Jump to content

Championship and Lower Leagues


Drug Crni

Recommended Posts

15 hours ago, Barkley#34 said:

Da pomenemo da je Brentford izborio PL pobedom nad Svonsijem sinoćke. Prvi put igraju u prvom rangu takmičenja nakon sezone 1946/47. :shake:

Ma njima je Bornmut bio najteži protivnik i verovatno su najbolja ekipa PO, ali ih je sjebao crveni karton u revanš utakmici.

 

Wotford je ozbiljna ekipa koja bi mogla lagano da ostane u PL, dok za Brentford i Norič nisam baš siguran. Norič je Siti za Šempionšip, ali za nešto više im treba mnogo jača odbrana. Takođe im je Skip odradio strašan posao ove sezone, ali verujem da će ga Totenhem vratiti i da nemaju nameru da prodaju.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Liska Manjina said:

Wotford je ozbiljna ekipa koja bi mogla lagano da ostane u PL, dok za Brentford i Norič nisam baš siguran

Ukoliko se ne pojačaju, teško da će i jedna da opstane. Ja ipak razmišljam drugačije, mislim da Norič ima najveće šanse da opstane sledeće sezone. No, na kraju krajeva vreme će pokazati :).

 

Sve su to manje više yo-yo ekipe, kako ih popularno zovu, tako da je sve moguće.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Ukoliko se ne pojačaju, teško da će i jedna da opstane. Ja ipak razmišljam drugačije, mislim da Norič ima najveće šanse da opstane sledeće sezone. No, na kraju krajeva vreme će pokazati :).

 

Sve su to manje više yo-yo ekipe, kako ih popularno zovu, tako da je sve moguće.

Imaju oni keš, a imaju i najviše iskustva u ekipi. Iskustvo Fostera, Dosona i Dinija vredi zlata.

 

Noriču fali srce odbrane i manevar. Janulis je odlično pojačanje na beku, ali ponovo defanziva mu nije jača strana. U srcu odbrane Henli i Gibson ne obećavaju, previše su kritični i tromi, a na sve to treba im i korektan manevar. Skip je ove sezone radio lavovski posao, ali on se vraća u Totenhem. Štoperske pozicije i manevar su im u rangu 10-og mesta Šampionšipa, ali je napad toliko kvalitetan za ovaj nivo fudbala da sve to zamaskira i napravi prednost. Problem nastaje kada dođu u PL i kada ovi napred ne mogu da izvade sve propuste ekipe pozadi.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Liska Manjina said:

Imaju oni keš, a imaju i najviše iskustva u ekipi. Iskustvo Fostera, Dosona i Dinija vredi zlata.

 

Noriču fali srce odbrane i manevar. Janulis je odlično pojačanje na beku, ali ponovo defanziva mu nije jača strana. U srcu odbrane Henli i Gibson ne obećavaju, previše su kritični i tromi, a na sve to treba im i korektan manevar. Skip je ove sezone radio lavovski posao, ali on se vraća u Totenhem. Štoperske pozicije i manevar su im u rangu 10-og mesta Šampionšipa, ali je napad toliko kvalitetan za ovaj nivo fudbala da sve to zamaskira i napravi prednost. Problem nastaje kada dođu u PL i kada ovi napred ne mogu da izvade sve propuste ekipe pozadi.

 

Može Doson, cena prava sitnica. Nakon onog što je odigrao u WHU sigurno severno od 20 miliona funti. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

 

Može Doson, cena prava sitnica. Nakon onog što je odigrao u WHU sigurno severno od 20 miliona funti. 

Au, pa oni su ga prodali 😮 nisam bio siguran da je u pitanju pozajmica sa pravom otkupa. WHU zadovoljno trlja ruke, dobiti takvog štopera za 3 miliona funti, bagatela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Liska Manjina said:

Imaju oni keš, a imaju i najviše iskustva u ekipi. Iskustvo Fostera, Dosona i Dinija vredi zlata.

 

Noriču fali srce odbrane i manevar. Janulis je odlično pojačanje na beku, ali ponovo defanziva mu nije jača strana. U srcu odbrane Henli i Gibson ne obećavaju, previše su kritični i tromi, a na sve to treba im i korektan manevar. Skip je ove sezone radio lavovski posao, ali on se vraća u Totenhem. Štoperske pozicije i manevar su im u rangu 10-og mesta Šampionšipa, ali je napad toliko kvalitetan za ovaj nivo fudbala da sve to zamaskira i napravi prednost. Problem nastaje kada dođu u PL i kada ovi napred ne mogu da izvade sve propuste ekipe pozadi.

Pa suština je da i Norič verovatno čeka remont pred početak Premier lige, ako se to ne desi, svakako će samo da gosutuju u Premier ligi. Ipak, mislim da će Norič da opstane.

Ono što je takođe bitno je da ima par klubova koji su prošle godine igrali PL, a koji naredne sezone mogu biti u opasnoj zoni, tu pre svega mislim na Palace koji je bukvalno na raskrsnici, ili će da osveže tim i dovedu adekvatna pojačanja ili se gotovo izvesno sele u niži rang, posebno ako se uzme da dobroj broju igrača ističe ugovor.

Na kraju krajeva da sačekamo prelazni rok, pa ćemo videti.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

CP je meni prvi kandidat za budućeg člana Championship-a. Par bitnih igrača će  propustiti verovatno pola sezone. Nekima ističu ugovori. Roy Hodgson više neće biti tu da odradi neku svoju magiju. 

16 igrača Palaca ima ugovor do 30.06.2021, ok nisu svi toliko bitni, ali ima tu par igrača koji moraju da se zamene boljim igračima ili igračima makar u istoj ravni.

Čeka ih vruće leto, to je sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Pročitah na jednom mestu lep komentar....Oni moraju da prodaju Zahu da bi imali para za remont jer su bez remonta ekipa za Championship. Problem je što su i bez Zahe ekipa za Championship.

 

Eze se teško povredio na treningu pred poslednje kolo, veliko je pitanje hoće li uopšte moći da nastupi sledeće sezone, a i ako nastupi, na šta će sve to ličiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Palas i treba da ide dole, vec godinama su tim za Cempionsip, rigidni i neinteresantni.

Pa sada Palas ipak ima neko ime, ali opet stoji da je ekipa često nezainteresovana za rezultat, posebno kada nemaju za šta više da se bore, tako da ovaj reset ne mora nužno da bude loša stvar, pošto će imati priliku da ubrizgaju svežu krv, ali opet, kažem, nisam siguran koliko je to izvodljivo. Videćemo.

1 minute ago, de Havilland Mosquito said:

Pročitah na jednom mestu lep komentar....Oni moraju da prodaju Zahu da bi imali para za remont jer su bez remonta ekipa za Championship. Problem je što su i bez Zahe ekipa za Championship.

 

Eze se teško povredio na treningu pred poslednje kolo, veliko je pitanje hoće li uopšte moći da nastupi sledeće sezone, a i ako nastupi, na šta će sve to ličiti. 

Podsećaju me na Sundarlend u zadnjim godinama u Premier ligi. Može vrlo lako da im se desi ista sudbina.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Neverovatne stvari se dešavaju Sundelendu, ja sam već pisao o potencijalnom ponovnom susretu sa Svrakama u Championshipu, i da su veće šanse sa Newcastle opstane u Premier ligi, nego da Sanderlend pređe u viši rang.

Nažalost, izgleda da će zaista tako da bude. Sanderlend je krenuo dosta optimistički sezonu, novi vlasnici, pojačanja, entuzijazam...ali ova godina polako vraća Sanderlend gde je bio prošlih sezona. U 2022 samo jedna pobeda a tri zadnja poraza, totalno, ali totalno poražavajuća. Prvo poraz od Boltrona od 6-0 u gostima. Zatim poraz od Doncastera na svom terenu od 2-1, Taj Doncaster je zakucan bio za začelje lige i čudo će se desiti da izbegne Ligu 2 sledeće sezone, i na kraju juče poraz od Cheltenhama, još jednog tima iz donjeg dela tabele (valjda sam dobro napisao ime tima).

Ka-ta-strofa.

Još nije sve izgubljeno i postoje šanse da se stvari poprave u nastavku sezone, ali.....sumnjam. iskreno sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Neverovatne stvari se dešavaju Sundelendu, ja sam već pisao o potencijalnom ponovnom susretu sa Svrakama u Championshipu, i da su veće šanse sa Newcastle opstane u Premier ligi, nego da Sanderlend pređe u viši rang.

Nažalost, izgleda da će zaista tako da bude. Sanderlend je krenuo dosta optimistički sezonu, novi vlasnici, pojačanja, entuzijazam...ali ova godina polako vraća Sanderlend gde je bio prošlih sezona. U 2022 samo jedna pobeda a tri zadnja poraza, totalno, ali totalno poražavajuća. Prvo poraz od Boltrona od 6-0 u gostima. Zatim poraz od Doncastera na svom terenu od 2-1, Taj Doncaster je zakucan bio za začelje lige i čudo će se desiti da izbegne Ligu 2 sledeće sezone, i na kraju juče poraz od Cheltenhama, još jednog tima iz donjeg dela tabele (valjda sam dobro napisao ime tima).

Ka-ta-strofa.

Još nije sve izgubljeno i postoje šanse da se stvari poprave u nastavku sezone, ali.....sumnjam. iskreno sumnjam.

 

Jesi, ako ne računamo

 

2 hours ago, Don Juan said:

poraz od Boltrona

 

:classic_biggrin: 

 

Morao sam hehe

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...