like 12
26 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Niko ne propagira komunizam, samo to sto je mrski Tito umeo da nacoše i ostale ataviste drzi tamo gde im je mesto - na marginama drustva, i u rupama, da u njima smrde i mrze i da ne smeju da zucnu. To tako i treba. Takodje, i to sto je i pored komunizma, ona Jugoslavija koju znaju generacije sa foruma bila liberalnije i modernizovanije mesto nego rupe koje su od nje nastale. Valjda je to zato sto je Jugoslavija bila neprirodna tvorevina, to je tacno, a ovima toliki domet.

Ma bila je baš super,zato se i raspala na sitne delove. Drzala sluzba i partija silom neki "mir" i "napredak". Kad je došlo vreme da se neki račun i plati svi su krenuli da beza u svoje dvoriste i prebacuju krivicu na drugog. Veštački stvorena morala se raspasti kad tad.

• Like 2
  • Ha-ha 1
9 hours ago, Del Piero said:

Jeste zaninljivo, ali kao sto sam napisao mogu da pretpostavim da su to vecinom oni koji su vec odsluzili i smatraju da ove nove generacije treba da sluze kako bi se dovele u red i klinci internet patriote.

Ja se secam kada sam bio u srednjoj da smo dobili neki papir da zaokruzimo da li bismo sluzili vojsku i da sam jedan od retkih koji je zaokruzio ne, a kladim se da niko od tih sto su stavili da ne bi ni prismrdeo kasarni, vec bi verovatno potezali veze da ih zaobidje to.

Pa ima resenja za to, sve one koji su za pozvati da opet sluze i sve klince koji su za popisati pa ih poslati da sluze.

Nego je to samo popularan sport kako drugome napakostiti i "trazenje trna u tudjem oku".

Što se tiče obaveznog služenja vojnog roka evo nekih informacija koje sam ja pročitao i do kojih sam došao od strica koji je bio pukovnik pa ima neke svoje izvore u vojsci. Razlog mog interesovanja za temu je to što imam sina 2001. godište. Inače, paradoksalno, ja sam protiv a sin je za. Elem, vojska će, najverovatnije dati, otprilike, ovakav predlog: Vojni rok u trajanju 6 meseci. Vojska raspoređena kao nekada po VES-u a ne po mestu stanovanja. Svaki vikend slobodan. Mesečna plata u visini 200e. Za vojni rok bi u početku trebalo da bude pozvano oko 3000 građana, s tim da poziv ide prvo onima koji su napunili 18 i završili srednju školu pa na dalje dok se ne popuni broj. Odlaganje ide kao i prošli put, sa potvrdom fakluteta ili nekom drugom sprečenosti. Nije utvrđena gornja starosna granica ali se spekuliše sa 28 do 30 godina starosti.

Posted (edited)

Fali jos samo da se naznaci da ko od tih pozvanih nece da se odazove velicanstvenom pozivu grude ne mora da gubi vreme u raznim bolnicama ili gde vec, pa neka se igraju. To je logicno ubaciti u taj dekret. Ako vec ne pozivaju sve do poslednjeg, sta ce im tamo neko ko nece da bude tamo, i kakva je korist od toga što neko ko sa medicinskom strukom nema veze 6 meseci silom drnda vunu u nekoj bolnici? Neka biraju i od tih pozvanih one koji se pale na grude, ili koji smatraju da imaju sta da brane (mada ne znam sta bi to moglo da bude na mestu koje se civilizacijski vraca nazad, i stoji osim sveta, kao čir na dupetu), ili sta je vec u glavama takvih. Valjda se među tim silnim fejsbuk srboljubima i otadžbinoljubima (copyright Krstan Dj Kovjenic) koji neće da se integrišu u civilizaciju i neće u NATO itd može naći 3000 komada koji bi mrdnuli dupe iz fotelje da se malo valjaju u prašini za grudu.

Iako je i tada okruzenje koje se geografski nalazi u civilizaciji, a gde vecinska masa aplaudira kad se civilizacijski vracaju nazad dobro samo za izbegavanje i emigraciju odatle (i neke druge stvari koje nisu PC) i prilicno odvratno.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
  • Thanks 1

Znači da smo u NATO progutalo bi se sluzenje vojnog roka bez mnogo muke😁  ništa od pacifizma u tom slučaju,izgleda da ispod nato šlema ima ponešto🙃

Ne, tada nikome takve stvari ne bi ni padale na pamet, jer bi to sa tim clanstvom znacilo da se ta teritorija konacno priklklonila razumu, i to bi značilo da su ovi otadžbinoljubi naucili da je bolje imati 100 profesionalnih vojnika, nego rulju od 10,000 nekih koje to uopste ne zanima, a sakupljeni su sa qrca i konopca, i samo gledaju kako da zabušavaju dok otaljavaju taj kuluk.

• Like 3
Posted (edited)

Videh neko random saletanje pučanstva jutros na N1, te bih u prilog služenja vojnog roka podržao klinca od 15 godina. Veli, "mnogo su se usedeli, udebljali, dobro bi im došlo da se uozbilje & ušejpuju".

Ništa problem, šinko, takvih ima u zemlji svake godine bar 20 hiljada. Slobodno idite u vojsku, eto popunjavanja kadrova. U isto vreme, eto šanse za one koji neće da idu, da dalje rade na sebi na neke svoje načine.

Kao i kod legalizacijetm, osim kad se Vulin kezi i šišti u kameru "ništa hašiš, ništa lek i moraš u vojsku". 

Classy_c. :yawn2:

Edited by Neme
  • Like 2
Posted (edited)
4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Tako nekako. 

Broz jeste bio diktator, komunista i slicno, ali je barem suzbijao uticaj drkve, uveo sveopste obrazovanje, emancipaciju zena i uveo latinicu. 

Plus to drzanje patriJoCke rulje na kratkom lancu.

43 minutes ago, Neme said:

Kao i kod legalizacijetm, osim kad se Vulin kezi i šišti u kameru "ništa hašiš, ništa lek i moraš u vojsku". 

Gnusoba nacional-boljsevicka. Fuj! 

Edited by FrediB
  • Like 4
  • Thanks 1
1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Ne, tada nikome takve stvari ne bi ni padale na pamet, jer bi to sa tim clanstvom znacilo da se ta teritorija konacno priklklonila razumu, i to bi značilo da su ovi otadžbinoljubi naucili da je bolje imati 100 profesionalnih vojnika, nego rulju od 10,000 nekih koje to uopste ne zanima, a sakupljeni su sa qrca i konopca, i samo gledaju kako da zabušavaju dok otaljavaju taj kuluk.

Moze se imati profi vojska i bez članstva u bilo koju organizaciju, no i profi vojska košta i treba školovani oficirski kadar. Kombinacija profi vojnika i momaka koji dobrovoljno hoce da odluze vojni rok je najbolje resenje za Srbiju ali od koga očekivati da odradi najbolje za Srbiju.Od AV, Vulina ili Neše špije? Nema tu sreće

Klasicna vojska je tako 20. vek. Dok drugi ulazu u robote i dronove (ne kazem da mi to treba da radimo) mi pricamo o pesadijskom mesu.

No, nista cudno za ove prostore, klasicno zaostajanje u prostor-vremenu.

• Like 6
29 minutes ago, McLeod said:

No, nista cudno za ove prostore, klasicno zaostajanje u prostor-vremenu.

I vecita sklonost ka anahronom posmatranju stvarnosti, tako tipicno za nacional-boljsevike. 

• Like 2
3 hours ago, Perkos2 said:

Moze se imati profi vojska i bez članstva u bilo koju organizaciju, no i profi vojska košta i treba školovani oficirski kadar. Kombinacija profi vojnika i momaka koji dobrovoljno hoce da odluze vojni rok je najbolje resenje za Srbiju ali od koga očekivati da odradi najbolje za Srbiju.Od AV, Vulina ili Neše špije? Nema tu sreće

Kako god okrenes treba ti skolovan profesionalni kadar, skolovan, ne skolski indoktriniran.

10 hours ago, Darth Bane said:

Ima dosta korisnih stvari koje bi mladez mogla nauciti u vojsci, pod uslovom da program obuke bude malo reformisan i modernizovan.

Ovo nabrajanje "vjestina" koje bi mogli nauciti u vojsci pokazuje koliko je vojska besmislena. Vezivanje cvorova - valjda ce da rade makrame za brata Xi-ja. 

• Like 6
  • Ha-ha 1
15 hours ago, Darth Bane said:

Zasto bi se prva pomoc ucila u vojsci? Zar to vise ne postoji kao predmet u 7 i  8 razredu osnovne skole?

Moze biti da su se te vestine ucile u vojsci u doba SFRJ. Ja sam odsluzio svojih 12 meseci u periodu 1998/99 (decembarska klasa) i na obuci nista od navedenog nije obradjivano. Cak je i "vojna obuka" bila smesna: 2 bojeva gadjanja (toliko sam imao i kao srednjoskolac, istina sa M-48, u okviru predmeta "Odbrana i zastita"), rastavljanje/sastavljanje M70A, jedno bacanje rucne bombe, 2 terena sa manevarskom municijom ("uraaaa...", "atomski s'leva", ...) i jednom smo bili na poligonu sa preprekama. I sve to u periodu "neposredne ratne opasnosti" (3 meseca osnovne obuke sam zavrsio sredinom marta 1999.).

• Like 1
1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Zasto bi se prva pomoc ucila u vojsci? Zar to vise ne postoji kao predmet u 7 i  8 razredu osnovne skole?

Ne, ne postoji barem 20 godina.

8 hours ago, DJORDJE said:

Kako god okrenes treba ti skolovan profesionalni kadar, skolovan, ne skolski indoktriniran.

Naravno da treba biti školovan kadar a to košta i traži vreme a ne da diplomiraju oficiri na Megatrendu. Još značajniji je podoficirski kadar koji u stvari najvise vremena provodi sa vojskom. Zato i kazem da je ovo samo šarena laža baš kao i svaka "akcija" ove vlasti. Ali prima se kod naroda ko 60evra 😉

U doglednom periodu će tim redovima komandovati žene, što možda i nije loše. Pre neki dan sam sedeo sa prijateljem sa kojim se nisam video par godina ali smo se čuli telefonom. Pitam gs za decu i kaže mi da mu je najstarija ćerka u vojnoj gimnaziji. Na to mi doda da ima više devojaka nego mladića. Posle testiranja i upisa dali su im mogućnost da se predomisle i nakon, da li reče dvadesetak dana, odustanu, bez konsekvenci. U tim danima su ih driblali da vide ko ostaje a ko ne. Kaže odustalo 3-4 devojke i dvadesetak mladića.

• Like 1