Jump to content

Championship and Lower Leagues


Drug Crni

Recommended Posts

Bio je Mek u pravu za mladog igrača koji po pravilu iskoči i zabode ozbiljan transfer, to je bio Belingem iz Birmingema.

 

Samo je Hal zuaslužio da ispadne, od kad su prodali Bovena ne mogu da se sastave i zasluženo ispadaju. Žao mi je što će još dve ekipe otići sa njima, opstanak zaslužuju i Luton i Barnsli, na kraju će te ekipe osvojiti 50+ bodova i ispasti, a u PO se ulazi sa 70 bodova. To je dovoljan pokazatelj o kakvom se takmičenju radi!

 

Lids je bio bolji nego što bodovni saldo to i pokazuje, ljudi su imali 5-6 utakmica sa 20-ak šuteva u okvir gola i posedom od 70% i uspevali su to da izgube/remiziraju. Ali na kraju su sasvim zasluženo dobili promociju. Fascinirao me je trojac Vajt-Filips-Košta, a prva dvojica ako nastave ovako vidim ih na spisku reprezentacije. Imaju dosta kvalitetnih delova za PL, ali im fale kvalitetan štoper i proveren napadač. Kuper je kiksara teška, nema on kvalitet za PL, a ne mogu PL sezonu izgurati samo sa 2 štopera i priučenim Berardijem. Bamford nema kvalitet za PL, nema on kvalitet ni za rezervu, ali ponekad zna iznenaditi sa vanserijskim potezom, ali konstante ni u priči, uz sve to mašenje zicera mu je uža specialnost. Samo me čudi zašto je Bielsa forsirao njega a imao je Nketiju u prvom delu sezone, možda je koristan u drugim aspektima, ko će znati kakve zamisli ima "Ludak". Potreban će im biti i desni bek, Ejling je borben i jak duelu, ali jednostavno nema kvalitet za PL.

 

WBA je ekipa koja će ispasti iz PL, ako uspeju da se plasiraju. Bilić je izvukao maksimum iz ove ekipe, igrali su čvrsto i ogroman broj golova su postigli iz prekida, gde se istakao Pereira kao izvođač istih, čovek ima 20ak asistencija. Jedino se ističe štoper Adžai(valjda), koji je dosta snažan i dobro čita igru, ali pitanje je da li ima kvalitet za PL. Valja pomenuti i Dinangu koji je zanimljiv igrač za gledanje, ali njegove minijature prolaze na ovom nivou, pitanje je da li će to uspevati i u PL.

 

Brentford je uz Lids igrao daleko najbolji fudbal, imaju strašan triling napred i biće prava senzacija i u PL (ako je izbore), igraće se na gol više. Defanzivna linija im je na solidnom ŠŠ nivou, nikako za PL. Ako ne ostvare promociju mislim da će prodati dvojicu od trojca Mbuemo/Benharma/Votkins.

 

Što se tiče PO verujem da će Kardif da izbori promocuiju, jednostavno oni su ona ludačka ekipa koju će sve krenuti kada bude najpotrebnije, a na klupi imaju ludog Herisa koji je strašan motivator.

 

Od mladih igrača, pored gorepomenutih, obratiti pažnju na - Eze iz QPR-a, Bogl iz Derbija, Bruster koji je Liverpulov igrač na pozajmici u Svonsiju (iskidao završetak sezone, po meni i najbolji špic uz Mitrovića, nadam se da će ga Lids dovesti makar na pozajmicu), Robinson iz Vigana,

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Bio je Mek u pravu za mladog igrača koji po pravilu iskoči i zabode ozbiljan transfer, to je bio Belingem iz Birmingema.

 

Samo je Hal zuaslužio da ispadne, od kad su prodali Bovena ne mogu da se sastave i zasluženo ispadaju.

 

 

Arguably...Najbolji igrač WHU od kako se sezona nastavila. Meni nije jasno kako je neko mogao onakvog igrača da se odrekne. 25 Miliona funti jeste priličan novac za igrača iz druge lige, ali jebote...neuporedivo više će izgubiti relegacijom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

Arguably...Najbolji igrač WHU od kako se sezona nastavila. Meni nije jasno kako je neko mogao onakvog igrača da se odrekne. 25 Miliona funti jeste priličan novac za igrača iz druge lige, ali jebote...neuporedivo više će izgubiti relegacijom.

Imali su oni solidan skor kad su se odlučili za prodaju, ali nakon toga kreće potop. Od 19 poslednjih utakmica 15 poraza! Pored prodaje Bovena treba pomenuti i prodaju Grosickog, koji je strašan igrač za taj nivo fudbala.

Link to comment
Share on other sites

Šteta za Vigan, vidim da su se žalili, najavljuju se čak i neki protesti. Mislim da će na kraju ipak preinačiti odluku, ovakav Vigan bi sledeće sezone bio kandidat za PO, nikako nisu zaslužili relegaciju. Ako pak odluka ostane nepromenjena ostaće bez velikog broja kvalitetnih ŠŠ igrača - štoper Kipre, levi bek Robinson (koji po meni ima kvalitet i za PL), napadač Mur.

 

Baš sam pominjao kako ni Luton ni Barnsli nisu zaslužili da ispadnu i na kraju i jedni i drugi izboriše opstanak 😄 Barnsli nakon dve lude pobede nad PO ekipama, obe pobede u 90+, baš luda ekipa, jedva ih je i Lids dobio na Eland-u. Napadač Čaplin ima kvalitet za gornji dom ŠŠipa.

 

Na kraju sve ekipe koje su se borile za drugo mesto čoukovale i to opasno. I na kraju opet stojim kod prognoze da će ludi Kardif izboriti promociju kroz PO, iako su i Fulam i Brentford daleko bolje ekipe.

 

WBA će sigurno ispasti iz PL, nema šanse da opstanu, nemaju kvalitetnu igru a na prekidima neće moći ostvariti toliku prednost na PL nivou, i ako je ostvare neće im biti dovoljna da ispeglaju minus koji imaju kad se spusti lopta na zemlju. Sve čestitke Biliću, izvukao je maksimum iz ekipe koja ima kvalitet za PO ali ne mnogo više.

 

Kad sam pominjao mlade igrače zaboravio sam pomenuti štopera Milvola, visokog Kupera koji će zabosti PL transfer ovog leta, u to sam ubeđen.

 

Šteta je što Oksford nije izborio ŠŠ kroz PO Lige 1, ljudi igraju atomski fudbal, mislim da bi lagano obezbedili opstanak, a ovako Vikom će se grčevito boriti za opstanak i sumnjam da će u toj borbi poberiti. Ali barem ćemo gledati Adebaja na mnogo višem nivou, lik je hodajuća senzacija

 

@nlavrnja Po meni je ŠŠip najsličniji NCAA, iznad imaš vrhunski nivo košarke/fubala, ali ipak i ta takmičenja imaju posebnu draž i kvalitet, a uzbuđenje i luda završnice su zagarantovane.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Kipre i Robinson su navodno na meti WHU.

Robinson bi kroz godinu-dve dana mogao postati bolji igrač od Kresvela, valjda je bio u Milanu na pregledima, ali se nešto izjalovilo oko transfera. Kipre je sličan tip igrača kao Diop i Ogbona, bio bi solidna zamena za pomenuti dvojac.

 

Zaboravio sam i Geldhardta, mladog napadača Vigana koji je stantardan u u18 reprezentaciji Engleske. Strašan potencijal, valjda ga ganjaju Lids, Liverpul i Everton.

 

Inače, priča se da je Lids završio sve sa Almadom iz Veleza, bukvalno ga je ćapio Arsenalu ispred nosa i on bi trebao da zauzme poziciju Pabla Ernandeza. Takođe se pominje da Lids ganja Ibrahimovića i Kavanija, te da im se jedan od njih dvojice obećao. Ne bi me čudilo da je to Kavani, rad sa Bielsom je veliki izazov a nikad nije igra u PL. Sumnjam da može biti prva napadačka opcija u ozbiljnom CL kontenderu, predobar je za klupu, a Lids je velikan koji se diže. Priča se da ima nameru da postane trener nakon završetka karijere, a ko je bolji učitelj od Ludaka. Bielsa je čudo, čovek je genije i mislim da je vlažni san svakog igrača sa španskog govornog područja da ih on trenira. I Vajt je izjavio da nema ništa protiv da ostane u Lidsu, samo je pitanje za koliko će ga ovi pustiti i da li će ga pustiti.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Kardif uništi sam sebe, nisu odigrali tvrdo kako znaju i tehnički bolja ekipa je zasluženo pobedila. Inače Kardif je promašio dve dobre prilike na početku, da su postigli gol mislim da bi utakmica otišla u drugom smeru. Fulam je nedvojbeno dosta bolja ekipa, ali ne bih ja tu još otpisivao Kardif. Luđačka ekipa, ako im uđe neka frljoka nakon kornera već vidim paniku u redovima Fulama.

 

Kardif je baš neodređena ekipa, imaju dobra krila, ali bekovi to nikako da isprate. Manevar im je jezivo loš, ljudi nisu u stanju dva pasa povezati, jedino Tomlin ima malo kreativnosti, ali i on ima 5 kg viška. Gltzel nije odradio ono za šta je doveden, gomila igrča sa 5-6 golova, nikako da pronađu dobitnu kombinaciju. Heris je motivator koji je činio čuda sa Milvolom, ali trebaće mu vremena da posloži ekipu.

Link to comment
Share on other sites

Nemaju oni kreativnosti uopste. Igraju nekako dekadentan fudbal. Imali su dvije sanse u prvom, ali prepustili su loptu Fulamu da igra, svjesni su oni da ne mogu da se nadigravaju sa njima. 

 

Nadam se prolasku Brentforda protiv Svonsija. Bilo bi fino da vidimo okrsaj dvije najbolje ekipe na Vembliju.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...