Jump to content
Vox92.net Forum
The Walking Dravot

Vox Populi - Vox Dei

Recommended Posts

33 minutes ago, Foster said:

Sve te junacke pesme obicno se rade po narudzbini, normalno, treba obozbediti dovoljno friskog topovskog mesa za neki buduci boj.

Hebe mi se i za junackim pesmama i za junacima....

pa naravno da su te pesme rađene po narudžbini, baš me zanima koja to vojska ide u neki rat sa pesmama o drugarstvu i toleranciji. Ne dopada ti se ne slušaj, barem danas ima mogućnosti da izabereš šta ćeš da slušaš i gledaš. mi stariji znamo vreme kad smo na utakmicama morali da pevamo " tito partija" a kad Ćosa ili Moka daju koš odmah "druže tito mi ti se kunemo" i nije smeo niko da se buni čak ni prištevac:smiley2: 

3 minutes ago, laki perkos said:

pa naravno da su te pesme rađene po narudžbini, baš me zanima koja to vojska ide u neki rat sa pesmama o drugarstvu i toleranciji. Ne dopada ti se ne slušaj, barem danas ima mogućnosti da izabereš šta ćeš da slušaš i gledaš. mi stariji znamo vreme kad smo na utakmicama morali da pevamo " tito partija" a kad Ćosa ili Moka daju koš odmah "druže tito mi ti se kunemo" i nije smeo niko da se buni čak ni prištevac:smiley2: 

How yes no! 1999 nisi mogao da izbegnes smrdljivu "volimo te otadzbino nasa" osim ako si bio slep i gluv. Ako si bio u vojsci 1998/1999 kao ja posebno nisi mogao da izbegnes istu i druge patriJotske uradke koje su pustali preko razglasa bez prekida neposredno pred pocetak rata. A tu su bila i patriJotska proseravanja oficira "kako NATO nema muda, a nasa je patriotska duznost da poginemo za otadzbinu". Da se ta budaletina ikada nasla ispred mene na liniji vatre mislim da bih mu ispalio u potiljak svih 30 komada iz M70AB1N.

• Like 5

34 minutes ago, Sprivel said:

Nemam protiv pesme Mars na Drinu nista, ali imam kad se koristi za srbovanje u raznim situacijama.

Zdruge strane, Marseljeza je veci Mars na Drinu od Marsa na Drinu.

Krv do kolena, limfa do pojasa.

16 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Evo primer, onomad, kad je pomenut Pera Lukovic. kaze, problem je sto je Pera radio na Pinku, ili negde za Mitrovica, ne pratim to. 

Budi fer, a ne kao "Maxim po diviziji" i kaži u kom kontekstu je pomenut. Spočitavao je niškom bendu Galija da je JUL-ovski, a odgovoreno ti je da je i sam radio za Željka Mitrovića.

Poštujem ja to što je on tebi (miuslim na PL) idol, ali poštuj i ti što je za mene on jedan običan smrad, aizmešu možemo da razmenjujemo mišljenja. Ti kažeš "jbg od nečega je moralo da se živi" , a opet ja prezirem zakve ljude. 

18 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Eto to su vi. Preko 95% stanovnistva tu. Oni koji su nosili slike slobe slobode, klicali mu, i odusevljavali se tim genijalnim idejama koje je taj tu izsarao, i jos se odusevljavaju, sad treca generacija, unuci tih degenerika koji su se onomad lozili na "slobu", koji sad klicu raznim putinima i ostalim bolesnicima i pljuju po mrskom "zapadu", dok bi u stvari dupe dali da i oni budu "zapad", ali na svoj nacin. Sizofrenija, bato! Da se pokajete vi zbog svega toga, pa cemo posle videti. Dotle, kablove u pelenama motaj. I zahvalni ima da budete sto vam je pruzena ta privilegija.

Freethrow:

- nije nosio slike slobode;

- nije srbovao;

- nije se odusevljavao genijalnim idejama koje je taj tu izasrao;

- ne klice putinima i raznim drugim bolesnicima;

- ne pljuje po mrskom "zapadu" (zapravo, poznaje ga bolje od tebe).

Kako se zove to kad se bez ikakvog osnova istovaris ovako po drugom forumasu?

• Like 2
  • Thanks 1

Ja se ne obracam nikome licno, a postoje u tome sto si citirao i onih 5% koji nisu "vi" , pa onda oni koji zadovoljavaju kriterijume koje si naveo nisu "vi". Ako oni sami sebe vide kao "vi" tu vec ne mogu nista.

Nego, smislio sam bolji test za koji su to "vi". Kad će to u NATO? Ali da svi ovi koje sada izbijaju ospice pri samoj pomisli na tako nešto,  ili su šokirani ovim pitanjem, da oduševljeno podrže pristupanje tom savezu, i da kažu sa olakšanjem, ćuti, hvala bilo čemu, konačno i tu nešto normalno da se desi. Oni koji ovako ne reaguju, e to su "vi".

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1

6 hours ago, Stoned Laki21 said:

82843697_10157092791303111_6150454843602

'Zahvatio me je sa par sirokih slampavih krosea, u maniru najbolje sarajevske sibicarske skole'

(Nebojsa Pajkic, kad mu je Kusta onomad delio cuske)

28 minutes ago, tomas.hokenberi said:

How yes no! 1999 nisi mogao da izbegnes smrdljivu "volimo te otadzbino nasa" osim ako si bio slep i gluv. Ako si bio u vojsci 1998/1999 kao ja posebno nisi mogao da izbegnes istu i druge patriJotske uradke koje su pustali preko razglasa bez prekida neposredno pred pocetak rata. A tu su bila i patriJotska proseravanja oficira "kako NATO nema muda, a nasa je patriotska duznost da poginemo za otadzbinu". Da se ta budaletina ikada nasla ispred mene na liniji vatre mislim da bih mu ispalio u potiljak svih 30 komada iz M70AB1N.

Pa bilo je ratno stanje i spremali ste se za rat, šta misliš šta su u to vreme slušali piloti NATO koji su kretali u napad na Srbiju i CG, ili šta su pevali i slušali vojnici UQK.

Ne najbolje je bilo da tvoja država zakuva rat u okruženju a ti ne čuješ ni jednu jedinu ratnu pesmu, nema toga ni u filmu

5 minutes ago, laki perkos said:

Pa bilo je ratno stanje i spremali ste se za rat, šta misliš šta su u to vreme slušali piloti NATO koji su kretali u napad na Srbiju i CG, ili šta su pevali i slušali vojnici UQK.

Ne najbolje je bilo da tvoja država zakuva rat u okruženju a ti ne čuješ ni jednu jedinu ratnu pesmu, nema toga ni u filmu

U pravu si Srbija je zakuvala ratove u okruzenju.  A patriJotske pesme su bile integralni deo odbrane rezima Slobodana Milosevica.

Ti zaista mislis da je vojnicima (odnosno pilotima) NATO trebala neka patiJotska kompozicija 1999 kao motivacija? U protivnom bi se valjda uplasili mocne VJ i odbili da izvrsavaju borbene zadatke?

Edited by tomas.hokenberi
  • Haha 1

16 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja se ne obracam nikome licno, a postoje u tome sto si citirao i onih 5% koji nisu "vi" , pa onda oni koji zadovoljavaju kriterijume koje si naveo nisu "vi". Ako oni sami sebe vide kao "vi" tu vec ne mogu nista.

Nego, smislio sam bolji test za koji su to "vi". Kad će to u NATO? Ali da svi ovi koje sada izbijaju ospice pri samoj pomisli na tako nešto,  ili su šokirani ovim pitanjem, da oduševljeno podrže pristupanje tom savezu, i da kažu sa olakšanjem, ćuti, hvala bilo čemu, konačno i tu nešto normalno da se desi. Oni koji ovako ne reaguju, e to su "vi".

Gosn Milenko, sada ste mi sjebali koncepciju skroz.

Elem ja sam za Nato i to koliko sutra, ali volem i Mars na Drinu, pa sada ne znam da li sam ja vi ili sam ja oni?

A ne znam ni da li ste vi Milenko vi ili ste vi oni.

Ili ste vi neka vrsta ubermenscha pa ovo za vas ne važi.

Ok, sam sebi cu da dam dijagnozu (da vas ne bi moderacija maltretirala), progresivna srbska sch,

• Like 2

14 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ne mozes ti selektivno da biras istoriju, kao sto vi tu volite selektivno da sprovodite zakone. Sta god da je bilo ranije, na kraju ste se na sve to posrali. Ne pocinje istorija sa ovima koji se jos briju gumicom. Ako ste veliki vernici, kao sto tvrdite, kazete da tu ima 90% i vise vernika, hajde prvo da vidimo mi da se vi pokajete zbog svega sto ste radili, pa mozda ako dođete na viši nivo, da pokušate da se iskupite, jer to je suština hrišćanstva, a ne da palite granje, pa ćemo posle da vidimo za ostalo.

5 hours ago, freethrow said:

Kome se ti konkretno obraćaš sa ovim vi?

53 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

"Vi" su patriJote, svi oni kojima tu nista ne smeta, niti im je smetalo, sve im je potaman, misle da sve tako kako je i treba da bude, i da sve kako je bilo, tako je i trebalo da bude, a ako i nije, onda to sto su radili nije bio njihov izbor nego su bili promorani da rade te stvari (isto to misli svaki psihopata) . Ovi koji misle da tu nista ne treba ni da se menja, samo kad bi imali malo vise para.

Evo primer, onomad, kad je pomenut Pera Lukovic. kaze, problem je sto je Pera radio na Pinku, ili negde za Mitrovica, ne pratim to. Je li? A nisu problem kamare raznoraznih lekara, ekonomista, pravnika (ovi posebno, zasto, pa valjda je njima u opisu struke da poboljsavaju drustvo, a nesto ih nisam video da su se bunili, nego su pobune pocinjale na tehnickim fakultetima a ovi su za usi izvlaceni; mozda nisu imali kad da se bune protiv Milosevica, pisali su tuzbu protiv Bila Klintona i Toni Blera) i ostalih kojima je trnuo milokliz sto i oni rade za julovce, espesovce i tako dalje  (a neki i za udbu, i jos rade) jer su  "gradili karijere" ljudi. Morali od necega da zive. Dok su u slobodno vreme i oni srbovali. I u cemu je razlika? Pa Pera je opleo po patrijotizmu, od pocetka, i nikad nije srbovao. Eto to su vi. Preko 95% stanovnistva tu. Oni koji su nosili slike slobe slobode, klicali mu, i odusevljavali se tim genijalnim idejama koje je taj tu izsarao, i jos se odusevljavaju, sad treca generacija, unuci tih degenerika koji su se onomad lozili na "slobu", koji sad klicu raznim putinima i ostalim bolesnicima i pljuju po mrskom "zapadu", dok bi u stvari dupe dali da i oni budu "zapad", ali na svoj nacin. Sizofrenija, bato! Da se pokajete vi zbog svega toga, pa cemo posle videti. Dotle, kablove u pelenama motaj. I zahvalni ima da budete sto vam je pruzena ta privilegija.

A koji su "oni". Pa to su ovi koji nisu "vi". Svih 100,000. Lazem, i to je mnogo.

21 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Obracas se licno, a kao svako podlo govance se krijes iza generalizacije.

Mada takvi mentalni ranjenici nisu najveci problem, najveci problem foruma je dio moderatora koji to govnarsko i kukavicko ponasanje proteziraju.

• Like 12
  • Thanks 2

15 minutes ago, laki perkos said:

a za koji q sam se tada maloletan spremao pošto se to slušalo 4-5 puta u sat vremena na programima sa nacionalnom frekvencijom,  evo i dan danas kad bi se malo podsetio znao bi je napamet na keca da izdelamujem kako sa Srbijom u srcu, vojska naša koraaačaaaaaaa...  čak smo radili i neki prepev u Sonic Youth / Sid Vicius  fazonu kolko nam se pela na q  i koliko su nas trovali.  a od svih trovača, ovaj mi je omiljeni, sad sa trenutnim prebivalištem u mrskoj nam Floridi još mrskije USA

9 minutes ago, Beonegro said:

Obracas se licno, a kao svako podlo govance se krijes iza generalizacije.

Mada takvi mentalni ranjenici nisu najveci problem, najveci problem foruma je dio moderatora koji to govnarsko i kukavicko ponasanje proteziraju.

sve ovo sam prijavio moderaciji ali nikakve reakcije nema:classic_mellow:

4 minutes ago, Stoned Laki21 said:

a za koji q sam se tada maloletan spremao pošto se to slušalo 4-5 puta u sat vremena na programima sa nacionalnom frekvencijom,  evo i dan danas kad bi se malo podsetio znao bi je napamet na keca da izdelamujem kako sa Srbijom u srcu, vojska naša koraaačaaaaaaa...  čak smo radili i neki prepev u Sonic Youth / Sid Vicius  fazonu kolko nam se pela na q  i koliko su nas trovali.  a od svih trovača, ovaj mi je omiljeni, sad sa trenutnim prebivalištem u mrskoj nam Floridi još mrskije USA

kao što sam već napisao th  bilo je ratno stanje i koliko god to tebe, mene ili nekog  Petra iz Čimbukovice nje zanimalo morali smo da budemo deo toga makar kroz slušanje pesama,parola i svakakvih govora. jesi bio maloletan ali valjda pamtiš da je proglašeno prvo neposredna ratna opasnost pa onda i ratno stanje a tu normale nema. Ja sam inače prvo vanredno stanje i policijski čas imao kao učenik sedmog razreda osnovne. Ništa mi nije bilo jasno pogotovo šta će na stadionu na kom treniram na stotine policajaca i vojnika JNA i zašto nam ne daju da igramo fudbal. Posle shvatih da si samo pojedinac koji može čisto svoju dušu da sačuva u tom ludilu a ostalo ne zavisi od njega.

Edited by laki perkos

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

...Eto to su vi. Preko 95% stanovnistva tu...

auu Bog'te...

• Like 5

Moderacija opet mudro ostaje slepa na ova govna koja prosipa dotični forumaš Milenko Puzigaca. Neki drugi forumaši su za jedan ovakav post trajno uklanjani sa foruma, a on ih samo štancuje, ali ipak izgleda da ima dvostrukih aršina.

• Like 5

ajmo ovako

hanka paldum ima patriotske pesme - ako gledamo sa muslimanske strane

znaci ne samo da je snimala takve pesme nego ih je i uzivo pevala vojnicima, nije pevala samo te pesme nego uz te i one svoje normalne da kazemo ljubavne

siguran sam, da ne mali broj ljudi, pogotovo onih iz bosne, se odmah seti i rata, i abih, i orica i koga sve ne, cim cuje tu pevacicu, i ne mora da cuje one ratne pesme nego i one njene najvece hitove

da li toj zeni treba zabraniti danas da peva ?

da li treba pustati njene pesme ?

da li neko ko se veseli uz njene pesme znaci da podrzava abih, orica, rat, aliju... ?

• Like 3

4 hours ago, CLakiSH said:

Koji vam je kurac više sa paralelama naših sranja sa nacističkom Nemačkom i njenim simbolima?

Neuopredivo, ni blizu.

To ja analogija koju sam uz pomoc BLOK 5 i tempera pokusao da hm.....
Znaci da ponovim jos jedared:

Cook krst, Swastika, kolovrat je ORIGINALE bio pozitiva => Nacizam, skinjare...
Marsh na drinu, originale bla bla (koga jos briga samo 6/10 muskaraca knorilo tada) => fashisticka pesma velikosrpskih hordi zla

Mislim svima je jasno, samo vole da cukaju po tastaturi, vredjaju druge forumashe ili prosto trololololo

Mislim jebe se meni za "vas", nego citace neko ovo, a danas su ljudi jako lenji jer je sve na klik pa ce ispasti da je MND komponovao licno Ratko, a Radovan sklepao text..
Arkan leopold bio, tigrovi puske na par meseci zamenili gudalima..

• Like 1

A zamisli Skvabite u Japanu koji je bio Axis u WWII Svastika i dalje budisticki simbol i neki se bune sto se pred Olimpijske igre u Tokiju uklanja.

Sta cemo sa tim?

14 minutes ago, McLeod said:

A zamisli Skvabite u Japanu koji je bio Axis u WWII Svastika i dalje budisticki simbol i neki se bune sto se pred Olimpijske igre u Tokiju uklanja.

Sta cemo sa tim?

Pa nista edukovati ljude sta je to za praveee. I onda posle opet edukovati, pa jos malo.
pa tamo za __ godina ce stvari doci na svoje mesto.

Upravo se o tome radi, ne moramo mi, vi, oni nista da "radimo", samo da budemo svesni, (samo)kriticni i informisani sta je sta i da se tako ponasamo..

alturizam bajo moj..

Edit:
Mada lako je meni da kenjam o altur kad se ne sekiram za racune

Edited by Squabbit
  • Like 1

31 minutes ago, ranzo said:

ajmo ovako

hanka paldum ima patriotske pesme - ako gledamo sa muslimanske strane

znaci ne samo da je snimala takve pesme nego ih je i uzivo pevala vojnicima, nije pevala samo te pesme nego uz te i one svoje normalne da kazemo ljubavne

siguran sam, da ne mali broj ljudi, pogotovo onih iz bosne, se odmah seti i rata, i abih, i orica i koga sve ne, cim cuje tu pevacicu, i ne mora da cuje one ratne pesme nego i one njene najvece hitove

da li toj zeni treba zabraniti danas da peva ?

da li treba pustati njene pesme ?

da li neko ko se veseli uz njene pesme znaci da podrzava abih, orica, rat, aliju... ?

pitanja koja si postavio imaju samo jedan odgovor a to je da je sve dobrovoljno, ako neces da slusas - nemoj, ionako nemas nacin da nekome

zakonski zabranis da peva, prema tome izbor oko toga je sasvim licne prirode pogotovo u slucaju kada se peva i slusa za svoju dusu

kada si javno lice, tada je vec potrebno ponasati se prema protokolu ili sopstvenom osecanju pristojnosti, sigurno niko nije toliko nevest da ne zna sta moze da izazove sumnju u dobre namere ..

ako je neko drugi nepristojan to nikoga ne bi trebalo da oslobodi da i sam bude nepristojan

Nazvati,etiketirati Novaka Djokovica kao nekog nacosha...haha...groteskna tvrdnja. Najblaze receno groteskna.
Ne i neocekivana od grupe forumasa koja je na proslom forumu otvorila i temu posvecenu njemu. Kako stvari stoje,deluje mi da nismo daleko od ponavljanja istog scenarija i na ovom, novom , forumu. 

• Like 4

Pa upravo se o tome i radi. O percepciji necega. Kenjanje o izvornom znacenju ce ti najcesce prodavati neonacisti danas, a kod nas ce te edukovati o Marsu na Drinu mahom oni koji su jedva osnovnu zavrsili, kad im dirnes u grupu u ovom slucaju naciju, posto su kao individua bezvredni.

Za nas to predstavlja nesto drugo u odnosu na recimo Bosnjake. I to bi bilo ok, da ta pesma nije koriscena u svrhu provokacije dojucerasnje brace u dojucerasnjoj drzavi.

Zbog toga sve paralele pomenute ovde stoje.

Sa druge strane, to ne znaci da je onaj koji Mars na Drinu posmatra iskreno kao simbol jednog svetlog dela nase istorije sovinista zbog toga. Samo bi trebalo da bude svestan i koju konotaciju ta pesma ima danas, nista vise.

Plus, budimo realni, hulje su je izlizale i mnogima se i u Srbiji smuci kad je cuju danas zbog toga.

• Like 2

Sve stoji mek.
Konacno..

Pa zar ne bi bilo lepo da se uz SPOZNAJU i prihvatanje, kakvu konotaciju nekome nosi, spere ljaga sa pesme?
Mislim, otim potom, na danas.

Prelistah zadnjih 6,7bstranica
Jbt "mi" fashis, naci velikosrbi smo.mnogo prijatniji za diskusiju od filantropa to je valjda svakom jasno..

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

31 minutes ago, Crni Bombarder said:

Nazvati,etiketirati Novaka Djokovica kao nekog nacosha...haha...groteskna tvrdnja. Najblaze receno groteskna.
Ne i neocekivana od grupe forumasa koja je na proslom forumu otvorila i temu posvecenu njemu. Kako stvari stoje,deluje mi da nismo daleko od ponavljanja istog scenarija i na ovom, novom , forumu. 

A to je uradilo koliko forumaša i gde tačno?

6 minutes ago, GlennGould said:

A to je uradilo koliko forumaša i gde tačno?

Sta?

Ako mislis na otvaranje N.Dj.teme na fb92 - ne znam ko je tacno otvorio,a mislim da je bila otvorena na PDF Politika ili Drustvo.
Ako mislis na etiketiranje N.Dj.kao nacosha to su ovde uradili Pristevac i Puzigaca (mozda jos neko,izvinjavam se sto ne upamtih),a ti na PDF Tenis

• Like 2