Jump to content

Vox Populi - Vox Dei

Recommended Posts

11 minutes ago, Del Piero said:

Sta se desava sa ovim vojnim rokom? Citam da ako se vrati prvi koji ce ici su 2004. god., a sta je sa onima pre? 

Oni su sretni.

Ima dosta toga da se pripremi, ako ta glupost bude izglasana. Kasarne za prijem/boravak + oprema za tolike guštere. Ne vjerujem da mogu sve to organizovati ako uključe i ove starije generacije.

• Like 1

Rece slina odluka krajem godine, ali kako citam to je sve izvesnije.

Stalno poturaju neka istrazivanja kako je 2/3 ljudi za povratak vojnog roka, stvarno ne znam koga to ispituju. Mada sigurno ima mnogo matorih koji su za to da se mladi disciplinuju kroz vojsku (ako smo isli mi neka idu i oni prica), a i puno napaljenih klinaca koji su velike patriote i branitelji dok zapravo ne dodje trenutak da se ode u vojsku.

• Like 1
3 minutes ago, Del Piero said:

Hvala na informaciji. Zanima me jer imam sestrića koji bi u tom slučaju morao da ide u vojsku.

Ne znam da li su ukinuli civilno služenje vojnog roka i ukoliko jesu, da li će ono ponovo biti aktueno.

A što se tiče vojnog roka u kasarnama...pitam se čime će da hrane te momke, u koje će kasarne da ih smeste..etc..

8 minutes ago, Del Piero said:

Stalno poturaju neka istrazivanja kako je 2/3 ljudi za povratak vojnog roka, stvarno ne znam koga to ispituju. Mada sigurno ima mnogo matorih koji su za to da se mladi disciplinuju kroz vojsku (ako smo isli mi neka idu i oni prica), a i puno napaljenih klinaca koji su velike patriote i branitelji dok zapravo ne dodje trenutak da se ode u vojsku.

Zanimljiva su im ta "istraživanja". Ako je 2/3 za vojni rok, gde su ti silni kandidati, ako ne za profesionalne vojnike onda barem za dobrovoljno služenje vojnog roka koje i sada postoji.

• Like 6
32 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Zanimljiva su im ta "istraživanja". Ako je 2/3 za vojni rok, gde su ti silni kandidati, ako ne za profesionalne vojnike onda barem za dobrovoljno služenje vojnog roka koje i sada postoji.

Jeste zaninljivo, ali kao sto sam napisao mogu da pretpostavim da su to vecinom oni koji su vec odsluzili i smatraju da ove nove generacije treba da sluze kako bi se dovele u red i klinci internet patriote.

Ja se secam kada sam bio u srednjoj da smo dobili neki papir da zaokruzimo da li bismo sluzili vojsku i da sam jedan od retkih koji je zaokruzio ne, a kladim se da niko od tih sto su stavili da ne bi ni prismrdeo kasarni, vec bi verovatno potezali veze da ih zaobidje to.

48 minutes ago, Del Piero said:

Stalno poturaju neka istrazivanja kako je 2/3 ljudi za povratak vojnog roka, stvarno ne znam koga to ispituju

Od tih 2/3 ogromna većina su matore drtine kojima je vrhunac života bio skupljanje lišća po kasarnama i pucanje iz puške ...

Osim toga,valjda bi trebalo država da ima nekiu strategiju odbrane na osnovu koje bi odredjivala brojnu veličinu i organizaciju vojske, a ne nečije želje,čestitke i pozdravi ... Dve trećine ispitanika bi takodje bilo sasvim ok sa idejim da im država ničim izazvana uplaćuje po 1000 evra na račun svakog meseca,pa ne verujem da će im takvu želju država ispuniti ....

Ukratko ...populizam 1/1 ...

48 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

A što se tiče vojnog roka u kasarnama...pitam se čime će da hrane te momke, u koje će kasarne da ih smeste..etc..

Za doručak narezak iz vremena Tita,za ručak "drnč" ,ako budu imali sreće ,pasuljčina ... toga nikada nije hvalilo...

Nadam se da će ih proći ova budalaštna kroz par meseci ...

• Like 2

Te 2/3 koji ama baš uvek i u vezi svega podrzavaju civilizacijsko vraćanje nazad, bilo da je to ukidanje zabrane prodaje alkohola posle 22h, ili vraćanje "vojnog roka" treba sve staviti na spisak, a onda ih pos...taviti na javnom mestu, pa ih polivati ledenom vodom, dok to ne zavole, i dok im se ne ohlade lude glave jednom za sva vremena.

BTW, te 2/3 tu koje uvek podrzavaju civilizacijsko vracanje nazad svakako postoje, i vise ih je 9/10, pa kad je vec tako, ne vidim zbog cega bi se onaj koji nije od te sorte identifikovao sa takvima. Sta nude oni, koju vrednost ili bilo sta, sa cime bi normalan covek mogao da se identifikuje? "Valja se" i slična baljezganja i atavizme? Pa neka se valjaju ako hoce, u blatu, kao i do sada, koga je briga. Tu im i jeste mesto. Da li se valjaju dok u vojsci treniraju da mrze, sto bi rek'o Dzoni Stulic, ili to rade iz hobija, u principu je prilicno svejedno. Bla ih vojska. Bolest.

• Like 4

S jedne strane, ta vojska je bila prilika da mnogi maknu iz svog zaseoka i upoznaju druge nacije iz ex-SFRJ. Na zalost, to nije uspelo.

Sada, to je samo stvaranje pretorijanske garde ovoj i bilo kojoj buducoj vlasti koja to podrzi zato sto upravljanje modernim vojnim sredstvima zahteva tehnicko znanje i inteligenciju koju vecina nema - nije sve u ustajanju u 5 ujutro, jutarnjoj gimnastici i higijeni.

Ima nesto i u tome sta  te mlade ljude naucis.

Naravno - za to treba da imas kvalitetan i kvalifikovan kadar po svim strukturama vojske, a ne dezertere i karijeriste.

Oficir koji nauci te mlade necemu - je ispunio svoj zadatak, onaj koji to gleda kroz brojke - nije!

Ajde ovaj forum je nebitan za bilo sta, ali mi nikad nije bilo jasno zasto bismo se bavili ovakvim laznim temama. Pogotovo sto ovde ne postoji niko ko bi bio zakacen time, mozda eventualno njihova deca.

Nije mi jasno zasto mediji izvestavaju o ovome. Da sam u nekom mediju koji pretenduje da bude objektivan i neutralan, ignorisao bih potpuno ove gluposti, ne bih ih pominjao uopste.

• Like 1
22 minutes ago, McLeod said:

Ajde ovaj forum je nebitan za bilo sta, ali mi nikad nije bilo jasno zasto bismo se bavili ovakvim laznim temama. Pogotovo sto ovde ne postoji niko ko bi bio zakacen time, mozda eventualno njihova deca.

Nije mi jasno zasto mediji izvestavaju o ovome. Da sam u nekom mediju koji pretenduje da bude objektivan i neutralan, ignorisao bih potpuno ove gluposti, ne bih ih pominjao uopste.

Aman, bre, Sumadinac - moj tast, a tvoj zemo` s`Rudnika je vrsio pritisak na sinka mojega da ode u Vojnu Gimnaziju " da se tradicija nastavi".

Kad sam mu odgovorio da moze da salje samo  punokrvne Sumadince u vojsku, zacutao je zato sto ima samo kcerke, a njihovi sinovi su potomci oceva koji su ucestvovali u sranjima `90tih, pa i ne ide indoktrinacija lako, ako da Rudnicanin jos uvek sanja da rasiri sator po avliji i pozove vamiliju na ispratnicu.

JBG, mi Toplicani to radimo transparentno.

:s_d:

17 minutes ago, Perkos2 said:

Zato sad dok ne dođe kralj ne ratujemo

Jbg, Lesandra je delio Srbiju na Banovine, nisam ja - pa smo WWII doekali u razlicitim administrativnim medjunarodno priznatim granicama.

Sto se posle promenilo na AVNOJ-u.

:default_coffee:

5 minutes ago, Darth Bane said:

Mislim da vojska i nije tako losa opcija. Ali da bude najvise do 6 meseci i blizu mesta stanovanja npr u krugu 100-200 km od kuce. Nesto po principu teritorijalne obrane?

Doci ce mo ti svi na zakletvu.:classic_biggrin:

• Like 1
43 minutes ago, Kronostime said:

Jbg, Lesandra je delio Srbiju na Banovine, nisam ja - pa smo WWII doekali u razlicitim administrativnim medjunarodno priznatim granicama.

Sto se posle promenilo na AVNOJ-u.

:default_coffee:

Ma regent je poleteo i previse zaluđen pričom.o jugoslavenstvu ali ostaje činjenica da je samo u toplici podignut ustanak dok vojska i kralj bili u Grčkoj. Nigde drugo ...

2 hours ago, Kronostime said:

S jedne strane, ta vojska je bila prilika da mnogi maknu iz svog zaseoka i upoznaju druge nacije iz ex-SFRJ. Na zalost, to nije uspelo.

Sada, to je samo stvaranje pretorijanske garde ovoj i bilo kojoj buducoj vlasti koja to podrzi zato sto upravljanje modernim vojnim sredstvima zahteva tehnicko znanje i inteligenciju koju vecina nema - nije sve u ustajanju u 5 ujutro, jutarnjoj gimnastici i higijeni.

Ima nesto i u tome sta  te mlade ljude naucis.

Naravno - za to treba da imas kvalitetan i kvalifikovan kadar po svim strukturama vojske, a ne dezertere i karijeriste.

Oficir koji nauci te mlade necemu - je ispunio svoj zadatak, onaj koji to gleda kroz brojke - nije!

O ono nije bila pretorijanska garda sa sve partijskom organizacijom u istoj?

Negde 90tih je na NB bio grafit "glasaliste gladujte" , a danas bi aktuelnije bilo "glasali ste jedite" sve sto vam serviraju. Vlast ovog tipa ce pre ili kasnije napraviti neko sranje, ne zato sto to planiraju ili postoji neka belosvetska zavera, vec zato sto je to logican redosled dogadjaja kod svih populista.

• Like 4
33 minutes ago, Perkos2 said:

Ma regent je poleteo i previse zaluđen pričom.o jugoslavenstvu ali ostaje činjenica da je samo u toplici podignut ustanak dok vojska i kralj bili u Grčkoj. Nigde drugo ...

1. Toplica se pise velikim pocetnim slovom

2. Karadjordjevicima od Petra na ovamo treba zahvaliti na ovakvoj drzavi - Obrenovici su mnogo bolje vladali, a za vreme Broza da ne pricamo.:default_coffee:

• Like 3
6 hours ago, tomas.hokenberi said:

Ma eno ih iza ćoška, samo da odnesu tetki lek.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
43 minutes ago, Kronostime said:

1. Toplica se pise velikim pocetnim slovom

2. Karadjordjevicima od Petra na ovamo treba zahvaliti na ovakvoj drzavi - Obrenovici su mnogo bolje vladali, a za vreme Broza da ne pricamo.:default_coffee:

Uvek mi iz Kosanice malo bušimo priču o Toplici 😃 Broz nije naš vladar nego okupator😠

1 hour ago, DJORDJE said:

Vlast ovog tipa ce pre ili kasnije napraviti neko sranje, ne zato sto to planiraju ili postoji neka belosvetska zavera, vec zato sto je to logican redosled dogadjaja kod svih populista.

Naravno, i tada će im valjda konačno adekvatno biti bulja napunjena šimikama, svima komplet, a naročito ovima koji svojim "glasanjem" postavljaju takvu vlast. Ja ni kad je bio milošević nisam njega i tu bandu stavljao na prvo mesto liste krivaca, nego onih 90% koji su takve postavljali na te pozicije. To su pravi zlotvori te teritorije. 

• Like 1
2 minutes ago, Perkos2 said:

Uvek mi iz Kosanice malo bušimo priču o Toplici 😃 Broz nije naš vladar nego okupator😠

Pa mozda je bio okupator za "vas" the prave srbe, verujem vam to, ama da nije on bio, ne bi to tu videlo ni toliko od... povezanosti sa normalnim svetom i savremenim trenutkom koliko je videlo. Doduse, za to su najzasluzniji hrvatski i slovenacki komunisti koji su ga ubedili da otkaci ruje, a da su se pitali srbokomunisti, ni tog perioda ne bi bilo. Teska je to muka bila kad je zli broz naterao the narod srbije da se neko vreme ponasa normalno, a ne kao oni. Prava golgota.

• Like 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3